Suunto Ambit 3

hucek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2013, 22:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

leszekp pisze:Jakie czynności należy wykonać w Movescount przy zmianie z Ambit2 na Ambit3?
Czy trzeba w Movescount najpierw zrobić "usuń urządzenie" i dopiero podłączyć A3
czy jakoś inaczej.
Chodzi mi o zachowanie ciągłości konta z aktywnościami.
Wystarczy po prostu podłączyć nowy zegarek i tyle:) Movescount już sam zaznaczy, że właśnie tego modelu używasz... Ja np. w Movescount mam obecnie trzy zegarki zapisane, a używam tylko Spartana, tzn. na razie go testuję:)
New Balance but biegowy
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Up@ Testujesz spartana powiadasz , to powiedz jak jest z tym GPS , czy naprawdę jest gorzej niż np. w F3 i ogólnie , bo szczerze, przeglądałem kilka treningów na movescount i wcale nie jest gorzej niż w moim ambit2 , mógłbym rzec ze tak samo . Może trafiłem na takie treningi...lepsze .
hucek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2013, 22:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

RP35 pisze:Up@ Testujesz spartana powiadasz , to powiedz jak jest z tym GPS , czy naprawdę jest gorzej niż np. w F3 i ogólnie , bo szczerze, przeglądałem kilka treningów na movescount i wcale nie jest gorzej niż w moim ambit2 , mógłbym rzec ze tak samo . Może trafiłem na takie treningi...lepsze .
Ja na razie biegam głównie po okolicznych polach i lasach i nie widzę jakiś wielkich odskoków, którzy niektórzy pokazują. I co ciekawe pokazują je, bazując na jakiś innych mapach, niż te, które są na movescount...
Jestem w okresie roztrenowania i nie biegam ani w góry, ani w dzikie odstępy, ale jutro specjalnie zerkną na zegar pod kątem GPS...
Do F3 nie porównam, bo Garmina nigdy nie używałem...
synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:
synjutrzenki pisze: Czas odpoczynku zależy od ustawień parametrów ciała a głównie stref tętna i poziomu METS które możesz wyliczyć lub zdać się na automatyczny wybór.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet .
Więcej szczegółów poproszę. Jak wyliczyć i jak wklepać w tę maszynerię?
Na stronie movecont w zakładce parametry ciała masz możliwość ustawienia wszystkich danych dotyczących Ciebie. Tętna i zakresy stref musisz ustalić sam. Można to zrobić matematycznie co jest mało dokładne lub przez testy albo badania wydolnościowe. ( Ja takie zrobiłem ) W necie jest mnóstwo porad jak to zrobić. Od stref tętna zależy Twój czas regeneracji gdyż to one definiują czy aktywności jest intensywna czy nie bez względu na to jakie są Twoje subiektywne odczucia. Parametr METS jest skorelowany z Twoją wydolnością i ilością aktywności, możesz go ustawić czytając ten poradnik

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... 7iIz07Y1WQ

A tak w ogóle to polecam przeczytać instrukcję obsługi zegarka tam jest wiele wyjaśnień.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet .
masafion
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 54:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Po 20 km biegu zegarek mi pokazuje ponad 30 godzin odpoczynku. Czytałem coś w instrukcji, że to nastawy średnie i coś trzeba zrobić aby go skalibrować. Ale nie zakumałem. Mogę prosić o jakieś proste wyjaśnienie
http://ns.suunto.com/Manuals/Ambit3_Run ... ide_PL.pdf

Cytat z instrukcji obsługi:
"Ponieważ czas odpoczynku jest tylko przybliżeniem, zgromadzone godziny są liczone równomiernie, bez względu na poziom sprawności fizycznej użytkownika ani inne czynniki indywidualne. (...) Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące Twojego rzeczywistego stanu regeneracji, przeprowadź jeden z testów regeneracji. (...) Stan regeneracji można sprawdzać za pomocą szybkiego testu regeneracji lub testu regeneracji podczas snu".

