Pierwsze poważniejsze buty do biegania

Lukas23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 15:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam z racji zakupu nowych już konkretniejszych butów do biegania założyłem konto na forum gdyż nie chciałem kupować na pałę butów ponieważ mój budżet wynosi 300zł.
I chcciałbym się was doradzić jakie wybrać buty ? Rodzaj stopy to neutral, waga 85kg 178cm, nr. buta 44. Typ biegania normalny, teren drogi polne, leśne.

Oglądałem spory czas buty i te dwa modele mi sie spodobały:
1. http://allegro.pl/buty-adidas-terrex-tr ... 08679.html
2. http://allegro.pl/buty-adidas-galaxy-tr ... 51153.html

Znacie lepsze modele ? nie koniecznie muszą kosztować 300 a nawet 200. Co do numeru buta brać oczywiście 44,5 ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lukas23 pisze:I chcciałbym się was doradzić jakie wybrać buty ?
przede wszystkim wygodne.....
To, że komuś w czymś dobrze się biega nie znaczy, że Tobie też będzie... Idź do sklepu, poprzymierzaj, pochodź po sklepie, może będzie bieżnia, żeby spróbować się chwilę przebiec, itd.


Sent from Tapatalk
Lukas23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 15:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

charm pisze:
Lukas23 pisze:I chcciałbym się was doradzić jakie wybrać buty ?
przede wszystkim wygodne.....
To, że komuś w czymś dobrze się biega nie znaczy, że Tobie też będzie... Idź do sklepu, poprzymierzaj, pochodź po sklepie, może będzie bieżnia, żeby spróbować się chwilę przebiec, itd.


Sent from Tapatalk
Chodzi o to że mieszkam na wsi i mam do najbliższej galerii ew. sklepu sportowego ponad 100km... I nie widzi mi sie jechac tyle po same buty przy dzisiejszych kosztach paliw. Dla tego zapytałem na forum.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też mieszkam na wsi ;)
Ale koszt kilkukrotnego odsyłania a zwłaszcza złego zakupu, o którym się przekonasz na treningu i konieczności kolejnego zakupu są zdecydowanie wyższe niż koszt dojazdu do sklepu...

Jak już masz doświadczenie, biegałeś w jakiś konkretnych biegowych butach, to możesz później szukać kogoś, kto ma podobnie (na zasadzie "w butach x dobrze mi się biega, ale y są mi za sztywne, użytkownikowi abc też, więc jeśli jemu dobrze się biega w butach z to mnie też powinno")
Ale tak naprawdę nie wiesz, jakich butów potrzebujesz.... Ja bym z pierwszymi butami nie zaryzykowała online....

Nie musisz jechać specjalnie do sklepu - przy jakiejś okazji, załatwiania czegoś, wyjazdu, albo czegokolwiek....

Sent from Tapatalk
Lukas23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 15:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do sklepów może być Decathlon ?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli nie biegasz w błocie, bardzo sypkim piasku, przez las z dużą ilością korzeni, luźno leżących liści, stromych, niezbyt stabilnych podbiegów to odpuść sobie buty trailowe - w pełni wykorzystasz je w może w 5 treningach w roku, a na pozostałych będziesz żałował, że nie masz zwykłych szosówek. Co prawda pierwsze wyjście w teren w trailówkach to będzie "wow, ale przyczepność", ale po roku biegania przesiadka na szosówki to będzie "wow, jaka lekkość, jakie prędkość, zmarnowałem rok na bieganie w żelazkach" - been there, done that. Jeśli to mają być twoje jedyne buty biegowe, lepiej wybrać uniwersalność - moim zdaniem postaw na szosówki i jeśli boisz się w nich biegać w trudnym terenie, po prostu te 5 (w tym roku miałem 2 straszne treningi, oba w zimie, oba przy -15, oba w śniegu powyżej kostek przez blisko połowę trasy, tutaj buty trailowe też by nie poradziły, bo dodatkowo w wielu miejscach był lód, a na lód tylko kolce) najgorszych treningów w roku zamień na porządną ogólnorozwojówkę. I również radzę wybrać się do sklepu, gdzie będziesz mógł przymierzyć kilka modeli i wybrać najlepiej pasujący. Nawet jak nie kupisz w sklepie będziesz trochę wiedział jak podchodzić do rozmiarówki poszczególnych producentów przy zakupie przez internet.
Co do sklepów może być Decathlon ?
Pewnie. Masz tam buty Kalenji, przez wielu użytkowników tego forum chwalone, ale jest też trochę modeli innych producentów i możesz sobie porównać, poprzymierzać i wybrać najwygodniejsze w twoim budżecie. Pracują tam też ludzie biegający (przynajmniej w Białymstoku Decathlon ma całkiem silną biegową obsadę, nie wiem jak w innych miastach), więc będą mogli Ci trochę doradzić przy wyborze butów.
Lukas23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 15:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję wam za odpowiedzi pochodzę po sklepach może coś ciekawego wybiorę i zobaczę czy sa wygodne jak znajdę te adaśki z pierwszego posta.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Albo poszukaj na allegro darmowa wysyłka i zwrot w paczkomacie i zamów kilka par do domu. 2 tygodnie na oddanie.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To ja dla rownowagi: nie polecam asicsow :ble: :hej:
Tyle innych dobrych firm na rynku. Jest w czym wybierac.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej.
Popatrz na puma faas 500. To mogą być takie uniwersalne buty treningowo-startowe. Biegam w nich drugi sezon, przebiegłem ponad 1100 km i nie są jeszcze bardzo zjechane- myślę, że do 2 tys. km dociągną ( może do końca sezonu). Dałem za nie w outlecie 160 zł). Acha - moje to wersja 4, dla mnie bardzo wygodna, chociaż inni najbardziej chwalili v2 (nie wiem, czy do dostania).
Zimą to biegałem w trailówkach z lidla - za 65 zł - jakoś dały radę.
A tak poza tym to jak napisała Charm - muszą być przede wszystkim dla Ciebie wygodne.
Pozdrawiam
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lukas23, jeśli wciąż myślisz nad Adidas Galaxy Trail, to teraz w Intersporcie (przynajmniej w sklepie internetowym) są do dostania za ~180 zł. Adidas Duramo Trail za ~160 zł.
ODPOWIEDZ