Komentarz do artykułu Garmin Forerunner 910 xt test

Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Adam, jesteś jedynym który dokonał tak rewelacyjnego pomiaru tempa. Oczekuję na kolejne informację od innych użtkowników. Pisząc o Garminie i korektach softu w obrębia pomiaru tempa dowodzi tego, że jest z tym kłopot. Ale swoim pomiarem wprowadziłeś w zdumienie nie tylko mnie, tych z Garmina też,...:)
Chyba w wątku BBL BIAŁYSTOK ktoś opistwał ten problem. Muszę to odnależć,...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Ale swoim pomiarem wprowadziłeś w zdumienie nie tylko mnie, tych z Garmina też,...:)
No to nieźle.
Ale tak u mnie działał.
Mnie to też w zdumienie wprowadziło.
piterpol1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 20 gru 2011, 08:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

co do tempa chwilowego garmin 910xt via suunto ambit nie zgadzam się z testującym,posiadam oba te modele i wskazania są praktycznie takie same po 1-2 sekundach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, dobre jest to, że przynajmniej jeszcze ktoś ma tempo chwilowe w F910 po 2 sekundach.
A jeśli chodzi o Suunto Ambit, no cóż, mój egzemplarz robił to po 12 sekundach.
Awatar użytkownika
artur_totalfit
Wyga
Wyga
Posty: 140
Rejestracja: 23 sty 2009, 18:31
Życiówka na 10k: 39.20
Życiówka w maratonie: 3.20
Lokalizacja: konstancin jeziorna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:
Artur, interesuje mnie trzeci punkt. Jak to odczytać. Dotychczas robiłem to dosyć prymitywnie po prostu, zatrzymywałem stoper, lapem resetowałem wskazania i włączałem stoper. Kosztowało mnie to kilka sekund. Gdyby tą operację wykonał by stoper to było by super,...
dokładnie wyręcza nas w tej funkcji :)
artur

----------------------------
Sport GURU
największy sklep stacjonarny dla biegaczy i triathlonistów w Warszawie (Gocław, Meissnera 1/3 róg Fieldorfa)

sportGURU.pl
sklep.sportGURU.pl
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam a z grubsza mógłbyś, powiedzieć jakie przewagi ma 910xt nad 610... dla biegacza (z wyjątkiem barometru :ojoj: i co oczywiste większego wyświetlacza). Inaczej mówiąc czy warto zainwestować więcej w 910... jeśli zegarek ma służyć tylko do biegania. Pytam bo wiem, że używasz od czasu do czasu 610.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Fumkcjonalnie, od strony funkcji biegowej w zasadzie podobne pulsometry. W 910-tce lepszy pomiar wysokości, więcej możliwości w zakresie tętna.
Różnica zasadnicza i fundamentalna to sposób manipulacji zegarkiem. 610 to jedyny produkt z ekranem dotykowym, przenoszącym plus i minusy tego rozwiązania. Mnie to nie odpowiadało, Adamowi tak. Ja manipulując suwakiem przestawiałem głównie nie to co potrzeba. Może mam duże paluchy, może za mało cierpliwości. To takie niuanst. W 910 chcąc zmienić ekran naciskasz knefelek, w 610 pacniesz palcem w ekran. Model 610 jest najbardziej cywilny. Jest z tych wszystkich gratów najładniejszy. Oczywiście ekran dotykowy to nie klasa IPHONA lub SAMSUNGA GALAXY III.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Ryszard N. za odpowiedź.

Bajdełej to wczoraj miałem w rekach po raz pierwszy Polara 800... dżizas... :ojnie: Zrobił na mnie tandetne wrażenie... plastik+plus taki badziewny dezajn który mi osobiście nie odpowiada, poza tym jest grubaśny jak garminy... :szok: no i ta modułowa konstrukcja, fajny miał tylko pasek pulsometru. Tak więc Polarowi 800 już dziękujemy :bum:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, Ryszard dobrze opisał.
Dla mnie ekran w 610 jest ok.
I w ogóle ten zegarek (610) jest naprawdę fajny.
hyzop
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 233
Rejestracja: 07 mar 2010, 12:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Tak, Ryszard dobrze opisał.
Dla mnie ekran w 610 jest ok.
I w ogóle ten zegarek (610) jest naprawdę fajny.
To może zrób jakiś większy teścik, bo znalazłem tylko enigmatyczne i na dodatek skrajne wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No wiem, od dawna to powinienem zrobić ale ciągle nie ma kiedy. Może uda się spiąć w najbliższych dniach.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:Dzięki Ryszard N. za odpowiedź.

Bajdełej to wczoraj miałem w rekach po raz pierwszy Polara 800... dżizas... :ojnie: Zrobił na mnie tandetne wrażenie... plastik+plus taki badziewny dezajn który mi osobiście nie odpowiada, poza tym jest grubaśny jak garminy... :szok: no i ta modułowa konstrukcja, fajny miał tylko pasek pulsometru. Tak więc Polarowi 800 już dziękujemy :bum:
A ja go mam od 2 lat i mam odmienne zdanie. No i śmieszą mnie te problemy z garminowym chwilowym pomiarem na gps :hahaha:
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moim skromnym zdaniem 910 tylko do biegania, zwłaszcza płaskiego to straszny overkill. Niemal wszystkie potrzebne takiemu biegaczowi funkcje mają sporo tańsze zegarki. To co jest dużą przewagą to właśnie dokładny pomiar wysokości, więc zapis trasy z gór jest bardzo dokładny, oraz możliwość kontroli treningu pływackiego również na basenie.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

w górach się super spisuje- wczoraj biegałem po masywie Leskowca ( 922 m n.p.m ) , 3 x wbiegałem na szczyt z Groni Jana Pawła II i za każdym razem pomiar wysokości był na poziomie
1) 921 m n.p.m
2) 922 m n.p.m
3) 924 m n.p.m

Dla mnie jest to świetny wynik druga osoba biegająca z Suunto Ambitem miała praktycznie identyczne pomiary.

Na innych górach tego pasma ( 890 m n.p.m , 817 m n.p.m i chyba 860 m n.p.m ) wyniki również były na podobnym poziomie ( raz idealna wysokość , raz przekłamanie o 2-3 m )

Sumę przewyższeń i spadku liczy wg mnie dobrze , algorytm został poprawiony i teraz wspinając się z 320 na 922 dostajemy pomiar 602 m ascentu , wiec w porównaniu do Garmina 310 XT który na podstawie GPS'u na tej samej trasie pokazywał raz 60 m wzniosu, a raz 150 m przy rzeczywistym wzroście 97 m , jest to duża poprawa.
Awatar użytkownika
robbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1180
Rejestracja: 09 kwie 2011, 13:05
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pomiary wysokości starszymi typami garmina (mam 205) to straszna lipa. Na szczęście sporttracks ma wtyczkę "Elevation correction", bazującą na mapach i tutaj już jest całkiem znośnie. Ale to dopiero po zgraniu danych do kompa. Fajnie, że ten 910 ma taką dokładność, ale cena...
ODPOWIEDZ