Niestety mam za małe doświadczenie z zegarkiem i biegam zbyt krótkie dystanse lub za wolno, by opiniować tę funkcjonalność.
synjutrzenki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2015, 22:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

masafion pisze:
marco1980 pisze:Po 20 km biegu zegarek mi pokazuje ponad 30 godzin odpoczynku. Czytałem coś w instrukcji, że to nastawy średnie i coś trzeba zrobić aby go skalibrować. Ale nie zakumałem. Mogę prosić o jakieś proste wyjaśnienie
http://ns.suunto.com/Manuals/Ambit3_Run ... ide_PL.pdf

Cytat z instrukcji obsługi:
"Ponieważ czas odpoczynku jest tylko przybliżeniem, zgromadzone godziny są liczone równomiernie, bez względu na poziom sprawności fizycznej użytkownika ani inne czynniki indywidualne. (...) Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące Twojego rzeczywistego stanu regeneracji, przeprowadź jeden z testów regeneracji. (...) Stan regeneracji można sprawdzać za pomocą szybkiego testu regeneracji lub testu regeneracji podczas snu".

Niestety mam za małe doświadczenie z zegarkiem i biegam zbyt krótkie dystanse lub za wolno, by opiniować tę funkcjonalność.
Niby wszystko się zgadza, tylko proszę sobie zrobić prosty test, dwóch biegaczy na tym samym odcinku pokonuję trasę w tym samym czasie. Różne ustawienia parametrów ciała, jeden niech będzie dobrze wytrenowany drugi słabo, gwarantuje że obydwoje będą mieli inne czasy regeneracji. Miałem podobny problem i dla tego zmieniłem ustawienia. Można przed treningiem zmienić parametr ( METS ) i wynik będzie inny. Precyzyjne parametry profilowe pomagają w dobrze zaplanowanym treningu, najważniejsze są strefy tętna to od ich w duże mierze zależy jakie osiągamy postępy.

Pozdrawiam
leszekp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2016, 09:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hucek pisze:
leszekp pisze:Jakie czynności należy wykonać w Movescount przy zmianie z Ambit2 na Ambit3?
Czy trzeba w Movescount najpierw zrobić "usuń urządzenie" i dopiero podłączyć A3
czy jakoś inaczej.
Chodzi mi o zachowanie ciągłości konta z aktywnościami.
Wystarczy po prostu podłączyć nowy zegarek i tyle:) Movescount już sam zaznaczy, że właśnie tego modelu używasz... Ja np. w Movescount mam obecnie trzy zegarki zapisane, a używam tylko Spartana, tzn. na razie go testuję:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
leszekp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2016, 09:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyszło że vista już nie ma wsparcia, na Windows 7 jest ok.
Maario78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 263
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:18
Życiówka na 10k: 37:10
Życiówka w maratonie: 3:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Nigdzie nie znalazłem informacji czy A3 V mierzy dzienna aktywność i sen jak to robi Garmin.
Jak to wygląda?
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po naprawdę dużym wysiłku (3h biegu) z rana, podczas normalnego dnia czas regeneracji się wydłuża zamiast skracać, czyli dodaje (zlicza) aktywność. Zresztą przy normalnym dniu bez biegania krzywa aktywności idzie w górę, tyle że wolniej.

Snu nie mierzy, bo ręka w spoczynku :-)

Artur
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Robił juz ktos aktualizacje tego najlepszego zegarka na świecie? :-)
wpos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2016, 21:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, czy jest sposób by automatycznie przechodzić do kolejnego etapu zaprogramowanego w ambitintervals treningu ?
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

manfred pisze:Robił juz ktos aktualizacje tego najlepszego zegarka na świecie? :-)
Tak, nawet nic nie wybuchło :) Pojawia się teraz funkcja vertical, czyli zgrabny szlaczek :)
Turecki
kstach
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2016, 20:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam jestem nowym użytkownikiem Ambita i mam jedno pytanie. jakich aplikacji używacie?
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Strava i movescount
ODPOWIEDZ