zel od USG do paska pomiaru pulsu

rufuz

Nieprzeczytany post

Witam

Jak wiekszosc, tak tez i moj pasek do pomiaru pulsu nalezy zwilzyc przed zalozeniem. Ostatnio postanowilem zrobic maly eksperyment. A mianowicie uzylem zelu do USG aby "nawilzyc" pasek przed zalozeniem. Jedno co zauwazylem to pomiary tetna sa, jak mi sie wydaje, znacznie dokladniejsze juz od pierwszych metrow biegu. Kiedy stosowalem wode do nawilzania paska, czasem pomiary pulsu na poczatku treningu potrafily "swirowac". Dopiero po ok 4-5 km bylo wszystko OK. Nie wiem czy nie wynikalo to z tego ze woda, ktora nawilzalem pasek przed zalozeniem zdazyla odparowac i pasek byl zbyt suchy. Moze po tych 4-5 km pot spowodowal lepsze przewodzenie ? Stosuje ten zel juz od ok 2-3 tygodni i nawet na lekkim rozbieganiu w I zakresie od samego poczatku pomiary sa ok.

Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
janior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 03 cze 2010, 00:03
Życiówka na 10k: 00:53:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

Nieprzeczytany post

Ja od zawsze stosuję najbardziej naturalne nawilżenie pod słońcem. Ślinię palec i przecieram w odpowiednich miejscach na pasku.
Nigdy nie miałem problemów ze świrującym odczytem od samego początku idealnie. Używam FR305
pozdro
Awatar użytkownika
Iwan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1161
Rejestracja: 23 mar 2004, 11:36
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ja też stosuję żel do USG. Nigdy nie miałem problemów z pomiarem. Koszty żadne... 5 zł za 0,5 l. No i jest to bardziej higieniczne niż śliną i palcem... :oczko:
"Nie żyję, by lepiej biegać. Biegam, by lepiej żyć" R.W.
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Ja również ślinię i nie widzę w tym zbytnio niehigieniczności, tym bardziej że jest to symboliczne, a pasek używam tylko ja.
Poza tym, do tej pory zdarzyło mi się to może 2-3 razy, przy ostatnich temperaturach, a biegam z tym od czerwca.
adam1108
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 27 lut 2016, 19:06

Nieprzeczytany post

Cześć,

Ciekawy pomysł, nigdy nie używałem. Stosujecie i polecacie? W praktyce może to mieć przełożenie na dokładniejszy pomiar?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Teoretycznie tak, w praktyce nie było różnicy od zwykłego zmoczenia paska.
ODPOWIEDZ