Asics GEL Tarther - TUNING

Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...czyli jak z minimala zrobić naturala i ciąg dalszy poszukiwań zaginionego żelu.

Bywa, że buty minimalistyczne mylone są z butami do naturalnego biegania. Dlaczego? A no ze względu na pokraczne definicje, które czasem okrakiem stoją na obu kategoriach. Doktor Z. postanowił raz na zawsze odciąć się grubą kreską od minimalizmu, bo drażni go dwulicowość.

Przed naturalizowaniem/Po naturalizowaniu
ObrazekObrazek

Wstępne oględziny nie zapowiadały tak głębokiej inwazji podczas operacji. Okazało się jednak, że minimalistyczny plastik usztywniający, wtopiony był w piankę bardzo głęboko. Po usunięciu go, pacjentowi pozostały rozległe blizny ale radość z odzyskanej wolności warta była takiej ceny.

W trakcie uwalniania od minimalizmu:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ASICS GAZEL w pełnej krasie, dedykowany asystentowi od znieczulenia przed, po i w trakcie za-biegu, Mariuszowi Gezeli.
ObrazekObrazek
Obrazek

Sama operacja skończyła się sukcesem. Nie do końca jednak Zenek był z niej zadowolony. A to za sprawą żelu, który jak zaginiona Arka, wciąż umyka oczom poszukiwacza. Może następnym razem nóż wbije się wreszcie w upragniony system...
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 10:09 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Crocodil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 02 wrz 2011, 10:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Kolejna piękna robota doktora Zenona :) Mariusz nie ma wyjścia - kolejne życiówki muszą padać :hej:

Chyba nawet Indiana Jones nie odnalazłby zaginionego GEL-u...
Rudaa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 465
Rejestracja: 04 cze 2011, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ślepo wierzymy w to co sprzedają nam producenci żywności, butów, kosmetyków, lekarstw...dopóki ktoś ich nie sprawdzi. Dlatego nie ufajmy im, sprawdzajmy.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Nie do końca jednak Zenek był z niej zadowolony. A to za sprawą żelu, który jak zaginiona Arka, wciąż umyka oczom poszukiwacza.
czytałem kiedyś o "pasztecie zająca" który sprzedawany był pod taką nazwą ze względu na to że jeden z technologów żywności który jego recepturę opracowywał miał na nazwisko "zając".
mięso w pasztecie było oczywiście w 100% wieprzowe.

może z tym żelem jest podobnie?
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Noooo, z tym żelem to jaja są jakieś... :niewiem:
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

Od dłuższego już czasu zastanawiam się nad celowością stosowania plastiku usztywniającego but który tak zawzięcie wycinamy. Idea usztywnienia buta nie przemawia do Mnie i jest Moim zdaniem całkowitą bzdurą. Czytałem kiedyś że to w celu odciążenia rozcięgna podeszwowego, tyle że wówczas to rozcięgno pracuje w sposób nienaturalny i wykonuje dodatkowo robotę przezwyciężając plastik. Ciekawi Mnie geneza założenia tam plastiku. Kiedyś pytałem Naczelnego jak był w NY w siedzibie Najka ale Mi nie odpowiedział.

ps. No nareszcie ... widzę że klinika się rozwija ... prawdziwa słonina w karmniku to rarytas na który pozwolić sobie mogą tylko nieliczni.
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

no, jeśli pacjent dra Zenka (czego nikomu nie życzę) zejdzie - to patomorfolog ostatecznie powinien wyjaśnić, czy cierpiał na niewykrytą gelozę, czy też nie;
pzdr
gl
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2636
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

yacool pisze: Sama operacja skończyła się sukcesem. Nie do końca jednak Zenek był z niej zadowolony. A to za sprawą żelu, który jak zaginiona Arka, wciąż umyka oczom poszukiwacza. Może następnym razem nóż wbije się wreszcie w upragniony system...
Żelu nie znalazłeś, bo to, co przeprowadziłeś, to jedynie wiwisekcja na żywym ciele buta. Zrób kiedy prawdziwą sekcję zwłok na umarlaku, to może i żel się znajdzie... ;)
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jurek Kuptel pisze:Od dłuższego już czasu zastanawiam się nad celowością stosowania plastiku usztywniającego but który tak zawzięcie wycinamy. Idea usztywnienia buta nie przemawia do Mnie i jest Moim zdaniem całkowitą bzdurą. Czytałem kiedyś że to w celu odciążenia rozcięgna podeszwowego, tyle że wówczas to rozcięgno pracuje w sposób nienaturalny i wykonuje dodatkowo robotę przezwyciężając plastik. Ciekawi Mnie geneza założenia tam plastiku. Kiedyś pytałem Naczelnego jak był w NY w siedzibie Najka ale Mi nie odpowiedział.
Podejrzewam, że to usztywnienie jest potrzebne ze względu na podniesioną piętę. A pięta musi być podniesiona ze względu na to usztywnienie. W dodatku jedno z drugim świetnie się przez lata sprzedawało, lepiej niż zigzaki Reeboka :hahaha:
Tutaj (w 5,5 minucie) padło podobne pytanie do Twojego. Odpowiedź dosyć zaskakująca ;-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
ODPOWIEDZ