Teraz jest Pt, 13 grudnia 2019, 06:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybór topowych zegarków
Nowy postNapisane: Śr, 6 lutego 2019, 10:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

935 to taki Kopciuszek wśród Garminów. Najmniejszy i najbrzydszy z tej topowej linii, ale robi to wszystko co cała reszta, a od strony GPS z tego co można przeczytać, to nawet lepiej. Od wersji 5plus ustępuje oczywiście brakiem map i muzyki, od zwykłych 5 nie ustępuje niczym w funkcjonalności.

Na CES Garmin pokazał Vivoactive z LTE, ale działa to na razie tylko w USA i z jednym operatorem. Nawet jeśli wrzucą w połowie roku upgrade 5-tek z LTE, możemy się i tak nie doczekać wsparcia w naszym kraju od żadnego operatora.

Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem

Nowy postNapisane: Śr, 6 lutego 2019, 11:48 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Nazywanie 935 Kopciuszkiem, to nieporozumienie. To najwyższy model zegarka dls sportowców, triathlonistów. Fenixy to duże, ciężkie zabawki dla turystów, amatorów.

Nowy postNapisane: Śr, 6 lutego 2019, 12:14 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

marcinnek_ napisał(a):
Nawet jeśli wrzucą w połowie roku upgrade 5-tek z LTE, możemy się i tak nie doczekać wsparcia w naszym kraju od żadnego operatora.
Od premiery 935 miną niedługo 2 lata. Jeśli rzucą coś w stylu 935+ (z dodaną np. płatnością zbliżeniową NFC czy jakąś muzyką) - to na logikę cena powinna nieco spaść (choćby dlatego, że jeśli ktoś ma zegarek i nie musi "na gwałt" kupować a chce nowy topowy - to poczeka chwilę). Wszystko zależy czy i co pokażą.

wtskwtskwtsk napisał(a):
Nazywanie 935 Kopciuszkiem, to nieporozumienie. To najwyższy model zegarka dls sportowców, triathlonistów. Fenixy to duże, ciężkie zabawki dla turystów, amatorów.
Też tak uważam, jeśli chodzi o oznaczenia garminowe to w zasadzie brakuje mu w nazwie XT (bo powinien mieć), pewnie dlatego żeby skrócić nazwę no i nie szufladkować go jako "tri".

Nowy postNapisane: Śr, 6 lutego 2019, 12:20 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja myślę, że nadal topowy zegarek dla triathlonistów, czyli następca 935 nie dostanie "bzdur", typu muzyka, czy płatności, co może powodować tylko jakiś drenaż baterii, większą wagę itd.
Też jestem na kupnie i zwlekam, bo zobaczę czy warto kupić następcę 935, a po premierze nowego na pewno cena spadnie.
Ponoć jest prawdopodobna premiera w kwietniu...

Nowy postNapisane: Śr, 6 lutego 2019, 12:41 
Wyga
Wyga

marcinnek_ napisał(a):
Najmniejszy i najbrzydszy z tej topowej linii, ale robi to wszystko co cała reszta, a od strony GPS z tego co można przeczytać, to nawet lepiej. Od wersji 5plus ustępuje oczywiście brakiem map i muzyki, od zwykłych 5 nie ustępuje niczym w funkcjonalności.

Najmniejszy? Nie powiedział bym. Rozmiar etui (tak Garmin opisuje na stronie), ma 47x47 więc jak Fenix 5.
Fenix 5s ma 42 dla przypomnienia.

Nawet FR 645 ma 42,5 natomiast Vivoactive 3 43,1 mm.

Najbrzydszy? Pojęcie względne. Sporo osób wybiera go i nosi z garniakiem, bo koperta spokojnie wchodzi pod mankiet koszuli :)

Porównałeś do F5 Plusa, moim zdaniem błędnie.

Brak map i muzyki nie uważam za jakieś ustępstwa, a korzyść. Mam czyste urządzenie treningowe najwyższej klasy.

Biegam po górach i wierz mi, mapy nie są potrzebne w zegarku.

Wszyscy tak mocno gloryfikują Fenixy, a one wcale nie są takie fajne.

I mówi to użytkownik niegdyś Polara, a obecnie FR 935.
Nie mam przywiązania do marki, a do urządzenia, które ma po prostu spełniać moje oczekiwania.

Pozdrawiam :)

5k: 17:20
10k: 35:46
HM: 1:19:08
M: 2:58:31
1/8: 1:07:43
1/4: 2:29:01

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]