Suunto 9

Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ktoś wie coś więcej ?

http://www.suunto.com/pl-pl/Aktualnosci ... si-bateri/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Na stronie Rainmaker'a jest obszerny Hands-On https://www.dcrainmaker.com/2018/06/han ... watch.html

Najfajniejsza nowa opcja jak dla mnie to możliwość zmiany trybu GPS w trakcie wykonywania treningu.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

hmm, wygląda nieżle,
też oglądałem DC rainmakera :)
widze kilka plusów:
- w końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby mozna było tworzyć własne niestandardowe tryby baterii (a nie tylko 1-5-60s) - uff... nareszcie mozna ustawić np. 2s,
- w końcu jest możliwość zmiany tryby w trakcie aktywności,
- no i ten algorytm fusedtrack, wydaje się sensowny, porównanie tracka ze Spartanem Ultra to jest miazga,
inna sprawa jak bedzie faktycznie działał ten fusedtrack, bo w moim SA4P track co 5s to jest tragedia, pokazuje bzdury, poprawnie działa tylko co 1s

zauwazyłem, że chyba przeniesli termometr z powierzchni bezpośrednio dotykającej dłoni na bok, po skosie, gdzie chyba nie będzie kontaktu, bo obecnie to jest porażka - mierzona temp to jest jakaś dziwna średnia z temp dłoni i otoczenia :grr:

z chęcią bym go potestował :hej:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ooo tak to FusedTrack też wydaje się świetne. Ale po testach tętna z nadgarstka u DCR teraz patrzę na to trochę z przymróżeniem oka.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

ja w tym roku w ogóle biegam bez tętna :hej:
w sensie, że odpuściłem wszelkie pomiary... i jakoś dziwnie biega mi sie lepiej, a nawet szybciej :taktak:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja na tętno nigdy nie biegałem. Ale jak dostaję wykresy i są całe spier...., a później oglądam recenzję DCR i tam super żyleta, to jednak lampka mi się włącza :)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

od poniedziałku w sklepach.
na 99% przesiądę się na niego.
MRM87
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:30

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z was ma ten zegarek i może podzielić się swoimi wrażeniami?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

posiada, od 27 czerwca.
przesiadłem się ze spartana wrist Baro.
oprogramowanie takie samo, na pewno lepiej działający czujnik tętna,
o baterii nawet nie wspominam, 5-6 treningów w tygodniu w około 5-6 godzin tygodniowo, plus całodzienny monitoring ( również w nocy ) 2 ładowana w tygodniu spokojnie wystarczają, przy najwyższej dokładności ( ustawienie niestandardowe bo włączone podświetlanie ekranu na stałe ).
powiem tak, po 310XT przesiadłem się na Sunnto A2 i3 potem znów Garmin 630 i 935 i mimo, że Garmin bije Suunto pod względem treningowym to na razie nie mam najmniejszej ochoty na Garmina z powrotem, najmniejszej.
zapytaj konkretniej co chcesz wiedzieć, to chętnie odpowiem, bo tak to można wodę lać 3 strony.
ps, bez gloonasa, tylko GPS a bardzo dokładny.
Fuse track, przejdę się na jaki spacer i włącze, zobaczymy jak to działa, ale wszędzie też chwalą.
na dniach ma się ukazać full review na dcrainmaker.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To ja mam kilka pytań, suunto znam od niedawna i tylko vertical, więc czy:

1. Czy wibracja jest dobrze wyczuwalna?
2. Jak programowaniem własnych treningów. Daje radę?
2. Czy można ustawiać treningi na strefy tętna (teraz muszę ręcznie ustawiać od-do ud/min a wolę np. strefę 2)
3. To samo tylko strefy tempa. Strefy mocy.
4. Używasz stryda? jak tempo chwilowe.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Sławciu.
wibracja wciąż do wuja nie podobna, bardzo mnie tym rozczarowali.
równie dobrze mogłoby jej nie być, wg mnie kompletnie bezużyteczna.
szkoda bo na screenach z ustawianiem baterii wyglądało jakby można było ustawić jej moc, niestety póki co nic nie znalazłem w tym temacie.

nie da się programować własnych treningów,
tylko proste interwały axb
nie wiem, jak z ustawianiem na strefy, zakresy są na pewno, póżniej to sprawdzę.
ale też raczej nie.
Niestety, garmin pod tym względem boje suunto na głowę, po wiedziałbym, nokaut.
biegam ze strydem, moc jest natywna, natomiast brakuje połowy rzeczy które pokazuje stryd i garmin.
pokazuje same podstawowe rzeczy, czyli moc, kadencje.
brak form power, leg spring itd.
jest tempo chwilowe bardzo dobre.

