Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT

Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

grupa ludzi produkująca Appki na Suunto App Zone zrobiła już całkiem dobry barometr, z tego co piszą na zagranicznych forach mają zrobić nowy stabilny pomiar wysokości oparty na tej samej zasadzie na jakiej oparli swój barometr który jest wg mnie bardzo stabilny i pokazuje dane dużo bliższe rzeczywistości
New Balance but biegowy
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Rockduck dobra wiadomość :spoko:

Nic nie wspominali o synchronizacji z GPS?

Masz na myśli aplikację: Barometer v2.1
usera tomahola ?
Dzięki!
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

drobne pytanie- wie ktoś czy inny pasek z nadajnikiem niż firmowy Suunto pasuje do Ambita ( np Garmin ? ) bo nie mogę znaleźć nigdzie Comfort Belt'a w sklepach.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Dcrainmaker w odpowiedzi na wpis 39 pod artykułem pisze, że wspiera pasek HR z garmina.

W końcu to ANT+

http://www.dcrainmaker.com/2012/11/a-de ... e-ant.html
pjanet

Nieprzeczytany post

Niewiem czy na forum bieganie.pl ale czytalem ze ludzie kupuja sam zegarek a pozniej korzystaja z pasow do pomiaru tetna firm trzecich.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

dziekował :)
simpleuser
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2013, 22:36
Życiówka na 10k: 00:52:46

Nieprzeczytany post

pjanet pisze:Niewiem czy na forum bieganie.pl ale czytalem ze ludzie kupuja sam zegarek a pozniej korzystaja z pasow do pomiaru tetna firm trzecich.
Cześć. A z tych " pasów do pomiaru tętna firm trzecich" to co polecilibyście? Bo na dniach będę kupował Ambita i waham się czy brać od razu z HR czy nie.
pjanet

Nieprzeczytany post

Z tego co pamietam to roznica w Suunto z HR i bez jest ponizej 200pln.
W takim przypadku bral bym Suunto z HR, no chyba ze ktos uzasani dlaczego nie warto uzywac oryginalnego HR z Suunto (moze sa argumenty aby zakupic odrazu inny pas do pomiaru tetna).

Napisalem ze zegarek dziala z pasami firm trzecich bo niejednokrotnie osoby kupuja Suunto majac juz inny zegarek i pas do pomiaru tetna. W takim przypadku nie warto (wg mnie) kupowac drugiego pasa.
Argac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2013, 12:53
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
W tej recenzji
http://www.dcrainmaker.com/2012/04/suun ... eview.html
napisali w części dotyczącej pływania, że z oryginalnym paskiem HR nie odczytuje tętna w odległości większej niż 1-2 cale. Może dlatego niektórzy kupują paski innych firm.
W recenzji Polar'a albo Garmin'a (nie pamiętam dokładnie), wyczytałem też, że w przypadku dużego zasolenia wody lub wody mocno chlorowanej zaleca się stosowanie innego pasa niż dołączonego w zestawie.
Jestem dość mocno zainteresowany kupnem tego zegarka, ale ta wada praktycznie go dyskwalifikuje. Czy ktoś z Was mierzył tętno podczas pływania ? Jeśli tak, to z jakim paskiem (jakiej firmy) ?
Pozdrawiam
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Jeśli zależy Ci na pomiarze tętna w wodzie to tylko polar, np RC5.

Nie jest to zależne od samej opaski ale również od zegarka a dokładniej od zakresu częstotliwości wykorzystywanej do transmisji, częstotliwość na której przekazywana jest informacja o pulsie w garminie cz też suunto jest tłumiona w wodzie.
Argac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2013, 12:53
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź.
A czy ktoś z Was używał Ambit'a podczas skoków spadochronowych ? Jak zachowuje się podczas swobodnego spadania, tj. czy szybko reaguje na zmianę wysokości ?
Zależy mi aby zegarek który kupię miał wbudowanego GPS, wysokościomierz (dlatego Polar RC5 odpada) oraz dobrze zachowywał się w wodzie. Dlatego myślałem o Ambicie, ale skoro w wodzie nie zmierzy mi tętna, to generalnie odpada.
No i Ambit'a można nosić również do garnituru :hahaha: A zegarek który kupię chcę używać jako normalny zegarek, więc jego wygląd ma duże znaczenie.
A wracając do pomiaru w wodzie. Co z Garminem 910 XT HR. W opisie jest podane, że ma typowe funkcje pływackie, więc zakładam, że w basenie dobrze zmierzy mi tętno.
Co o tym sądzicie ?
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Garmin w wodzie też nie mierzy pulsu.
Argac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2013, 12:53
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie wyczytałem to w instrukcji. Chyba pozostaje tylko Polar. Rozmawiałem ostatnio z gościem który używa Polar'a RCx5 i jest bardzo zadowolony. Wysokościomierz ma z kolei RS800CX ale ten mi się nie podoba.
Dzięki.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Napiszę, co wiem:
Puls w wodzie mierzą Polary z pasem T31c.
W Garminach z kolei problemem jest fakt, że transmisja ANT+ nie została zaprojektowana do użytkowania w wodzie. Sygnał jest zbyt słaby, żeby się przebić przez więcej niż ten jeden czy dwa cale wody. Dlatego żaden Garmin nie zmierzy pulsu w wodzie i instrukcja o tym wyraźnie mówi. Mógłbyś oczywiście przypiąć zegarek do pasa HRM :hahaha: Suunto obeszło ten problem w zegarku T6c - którego pas ma pamięć - na komputerze łączy się ścieżki z zegarka i z pasa - "w trakcie" hr nie pokaże.

Dodatkowe minusy na jaki zwracają uwagę użytkownicy:
-niedociśnięty pas jest podatny na zakłócenia,
-zaciśnięty pas na piersi przeszkadza.

Rozwiązaniem będzie coś na wzór Mio Alpha, albo Amiigo, czyli optyczny pomiar pulsu na nadgarstku. Chwilowo Mio daje jednak kiepskie - zakłócone wyniki, Amiigo chyba jeszcze nikt nie trzymał w ręku... Taka tam ciekawostka.

Generalnie, jeżeli zamierzasz używać na basenie, to wybrałbym 910. Baseny pomierzy i więcej będzie z tego pożytku niż z walenia samemu lapami i jednego długaśnego wykresu HR. Barometr jest, więc przy skokach też powinien się sprawdzić.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Ostatnio pojawiło się parę apek na movescount dla spadochroniarzy :)
ODPOWIEDZ