Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT

jardan12
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2009, 11:49

Nieprzeczytany post

Cześć,
gdzieś w treści pojawił się wątek dotyczący interwałów, osobiście uważam, iż brak tej funkcjonalności dyskwalifikuje treningowy zegarek dla biegacza. Nie dowierzając temu, iż zegarek dla biegacza za bagatela ok 2000PLN może nie wspierać treningu interwałowego odpytałem producenta - poniżej odpowiedź Suunto:

Dear Sir/Madam,
thank you for contacting Suunto.

Time-based interval timers are not available in the Suunto Ambit at this time, it is however possible that this feature will be added in the future. Unfortunately we do not have a time frame for this update.

With best regards,
Suunto Help Desk



I moja sugestia do producenta - bez odpowiedzi ;-)

Dear Suunto Team,
in my opinion Suunto Ambit does not support any interval function, it is only possible to track the parameters of current GSM data (speed, distance ...) or/and HRM data. Attached (page 14) the interval training's solution of your competitor (Garmin XT910)- this is one of the best solutions in the world.
Regards,
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Kiedy Ambit wejdzie do sprzedaży ?
jardan12
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2009, 11:49

Nieprzeczytany post

W polskiej dystrybucji jest dostępny od maja lub nawet kwietnia br. ;-)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

no właśnie nie wiem jak to jest, bo niektóre sklepy go mają, a niektóre piszą , że dopiero od sierpnia ;/ a mnie interesowałaby wersja bez paska :p
ardjan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, 15:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podbijam temat.

Czy może ktoś coś wie na temat tego zegarka? Kiedy i gdzie będzie dostępny?

Czy ktoś miał okazję go intensywnie potestować i może wyrazić opinię?
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

z dostępnością to jest problem, pod koniec sierpnia, na początku września może być znowu dostępny. Sam nie testowałem, osoba z którą biegam po górach ma Ambita i jest z niego bardzo zadowolona, wiem tylko ze GPS w wersji oszczędnej jest średni do użytkowania bo jakość pomiaru jest mocno średnia, fajnie działa kompas , przewyższenia liczy praktycznie tak samo jako mój 910 XT, na plus to na pewno wygląd i solidne wykonanie, może Janek z Ergo się wypowie na temat Ambita, bo z tego co wiem biega z tym zegarkiem :). Zainteresuj się Garminem Fenix to jest odpowiedź na Ambita, dostępny pewnie wrzesień/październik.
Awatar użytkownika
Vilk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2011, 15:24
Życiówka na 10k: 52:50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

ardjan pisze:Podbijam temat.

Czy może ktoś coś wie na temat tego zegarka? Kiedy i gdzie będzie dostępny?

Czy ktoś miał okazję go intensywnie potestować i może wyrazić opinię?
ja wczoraj zadzwoniłem do centrum pomocy Suunto (+48 12 328 39 03) Pani mi powiedziała że aktualnie nie mają ich na stanie i najlepiej zapisać się na newsletter po czym spytała się skąd dzwonie, powiedziałem że z Gdańska i po chwili Pani podała mi numer do sklepu gdzie mieli 4 sztuki na stanie i w taki oto sposób dzisiaj rano biegłem i jeździłem na rowerze już z ambitem na ręku (plus 310XT) do testów porównawczych :))
ardjan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, 15:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rockduck pisze: Zainteresuj się Garminem Fenix to jest odpowiedź na Ambita, dostępny pewnie wrzesień/październik.
no, no ... niczego sobie. Bardzo ciekawy produkt.
ja wczoraj zadzwoniłem do centrum pomocy Suunto (+48 12 328 39 03) Pani mi powiedziała że aktualnie nie mają ich na stanie i najlepiej zapisać się na newsletter po czym spytała się skąd dzwonie, powiedziałem że z Gdańska i po chwili Pani podała mi numer do sklepu gdzie mieli 4 sztuki na stanie i w taki oto sposób dzisiaj rano biegłem i jeździłem na rowerze już z ambitem na ręku (plus 310XT) do testów porównawczych )
Dobry pomysł, też tak zrobię. Ja zapisałem się do newslettera i dostałem wczoraj info, że ambity są już dostępne, ale jak się okazało w sklepach, do których dzwoniłem dalej ich nie było.

Napisz proszę jak Twoje pierwsze odczucia. Warto kupić?
Awatar użytkownika
Vilk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2011, 15:24
Życiówka na 10k: 52:50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

ardjan pisze: ...
Napisz proszę jak Twoje pierwsze odczucia. Warto kupić?
Pierwsze odczucia są na plus ale ja tak mam zawsze na nowe zabawki :) Faktycznie podczas biegu zauważyłem ze ambit dużo szybciej widział zmiany tempa jest na pewno dużo wygodniejszy niż 310XT wyświetlacz myślałem że będzie mało czytelny ale nie zauważyłem tego podczas biegu, muszę sobie jeszcze poustawiać ekrany no i poużywać trochę żeby powiedzieć coś więcej. Pas na klate jest wygodniejszy przez to że zapięcie jest na środku a nie jak w przypadku 310XT z boku. Na razie to tyle moich uwag :)
ardjan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, 15:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vilk pisze:
ardjan pisze: ...
Napisz proszę jak Twoje pierwsze odczucia. Warto kupić?
Pierwsze odczucia są na plus ale ja tak mam zawsze na nowe zabawki :) Faktycznie podczas biegu zauważyłem ze ambit dużo szybciej widział zmiany tempa jest na pewno dużo wygodniejszy niż 310XT wyświetlacz myślałem że będzie mało czytelny ale nie zauważyłem tego podczas biegu, muszę sobie jeszcze poustawiać ekrany no i poużywać trochę żeby powiedzieć coś więcej. Pas na klate jest wygodniejszy przez to że zapięcie jest na środku a nie jak w przypadku 310XT z boku. Na razie to tyle moich uwag :)
I jak wrażenia po 2 tygodniach użytkowania?
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jak już pisałem gdzie indziej mnie brak programowalnych interwąłów zupełnie nie przeszkadza, natomiast chciałbym zauważyć, że ze zmienami softu niektóre z niedostatków zostały wyeliminowane, i tak na szybko przychodza mi do głowy dwie rzeczy:

- można juz programowac trasę z wielu waypintów a Ambit poprowadzi przez wszystkie kolejno,
- w historii treningów jest nie tylko ostatni trening ale równiez poprzednie - nie wiem ile, bo mam ich dopiero kilka, na razie wszystkie są.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

w najnowszej dodanej dzisiaj aktualizacji można zaimportować do zegarka ścieżkę gps :)
rysuję sobie na mapce trasę, ładuję do zegarka, który wyświetla mi ją na ekranie i prowadzi po ścieżce, we włączonym trybie treningu.

bajka.

można sobie wrzucić całą trasę np. MGS i znika problem w którym momencie skręcić...

coraz lepiej to wygląda...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Ma ktoś informację co pojawi się w wersji 2.0? Jestem zainteresowany kupnem tego zegarka, słyszałem, że ta wersja dużo zmieni.

Dodam, że ma być dostępna pod koniec listopada :hejhej:
Awatar użytkownika
Vilk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2011, 15:24
Życiówka na 10k: 52:50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Kupuj i nie czekaj na aktualizacje i tak warto :)
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Pytanie do użytkowników ambita, czy wysokościomierz wskazuje wam poprawne wyniki?
Skalibrowałem go na wysokości 115 m.n.p.m, przejechałem jakieś 20 km od miejsca kalibracji po powrocie w tym samym miejscu wskazał 90 m.n.p.m.

Jak dla mnie trochę duży błąd.
ODPOWIEDZ