Teraz jest Pt, 5 czerwca 2020, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Okulary neutralne z wkładką korekcyjną
Nowy postNapisane: N, 4 lutego 2018, 23:49 
Stary Wyga
Stary Wyga

Jestem dalekowidzem i w codziennym życiu muszę używać dodatniej korekcji + cylinder. Pomimo rozbujałego kapitalizmu wcale nie jest tak, aby istniał olbrzymi wybór okularów sportowych (tu bieganie) z wkładką korekcyjną. Jedyne jakie udało mi się kupić ~2 lata temu maja taką cechę, że ich podstawowe zewnętrzne szkła (zerowe) są b. mocno przyciemnione i nadają się do użytku wyłącznie przy b. silnym słońcu. Niestety w pochmurne dni, których w Polsce nie brakuje te szkła są zdecydowanie zbyt ciemne. W związku z tym poszukuję okularów sportowych neutralnych, albo wręcz rozjaśniających, ale z wkładką korekcyjną.
Moja guglownica się poddaje, ale może tylko moja? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Teraz widzę, że powtórzyłem wątek - https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=41&t=55401&start=0
Jednak rozwiązania tam nie znajduję, więc pytanie aktualne.

Tytuł: Re: Okulary neutralne z wkładką korekcyjną
Nowy postNapisane: Wt, 20 lutego 2018, 00:09 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Poszukaj w Uvex mają kilka modeli do których idzie dokupić wkładkę do szkieł korekcyjnych,koszt samej wkładki coś około 100 zł

Wysłane z iPhone .

Nowy postNapisane: So, 24 lutego 2018, 00:32 
Stary Wyga
Stary Wyga

MagikGT1980 napisał(a):
Poszukaj w Uvex mają kilka modeli do których idzie dokupić wkładkę do szkieł korekcyjnych,koszt samej wkładki coś około 100 zł

Niestety nie widzę nigdzie wkładki korekcyjnej :chlip:

Nowy postNapisane: So, 24 lutego 2018, 00:42 
Stary Wyga
Stary Wyga

balticbhp napisał(a):
Cześć,

czy o takie okulary chodziło jak w linku poniżej? Masz ochronę zgodnie z EN166 i dodatkowo światło nadfioletowe EN 170 i w cenie etui. Producent na prawdę solidny.

https://balticbhp.pl/sklep/ochrona-glowy-i-twarzy/engelbert-strauss-araki-okulary-wkladka-korekcyjna/

Dzięki za link (info). Rzeczywiście chodzi mi o coś w tym stylu. Gdyby jeszcze była opcja wymiennych szkieł to już byłoby super :hej:
ARCTICA robi takie - http://arctica.pl/p46/okulary-sportowe-arctica-S-70 o symbolu S-70, ale jak zapoznałem się z opiniami, to zachwyt mi przeszedł; ponoć nagminnie wyłamują się mocowania zewnętrznych szkieł podczas ich wymieniania.
Jest jeszcze jeden producent z tych dostępnych w PL, a na dodatek, rodzimy, polski - http://goggle.pl/, a ja popieram polski biznes! Problem w tym momencie polega na tym, że większość z tych okularów, które biorę pod uwagę (korekcja + wymienne szyby) - http://goggle.pl/pl/sport/index?id_cat=1&aim=&sort=&limit=20&category%5B%5D=3&category%5B%5D=5&category%5B%5D=6&name= jest niedostępna w ich sklepie firmowym. Nawiązalem z nimi kontakt i dowiedziałem się, że 27 lutego uaktualniaja ofertę i stąd nieaktualność oferty katalogowej.
Wobec powyższego czekam jeszcze tych kilka dni.

Nowy postNapisane: N, 10 maja 2020, 08:21 
Dyskutant
Dyskutant

Goggle to nie jest polska firma tylko amerykańska z Kaliforni. Zamówiłem właśnie model Goggle T420-3R do biegania i w góry.
Zobaczymy jak będą leżały.

Nowy postNapisane: N, 10 maja 2020, 15:57 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Daro7777 napisał(a):
Goggle to nie jest polska firma tylko amerykańska z Kaliforni.

Skąd masz tą informację? Bo w stopce strony internetowej napisali sobie California 2020? :hahaha:
Firma polska, okulary chińskie. Wirtualna marka. Tak jak i Arctica zresztą.

Nowy postNapisane: Pn, 11 maja 2020, 12:00 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

https://pl.aliexpress.com/item/32999389185.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3c7b4c9bs3oT9R&algo_pvid=a12ed8d9-6453-48d8-ab38-00ae666b261f&algo_expid=a12ed8d9-6453-48d8-ab38-00ae666b261f-8&btsid=0b0a0ae215891911117747365e4e5f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

A może coś takiego? Sam zamawiałem okulary korekcyjne z Ali (do siatkówki) i spisują się extra, wszystko zgodnie z "receptą"

*** Instagram ***

Nowy postNapisane: Pn, 11 maja 2020, 12:38 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Też się jakiś czas temu zastanawiałem nad takim rozwiązaniem. I po kilku próbach znalezienia okularów z wkładką, jednak poszedłem w inną stronę. Do sportowych oprawek zamówiłem u optyka szkła korekcyjne. Dzięki temu mam takie oprawki, jakie chciałem (u mnie - w wysokie góry, lodowiec itp.) i szkła takie jak w innych parach okularów, których używam, tylko bardzo mocno przyciemnione.
Trzeba tylko być w kontakcie z optykiem, by nie kupić oprawek, do których nie da się wstawić szkieł. Ja kupowałem normalne ciemne okulary, w których zostały zmienione soczewki, ale można też znaleźć sporo ofert sportowych oprawek do wstawienia korekcyjnych szkieł.
Kluczowe pytanie jest takie: w czym wkładka korekcyjna jest lepsza od okularów?

Nowy postNapisane: Wt, 12 maja 2020, 21:24 
Dyskutant
Dyskutant

Sam używałem okularów z wkładką korekcyjną i wymiennymi szkłami (polaryzacyjne, przyciemniane bezbarwne i żółte), ale kłopot w tym że ta wewnętrzna wkładka zawsze szybko parowała, a finalnie pękło mocowanie :wrrwrr:
Osobiście polecam wybrać okulary przeciwsłoneczne, jakiś wygodny model + soczewki korekcyjne fotochromowe :spoko:
Ja wybrałem oprawki Solaris + soczewki Transition xtractive i jestem mega zadowolony :spoczko:
Bardzo wygodne rozwiązanie na każdą pogodę i warunki atmosferyczne.

Pozdrowienia,
titto

Nowy postNapisane: Śr, 13 maja 2020, 07:15 
Wyga
Wyga

Używam drugą parę Goggle z wkładką korekcyjną. Szkła wymienne: czarne, pomarańczowe, neutralne. Dają radę przy bieganiu i na rowerze. U mnie nigdy nie zaparowały. Osobiście polecam.
PS. Producent USA

Wysłane z mojego LG-H930 .

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]