Audiobooki do biegania

Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Ja czésto slucham audioksiàzki podczas biegòw ponad dwugodzinnych. Teraz jestemvw polowie "wszyscy jestesmy podejrzani'' Chmielewskiej.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
guanczano
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:57

Nieprzeczytany post

jeszcze nie miałem okazji przetestować. w trakcie biegania słucham głównie muzyki bo jakoś bardziej mnie to koncentruje. a trochę się obawiam, że jak sobie puszcze książkę to będzie mnie to rozpraszać, ale nie mówię nie. do odważnych świat należy więc przynajmniej wypada spróbować :)
keybi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2015, 13:37
Życiówka na 10k: 1:07:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słucham audiobooków tylko przy długich wybieganiach na tętnie do maksymalnie 145. Powyżej tego tętna mam problemy z koncentracją w przekazie treści. Na zawodach czy w treningach interwałowych nie da rady ich słuchać :)
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

guanczano pisze:jeszcze nie miałem okazji przetestować. w trakcie biegania słucham głównie muzyki bo jakoś bardziej mnie to koncentruje. a trochę się obawiam, że jak sobie puszcze książkę to będzie mnie to rozpraszać, ale nie mówię nie. do odważnych świat należy więc przynajmniej wypada spróbować :)
No właśnie o to chodzi, żeby się skupić na treści, a nie na biegu - przy długim wolnym wybieganiu dobrze zająć czymś myśli ;)

Wysłane z Tapatalka :)
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Ja mam bzika na punkcie "Mistrza i Małgorzaty" Bułchakowa. Przy długich wybieganiach słucham pomimo, iż czasami znam już fragmenty na pamięć. Mogę zaczynać słuchać od dowolnego miejsca. Biegłem raz nawet w półmaratonie słuchając tej książki. Dobrze mieć coś takiego pod ręką ... (?).
Moim zdaniem audiobook aby spełniał swoje zadanie w bieganiu musi być mocno wciągający. Jeżeli wyobraźnia jest w stanie nas wyłaczyć od myślenia o mechanicznych ruchach to to jest właśnie to.

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
M_Levy
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 27 sty 2016, 14:40
Życiówka na 10k: 48 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam spokojne jednostki z audiobookami podobnie jak keybi. Na szybkich treningach i tak nie skojarzyłbym fabuły.
Postanowiłem wrócić do klasyki / korzeni i jestem w trakcie ...TRYLOGII Sienkiewicza. Młody człowiek w szkole nie był w stanie docenić kunsztu autora, bogactwa języka i wyczuć wszystkich niuansów.
Powrót do sztandarowych lektur po latach jest super!
Słyszałem już kilka wersji tego audiobooka, ale najbardziej wymiata Janusz Gajos :-)

Gdyby ktoś miał namiar na Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka, byłbym zobowiązany za cynę ;-)
Awatar użytkownika
guanczano
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:57

Nieprzeczytany post

bo Gajos to ma głos :)
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adioksiazek (to po angielsku?) slucham od bardzo dawna.

Chyba najlepsze sa kryminaly i romanse bo nie trzeba za bardzo sie koncentrowac na szczegolach.

Oczywiscie jest cale mnostwo ksiazek o bieganiu (do sciagniecia chocby z YT).
Niedawno sciagnalem Niezlomnego o Zamperinim.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
rozpakowanie
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 10:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy przy bieganiu jesteście w stanie skupić się tak na książce? Próbowałem kilka razy i nie dałem rady. Po paru kilometrach zawsze mi odpływają myśli na jakieś drobnostki. Tylko muzyka mi się sprawdza.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rozpakowanie pisze:Czy przy bieganiu jesteście w stanie skupić się tak na książce? Próbowałem kilka razy i nie dałem rady. Po paru kilometrach zawsze mi odpływają myśli na jakieś drobnostki. Tylko muzyka mi się sprawdza.
zależy od typu treningu - przy szybkich, bardziej wymagających treningach nie ma mowy o skupieniu się na treści, ale długie wolne wybiegania jak najbardziej - ciekawa książka, i można spokojnie długo biec :)
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

rozpakowanie pisze:Czy przy bieganiu jesteście w stanie skupić się tak na książce?
Oczywiście. Bywało, że słuchając książki zabłądziłem albo zabiegłem tak daleko, że nie dałem rady wrócić. :hejhej:
Ale najczęściej to tak jak wszyscy. Przy przebieżkach, interwałach, podbiegach i innych tego typu ... raczej słucham intensywnej i rytmicznej muzyki.

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
Khonorata
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dla mnie to ciekawa sprawa, gdyż zawsze jakoś ograniczam się tylko do muzyki, bądź ciszy
Biegam, biegam i zrzucić nie mogę:(
Mój sklep
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Polecam Karaluchy, Jo Nesbo.
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 345
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Khonorata pisze:...
Kabaret skeczów męczących
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Khonorata pisze:dla mnie to ciekawa sprawa, gdyż zawsze jakoś ograniczam się tylko do muzyki, bądź ciszy
o.. cisza jest dla mnie właśnie kwintesencją biegania. CHoć muszę czasem asfaltami lecieć, ale właśnie ciszy szukam gdy idę pobiegać. Posłuchać lasu, wiatru. :echech:
ODPOWIEDZ