Garmin FR60 padł nieżywy - czym zastąpić

RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dzień dobry,
Mój poczciwy FR60 padł, nie można go wskrzesić, wyświetla tylko "Error" i nie pomaga wyjęcie baterii na kilka dni, po prostu nic. No i teraz zastanawiam się co kupić.

Biegam 5-10km, przygotowania robię do 1/2 maratonu, chciałbym pobiec maraton, ale nie jestem ortodoksyjnie nastawiony na specjalistyczny trening. Dotychczas korzystałem z czujnika tętna HR na pasku i foot poda. Biegałem na tempo i tętno, na ogól te same trasy, więc GPS nie miał dla mnie znaczenia. Podczas jazdy na rowerze parowałem go z czujnikiem, to się chyba nazywa GSC10. Używałem również podczas biegania na nartach, wtedy tylko zegarek i czujnik HR.
Ponieważ jestem dalekowidzem, więc zależy mi na dobrym ekranie zegarka i stosunkowo dużych wyświetlanych cyfrach/literach gdy biegnę. Do tej pory ustawiałem sobie sekwencyjne 3 ekrany, po 2 parametry wyświetlane podczas biegu. Więc chyba nie ma sensu myśleć o zaawansowanych zegarkach które pokazują jednocześnie kilka-kilkanaście parametrów.
I to właściwie wszystkie moje wymagania. Oczywiście fajnie mieć GPS, żeby zobaczyć trasy, szczególnie gdy się podróżuje i biega lub jeździ na rowerze. Tylko że dobrze byłoby to sparować po Ant+ z oboma czujnikami które mam. A u DC Rainmakera czytałem, że np. FR35 i FR235 nie parują się ze starymi czujnikami rowerowymi. W czujnik tętna wbudowany w zegarek nie bardzo wierzę, wolę ten na klatce piersiowej. Tak samo foot pod.

No więc co kupić, zakładając że raczej będzie to Garmin? Najtańszą opcją jest używany FR60 na alledrogo, ale czy to jeszcze ma sens?

Uprzejmie proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
RunTomek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może po prostu Garmin 310/910?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie napisałeś czy kasa jest problemem.
Bo jak nie, to z garmina możesz FR 935 kupić działa z ant+ jak i bluetooth.
A jak kasa to problem to jak poprzednik pisze 310 jest OK.
Tylko przy kupowaniu używanego zwróć uwagę na przyciski, gumki się w nich przecierają.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Kasa jest problemem, ale raczej nie myślałem o używanym, bo uważam że dobrze mieć gwarancję, chyba że używane FR60 na alledrogo, jest taka oferta za jakieś 60 złotych sztuka.

Oglądam sobie właśnie Polary i zaczynam się zastanawiać, czy pozostanie przy Garminie nie jest niepotrzebnym ograniczeniem...
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupując polara masz czujniki do wymiany.
Może vivoactive/vivoactive hr? Oba nie powinny mieć problemu z połączeniem do czujników.
Gdzie wyczytałeś o problemach z gsc10 w fr235? To powinno wszystko działać.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
jerzynek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2016, 20:55
Życiówka na 10k: 45:00
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja brałem taką używaną 60 z allegro i problemu nie było. Miał drobne otarcia, ale działa perfekcyjnie.

Możesz się rozejrzeć za garminem 910. Świetnie się dogaduje z footpodem jako źródłem informacji o bieżącym tempie. Stary ale bardzo jary ;) I bateria długo trzyma jak na GPS.
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

No to się teraz zastanawiam nad:
- opcją minimum (używane FR60) - wszystko działa jak dawniej, na plus i minus
- nowym FR35 (jest GPS, HRM i rowerowy działają)
- przejściem na Polara M430 (tętno na razie z nadgarstka bo kasy na H10 nie ma, o czujniku rowerowym można zapomnieć, ale i tak do tej pory służył do pomiaru dystansu/prędkości, a to można z GPSu przecież).
No i mam zagwozdkę, bo:
- FR60 używany, GPSa nie ma i nie będzie
- FR35 jakiś taki "plastikowy",
- M430 to HRM i GSC10 bezużyteczne.

No i se wymyśliłem, że jeszcze ma znaczenie Garmin Connect i Polar Flow. Czy ktoś to może mi porównać, tylko tak obiektywnie bym prosił, nie na zasadzie "mam-i-jest-zajeświetny" ;-)

Aha, i jeśli to podpowiedź, to biegam lajtowo, staram się trzymać planu treningowego, ale nie analizuję wykresów z wypiekami na twarzy, być może dlatego, że nie mam gigabajtów danych do analizy i trudno w tym doszukać się głębszych prawidłowości... jeśli rozumiecie co mam na myśli.

Dziękuję i pozdrawiam,
T.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie odradzam FR35. Kupiłem taki żonie to miałem okazję po testować.
Po pierwsze to damski zegarek, tak! Takie mam zdanie na temat jego wyglądu.
Po drugie bardzo okrojone funkcje.
Zepsuł się po pół roku, następnie garmin dawał w zamian nowe a wszystkie "te nowe czyli refurbished" miały coś nie tak. Po 4 takich reklamacjach oddali kasę.
To inna niższa klasa zegarka niż 310/910. Czy polara m430.

Jak nie zależy ci na sparowaniu z telefonem a zrzucanie treningów kablem nie będzie przeszkadzało to możesz jeszcze rozważyć suunto ambit 2 który ma ant+.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

No i skończyło się na Polarze M430. Na razie jestem bardzo zadowolony, chociaż pewnie niedługo dokupię monitor na klatkę piersiową.
W związku z przejściem na Polara mam niepotrzebny stary foodpod Garmina i czujnik na rower. Jak ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt, oddam za grosze.
Pozdrawiam,
T.
ODPOWIEDZ