Buty do biegania po asfalcie dla supinatora

batq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2016, 19:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Doradźcie mi proszę, jaki typ butów kupić do biegania po asfalcie? Typ stopy - supinator. Myślałem o Asics Gel-Nimbus 17 i Nike Vomero 17. Może jakieś inne propozycje?

Dzięki z góry.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup takie, w których będzie ci się wygodnie biegało, nie będą zbyt udziwnione (prosta konstrukcja buta to zaleta) i będą miały akceptowalną cenę. W wyborze butów nie ma dużej filozofii, choć niektórzy producenci i sprzedawcy chcieli by ją na siłę dorobić.
Morderca_z_głębi_lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 712
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:48
Życiówka na 10k: 34:47
Życiówka w maratonie: 2:47:32
Lokalizacja: Nienack

Nieprzeczytany post

A może tak najpierw, to waga, ile km tygodniowo biegasz, czy but treningowy czy startowy? Ja mam startówkę Adidas Boston Boost 5 i dla mnie jest super. Ale to raczej na węższą stopę. Nic nie obciera i 2 sezon startuję, a na treningi kupuję buty tańsze, z większą amortyzacją.
5k-16.55 (Toruń 19.02.23) 10k -34.47 (Grudziądz 30.09.23) HM-1.19.58(W-wek 8.10.23) M-2.47.32(Łódź 2023)
Blog: [url]viewtopic.php?f=27&t=56594[/url]
Komentarze: [url]viewtopic.php?f=28&t=56591&start=0[/url]
batq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2016, 19:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Kup takie, w których będzie ci się wygodnie biegało, nie będą zbyt udziwnione (prosta konstrukcja buta to zaleta) i będą miały akceptowalną cenę. W wyborze butów nie ma dużej filozofii, choć niektórzy producenci i sprzedawcy chcieli by ją na siłę dorobić.
Dziękuję za odpowiedź.
Morderca_z_głębi_lasu pisze:A może tak najpierw, to waga, ile km tygodniowo biegasz, czy but treningowy czy startowy? Ja mam startówkę Adidas Boston Boost 5 i dla mnie jest super. Ale to raczej na węższą stopę. Nic nie obciera i 2 sezon startuję, a na treningi kupuję buty tańsze, z większą amortyzacją.
W tej chwili biegam jakieś 15km tygodniowo, waga 78kg, but głównie treningowy, ale chciałbym w nich też startować - btw: czym dla Was różni się but treningowy od startowego? Mniejsza amortyzacja, czy coś jeszcze innego?
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jezeli biegasz 15km tygodniowo, to daj sobie IMO spokoj z rozwazaniami,
czy dany but jest treningowy czy startowy i kup wygodne, lekkie buty,
ktore wystarcza Ci zarowno do tego jak i do tego.
ODPOWIEDZ