Zegarek - Pulsometr z opcją wibracji. Iphone Watch, Garmin?

Awatar użytkownika
lieft
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 178
Rejestracja: 08 cze 2005, 22:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej Wam,

chciałbym kupić pierwszy zegarek z opcją pulsometru, który będzie wibrował po przekroczeniu określonych wartości, nie interesuje mnie sygnał, bo nie będę go słyszał, biegam w słuchawkach.

Proszę dajcie znać, kasa nie ma zanczenia o tyle, że wolę kupić coś porządnego, co będzie miało jakieś dodatkowe funkcje, niż coś, co będzie ich pozbawione, a potem będą żałował, że nie kupiłem droższego / lepszego zegarka.
Z drugiej strony przepłacać za jakiś szmelc .... nie chciałbym.

Czy porządny pulsometr występuje tylko opaską na klatkę, czy nie koniecznie?

Czy posiadacze IW mogą się podzielić swoimi odczuciami?
New Balance but biegowy
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Najdokładniejsze są te na klatę. Z zegarka to zawsze tylko przybliżone tętno.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
vo2max
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 27 lut 2018, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak pomiar tętna tylko z opaski na klatę i tyle na ten temat.
Tompoz
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To zależy na ile dokładne pomiary Cię interesują. Ja mam garminowy pomiar z nadgarstka i dopóki biegam BC1, BC2 to spokojnie daje radę - pomiary wyglądają wiarygodnie. Na podstawie treningów: Jeszcze do tempa HM czy progowego też wygląda ok. Kilometrówki i krótsze szybkie interwały wyglądają absolutnie niewiarygodnie. Zawodów nie biegłem.

Zwróć też uwagę, że jeśli chciałbyś to biegać zimą to korzystanie z nadgarstkowego pomiaru wymusza trzymanie zegarka bezpośrednio na nadgarstku - tj. pod kurtką/bluzą.
biegam ultra i w górach :)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli kasa się nie liczy, to FR 945 lub któryś z Feniksów 5 Plus, do tego HRM-Run i Stryd (tempo lepsze niż z GPS). W 3,5-4k zł powinieneś się zmieścić. Tym zegarkom brakuje właściwie tylko karty sim, poza tym mają chyba wszystko, co może mieć zegarek sportowy z funkcjami smartwatcha - właściwie wszystkie funkcje zegarka sportowego (jeśli czegoś brakuje, to na 99% znajdziesz zewnętrzną aplikację), płatności zbliżeniowe (o ile masz kartę banku Santander), mapy, muzyka, multisport i od groma fajerwerków. Ekran jest słabszy niż w smartwatchach (w smartwatchach funkcje sportowe to dodatek, nie najważniejszy), ale jest to po prostu polityka Garmina - dzięki temu nie musisz zegarka ładować codziennie (o ile nie używasz GPS + muzyka cały czas).
ODPOWIEDZ