Buty treningowe z dobrą amortyzacją, lekka pronacja

tomekm33
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2017, 17:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć!

Powoli szukam jakichś nowych butów do biegania. Dosyć długo biegałem w Asics GT-2160 i generalnie czegoś podobnego bym szukał, bo biegało się w nich wyśmienicie. Głównie asfalt, albo w miarę utwardzone leśne drogi, tam biegam. No i czasem zdarza się biegać na bieżni mechanicznej, choć wolę teren. Zazwyczaj biegam maksymalnie 10-15 km. Waga to ok. 80 kg.

Nie wiem, mogę podesłać zdjęcia, na których będzie widać w których miejscach podeszwa jest bardziej starta. Generalnie znajomy mówi, że mam lekką pronację. Sam biegam raczej ze śródstopia, tzn. nie ląduję na piętach, nie wiem, tak się przyzwyczaiłem i mi się dobrze biega.

Co do budżetu to trudno określić. Powiem tak, nie oszczędzam na butach, bo ma być komfort biegu i fajna amortyzacja, bo jednak utwardzone powierzchnie typu asfalt tego wymagają, szkoda kolan. Za wspomniane Asicsy dałem kilka lat temu 350 zł. Mogę i wydać 500 zł, byleby buty były dobre. Choć myślę, że w okolicach 300 zł też jest dużo fajnych opcji, tyle że nie jestem zawodowcem, który zmienia buty co chwila i jest w stanie się wypowiedzieć, dlatego pytam na forum :)

Nie jestem przywiązany do żadnej marki. W Asicsach biegało się naprawdę fajnie. Jeśli byłyby jakieś New Balance warte uwagi to kumpel ma jakieś zniżki i mógłby mi taniej załatwić, ale nie ma nacisku na to.

W razie dodatkowych pytań proszę pisać, z góry dzięki za pomoc :)
New Balance but biegowy
FilipCz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:32
Życiówka na 10k: 52:37

Nieprzeczytany post

Na wstępie się przywitam, bo to mój pierwszy post.
Jeśli biegasz nie uderzając piętą to może spróbuj butów bez amortyzacji z zerowym dropem. W twoim przypadku kolana powinny być bezpieczne, bo dostają tylko wtedy jak się biega z pięty.
tomekm33
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2017, 17:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakieś wibracje, drgania, siły zawsze się przenoszą na kolana, więc amortyzację wolę mieć :)
FilipCz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:32
Życiówka na 10k: 52:37

Nieprzeczytany post

Przebiegnij parę razy boso po lesie, to nauczysz się biegać bez wibracji. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nieśmiertelne stereotypy i naiwna wiara w bosaka...
FilipCz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:32
Życiówka na 10k: 52:37

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Nieśmiertelne stereotypy i naiwna wiara w bosaka...
Możesz rozwinąć?
W zeszłym roku uczyłem się biegać na śródstopiu, a od tego roku biegam w butach minimalistycznych. Jak na razie rewelacja. Może powinienem coś wiedzieć?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak zaczynasz doradzać innym to powinieneś najpierw rozejrzeć się na forum i wśród artykułów portalu. Jest o bosaku, o minimalizmie, technice biegu. Twoje doświadczenie niekoniecznie musi być zbieżne z innymi. Warto poszukać i poczytać.
FilipCz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:32
Życiówka na 10k: 52:37

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jak zaczynasz doradzać innym to powinieneś najpierw rozejrzeć się na forum i wśród artykułów portalu. Jest o bosaku, o minimalizmie, technice biegu. Twoje doświadczenie niekoniecznie musi być zbieżne z innymi. Warto poszukać i poczytać.
Długie trochę te wątki. Nie wiem czy przebrnę. Ale w jednym na pewno masz rację: różni ludzie – różne doświadczenia. Ja mam takie, że teraz nie mam bólów w trakcie i po bieganiu, jakie miałem kiedyś. Skończyły się gdy zacząłem biegać na śródstopiu. Buty minimalistyczne tylko podniosły komfort – mam pełną amortyzację stopą bez szurania piętami. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i w środku sezonu coś nie „trzaśnie”.
ODPOWIEDZ