Asics DynaFlyte - recenzja + TEST

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na razie Kipsang robi w nich zapewne objazdowy cyrk. Może potem da mi je do przeróbki. Chyba, że wcześniej gawiedź dostąpi ich bez limitów, to sprawdzę w sklepie te cuda.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:@Adam, akurat UltraBoosty do tempa w okolicy 4/km nadaja sie jak najbardziej. Problematycznie robi sie w okolicy 3:30, ale to tez nie ze wzgledu na niestabilnosc a na ich wage i bezwladnosc zwlaszcza na wirazach.
Powiedziałem, że jak wchodzę na "wyższe prędkości", czyli u mnie np przebieżki. 4:00 to trucht :)
Skoor pisze:Tak swoja droga, te sub2 beda dostepne dla gawiedzi czy tylko elita z programu bedzie miala do nich dostep?
Będą dla gawiedzi, już chyba niedługo.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

yacool pisze:W piankę zapadniesz się jak będziesz ważył 30 kilo. Wtedy przy konkretnym przeciążeniu chwilowo uzyskasz 60 kilo. Będzie więc szansa, że nie zmiażdżysz pianki na całej grubości i zaczniesz lawirować jak na galaretce. To jest jednak abstrakcja. W normalnej pracy dociążasz piankę wagą pod 200 kilogramów. Wtedy pianka tak odkształca się na boki, że można mieć wrażenie otaczania stopy materiałem i większej stabilizacji.
Ale samo ugiecie zabiera czas. Mam na mysli czas odksztalcanie sie pianki
Wszak pianka to nie ciecz nienewtonowska, ale dosc swobodnie odksztalcajaca sie materia.
yacool pisze:[...]
Może się więc okazać, że na przykład but ma zbyt cienką i zbyt twardą podeszwę i w konsekwencji proces usztywniania nogi jest zbyt gwałtowny i dochodzi do rozproszenia energii w kościach. Wtedy czymś naturalnym staje się skrócenie kroku dla zmniejszenia przeciążenia, ale to z kolei prowadzi do zmniejszenia tempa biegu.
Oczywiste zadanie sprowadza sie do znalezienia optimum.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 15:12 przez Keri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...i właśnie o ten czas chodzi. Takie ułamki sekund łagodzącej zwłoki mogą decydować, czy bieg jest miękki i sprężysty, czy twardy i wytłumiony. Dotyczy to zwłaszcza słabych technicznie amatorów, którzy powinni sobie jak najbardziej ułatwiać, a nie utrudniać bieganie.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adamie

możesz mi wyjaśnić, jak to możesz się czuć niebezpiecznie w Zante:
"że w butach o praktycznie takim samym profilu (NB Fresh Foam Zante) czuje się niebezpiecznie"
?

I
ad.
"Ale tak nie musi być, bo jeśli nawet but ma mały drop ale sporo pianki pod śródstopiem, to traci tą dynamikę."
biegałeś w takich butach? Jakich?
--
Skoor
pobiegałbym w tych takumi ren ;)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piotr, fajne sa ;)

Propo ilosci pianki pod srodstopiem i utraty dynamiki

Obrazek

Biegam w nich od czasu do czasu i na ich dynamike nie moge powiedziec zlego slowa ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To są bardzo dobre buty właśnie do nauki wyczuwania sprężystości ciała, przy obniżonej kadencji. Można rzec obuwie szkoleniowe z dynamiki.
ODPOWIEDZ