Mimo tych wszystkich braków i tak wole go zdecydowanie bardziej od 935 garmina czy tam innego fenixa.
mam nadzieję, że nie zniechęciłem :-)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź.
Miałem cichą nadzieję że jest lepiej niż w verticalu, ale widzę że w zasadzie będzie to samo, a z treningami chyba nawet gorzej.
Ja mogę zrobić skomplikowany trening, tylko trochę upierdliwe to jest.
Mi bardzo Polar m430 pasował, ale jak zobaczyłem tempo chwilowe w suunto, to się zakochałem, i już nie mam polara. Dzisiejsze garminy mi się nie podobają, wszystkie mają ten sam interfejs, który mi się nie podoba.

A co do tych wszystkich dziwnych wskaźników, które mają garminy to komu one potrzebne?
Potrzebne jest tętno, tempo, dystans i czas. reszta to bajery.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
lolek1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2017, 07:56
Życiówka na 10k: 51:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:Sławciu.
wibracja wciąż do wuja nie podobna, bardzo mnie tym rozczarowali.
równie dobrze mogłoby jej nie być, wg mnie kompletnie bezużyteczna.
szkoda bo na screenach z ustawianiem baterii wyglądało jakby można było ustawić jej moc, niestety póki co nic nie znalazłem w tym temacie.

nie da się programować własnych treningów,
tylko proste interwały axb
nie wiem, jak z ustawianiem na strefy, zakresy są na pewno, póżniej to sprawdzę.
ale też raczej nie.
Niestety, garmin pod tym względem boje suunto na głowę, po wiedziałbym, nokaut.
biegam ze strydem, moc jest natywna, natomiast brakuje połowy rzeczy które pokazuje stryd i garmin.
pokazuje same podstawowe rzeczy, czyli moc, kadencje.
brak form power, leg spring itd.
jest tempo chwilowe bardzo dobre.

Mimo tych wszystkich braków i tak wole go zdecydowanie bardziej od 935 garmina czy tam innego fenixa.
mam nadzieję, że nie zniechęciłem :-)
Witam wszystkich,

Mam ten sam problem przy wyborze zegarka, ale ja przesiadam się z Polar m400+hr i celuję w Fenix 5 (5 plus niestety poza moimi możliwościami finansowymi i jeszcze długo nie będzie mnie na niego stać) , albo właśnie Suunto 9.
Ostatni wpis z lipca, powiedz jak teraz wygląda użytkowanie 9-tki? Niestety w necie jeszcze mało jest jego recenzji, a tutaj widzę, że jesteś z niego b.zadowolony. JAk wygląda praca na nowej apce od suunto? (podobno została stworzona pod kątem tego właśnie zegarka).
Czy porównując F5 i S9 nie ma się wrażenia, że ten drugi jest "plastikowy"
Z góry dzięki za odp.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

lolek1987 pisze:
cichy70 pisze: Czy porównując F5 i S9 nie ma się wrażenia, że ten drugi jest "plastikowy"
raczej w druga strone. powaznie. solidnoscia, pancernoscia i jakoscia wykonania 9-ka podobnie jak wczesniej peak saphire, suunto rozwala system. najlepiej sam gdzies pomacaj, ponaciskaj przyciski, zobacz z bliska jak to wyglada to uwierzysz.

co do uzytkowania - uzywalem mnostwo zegarkow, uzywam teraz 9 - coprawda od dopiero jakis 3 tygodni, ale w tym czasie zegarek przebiegl ze mna m.in. 100-wke w krynicy i generalnie uzywany jest codziennie - do tej pory wszystko gra i buczy, ani raz nie popierdolil tracka, ani raz nie narobil glupot z wysokoscia (co w przypadku innych zegarkow, moze z pominieciem a3 ;) nie byloby wcale takie oczywistye). oczywiscie jw - mozliwosc programowania zegarka garmin ma znaaaacznie wieksze, ale co kto czego szuka - ja potrzebuje pancernika z superdokladnym gpsem i mocna bateria.

btw - apropos wibracji - moze mam delikatniejsze rece, ale wibra jest imho ok, uzywam tez traversa, ktory tez ma vibre, i ta w traversie jest znacznie slabsza. nie pamietam jaka byla w spartanie, ale pewno 9 ma wlasnie taka.

ps: Obrazek
lolek1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2017, 07:56
Życiówka na 10k: 51:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za wyczerpującą informację:) A powiedz jak wygląda łączność z tel, czy występują problemy z aplikacją tak jak to było z movescount? (s9 chyba dostało nową apkę suunto app)
Wiem, że tego typu zegarki służą głównie do treningów, ale od tej klasy sprzętu - szczególnie, że to zegarek tegoroczny wymagam powiadomień i bezproblemowej współpracy z tel.

Jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