Komentarz do artykułu Biegacz lepiej ubrany niż utalentowany - CZĘŚĆ II

Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Temat ciekawi mnie od dawna (może dlatego, że sam od dawna straciłem raczej nadzieję na 2h30 ;) )
Ale zauważyłem wielokrotnie, że samo przypisanie np buta do kategorii "biegowej" dodaje mu wśród ludzi mody niesamowitych dodatkowych "mocy". Chyba dwa lata temu Ultra Boost był najlepiej sprzedającym się butem biegowym w historii ale wcale nie dlatego, że kupowali go biegacze, tylko właśnie ludzie chcący wyglądać "modnie".
Ultra Boost akurat do biegania jest spoko, ale byłem kiedyś obecny na prezentacji Nike, gdzie Air Max został zaprezentowany jako but biegowy (faktycznie chyba w czasach kiedy wchodził na rynek Nike twierdził, że to but biegowy, ale od tamtej pory wiele się zdarzyło). Chciałem zareagować: "Czy was k**wa popierdzieliło? Jaki but biegowy?" ale byłem tam jako jeden z nielicznych zaproszonych i po prostu nie wypadało.
Ta interakcja mody i praktyczności ma jednak w przypadku biegania duże uzasadnienie. Jak zrobić coś, co jest użyteczne (dobrze sie w tym biega) a jednocześnie estetyczne? Faktycznie, jeśli dobrze sie w tym biega (czyli jest to wygodne) to np buty zupełnie spokojnie mogłyby być stosowane w życiu codziennym, jako element naszego codziennego ubioru. I o tym projektanci czasem myślą.
Niestety nadal wiele modeli obraża moje poczucie estetyki i za samo to, do niektórych producetów czuję cos na kształt "wkurwienia", że pokazują coś, co jest tak żenujące (estetycznie) i każą za to płacić np 1000 zł przekonując, że to jest coś czego świat nie widział.


Podsumowując temat wydaje mi się bardzo ciekawy, nie rozumiem tylko dlaczego autor chowa się za jakimś anonimowym nickiem.
Adam, czy te wszystkie boosty, ciuchy, Vaporfly 4% mają jakikolwiek sens jeżeli biegnąc nie masz na ręce sportowego TAGHeuer'a.
New Balance but biegowy
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Zaskakujące jak relatywnie dobrze technicznie biegną te osoby z reklamy.
Co prawda dziewczynie bardzo rotuje się góra, ale dół wygląda więcej niż dobrze.
Zastanawiam się, czy to faktycznie to tylko modele, czy osoby coś biegające.
biegacz obibok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 20:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Zaskakujące jak relatywnie dobrze technicznie biegną te osoby z reklamy.
Co prawda dziewczynie bardzo rotuje się góra, ale dół wygląda więcej niż dobrze.
Zastanawiam się, czy to faktycznie to tylko modele, czy osoby coś biegające.
@keri Jeśli masz na myśli animowanego GIF,a ilustrującego wpis, to na pewno Jun Takahashi jest biegaczem. Jeśli chcesz pod poniższym linkiem znajdziesz „biegowy manifest” projektanta

https://www.youtube.com/watch?v=1dGI3ua ... ture=share
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Zaskakujące jak relatywnie dobrze technicznie biegną te osoby z reklamy.
Co prawda dziewczynie bardzo rotuje się góra, ale dół wygląda więcej niż dobrze.
Zastanawiam się, czy to faktycznie to tylko modele, czy osoby coś biegające.
Jakiś czas temu widziałem reklamę Decathlonu. Odniosłem wrażenie, że skądś kojarzę tego "modela". Okazało się, że to gościu, który od kilku lat przyjeżdża na lokalne zawody (max 200 osób) i rokrocznie staje na pudle OPEN.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Czyli jednak coś jest na rzeczy. No i bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale to a'propos czego? :)
talentu. Tyle się ma do wyniku, co i ubiór. Jak już chcesz porównywać, to lepiej ubrany niż wytrenowany :P
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jak w pierwszej części były całkiem spoko rzeczy, tak tutaj niezłe koszmarki modowe :) Choćby i odejmowały czas na zawodach od wyniku i były super wygodne oraz praktyczne, to bym ani złotówki nie wydał :D
[ Dla mnie już obrzydliwe są Altry ale tutaj jeszcze na całokowicie czarne się zmusiłem i zapłaciłem za wygodę, a co dopiero te koszmary :D ]
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegowi celebryci całego świata LUBIĄ TO :oczko:
Zawsze mnie pasjonowało kto to kupuje, że aż takimi sukcesami to się cieszy/cieszyło.

Jedynie Vibramy aka palczaki kojarzę. Znajoma chwali sobie i biega w nich po każdej nawierzchni.

Dla mnie już Mizuno są nie do zniesienia wizualnie, kojarzą mi się z typowymi bazarówami.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ale tego nie kupują 'biegowi celebryci'. To co pokazano w 2 części jest w 100% skierowane do sneaker-heads. I jest to w ogólnym rozrachunku czysty zakup biznesowy.
[Oczywiście poza 'palczakami']
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 345
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:...skierowane do sneaker-heads. I jest to w ogólnym rozrachunku czysty zakup biznesowy...
...? Przetłumacz to na nasze

Wysłane .
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Chodzi o pewną subkulturę ludzi, którzy kupują limitowane edycje takich butów (to te osoby potrafiące stać pod sklepem jak Warsaw Sneaker Store i po parę dni zanim wjedzie taka kolekcja), by następnie odsprzedać je z zyskiem (mam kilku takich znajomych) - i ten zysk to naprawdę fajne pieniądze (za parę którą uda Ci się dostać w sklepie - a serio są srogo limitowane i bez możliwości rezerwacji, którą kupisz za ok. 2000zł, możesz spokojnie zarobić i 8tyś przy odsprzedaży).
To są własnie typowe buty z takich serii (chociaż nie aż tak wysokie kwoty).
Ogólnie to bardzo po łębkach to opisałem, jest to bardzo szeroki temat.
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 345
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No w zasadzie racjonalne...
ale dobrze że już się zbliżam do tej granicy gdy już nic nie będzie mnie zmuszało do rozumienia tego świata.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale przecież Swiat tak od dawna działa, jak inaczej tłumaczyć dziesiątki czy setki milionów dolarów płacone za obrazy (tzn malarstwo) ?
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

@Logadin
Rozumiem, że są to ludzie którzy mają dużo pieniędzy i nie chce im się stać w kolejce? :szok:
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
ODPOWIEDZ