Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

Awatar użytkownika
xrazowy
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 23 mar 2012, 08:30
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:53
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No i mamy nową stronę.
Poza tym, że wygląda bardziej kolorowo i może nieco bardziej "przejrzyście" ze strony dizajnerskiej, to tak na prawdę niewiele się zmieniło na plus, a raczej powiedziałbym, że się zmieniło na minus.
1. Zniknął wykres z footpoda, który był cieniutką kreską pod na wykresie w starej wersji, wykres ten dużo lepiej wskazywał tempo chwilowe w związku z czym można było zobaczyć na wykresie szybkie i krótkie przebieżki po 80 czy 100m - teraz na wykresie w ogóle nie ma po tym śladu, a krzywa tempa jest uśredniona.
2. Nadal nie ma możliwości powiększenia sobie fragmentu wykresu i dokładniejszego przeanalizowania go.
3. Nadal nie ma możliwości wyeksportowania danych do plików gpx czy tcx.
4. Skoro nie ma powyższego to NIke mogłoby udostępnić przynajmniej jakieś oprogramowanie żeby można było analizować dane Offline. - Jak będę gdzieś na obozie w ciemnej dziurze bez dostępu do netu to nie mam możliwości analizowania danych
5. Na nowej stronie nie działa eagerfeet.org (mam nadzieje, ze zadziała za jakiś czas, bo to jedynie ratuje)
Generalnie narobili bezużytecznych wodotrysków typu znaczki, pseudo motywujące piardy, nie dali ludziom możliwości pełnego korzystania z własnych danych, które to zmuszeni powierzyć w ich ręce, a naprawdę potrzebnych funkcji brak.
Dziwna polityka, jak dla mnie niezrozumiała.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może napisz oficjalną recenzję, opublikujemy.
skamar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ok, ale jak nie Nike gps sportwatch to co? Zobaczyłem na allegro, ze adidas micoach pacer jest juz za 485 - to sporo taniej niż za ten zegarek najka (na allegro 660) prawie dwie stówy różnicy. Koś coś może powiedzieć o tym mi coachu? Zwłaszcza cz skoro on nie ma gpsa to czy też trzeba go co chwilę kalibrować?
Marcin
Awatar użytkownika
Klaus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 152
Rejestracja: 18 mar 2011, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

skamar pisze:No ok, ale jak nie Nike gps sportwatch to co? Marcin
Garmin 610. Dla geków ładny i nie skomplikowany z oprogramowaniem na komputer (mac osx i Win) jak i pod przeglądarkom typu endomondo.
Jak po jakim czasie biegacz chce czegoś więcej niż włączyć i wyłączyć zegarek + skopiować dane.
To okazuje się że zegarek ma sporo ustawień -treningi własne, interwały, itp.
ALE MA JEDEN MINUS NIE DA SIĘ WGRYWAĆ Z KOMPUTERA TRENINGU Z TRASĄ.
choć można wybrać trasę po jakiej się biegło i z virtual recer biec.
VITUAL PARTNER MA USTAWIONE km/h WIĘC ZANIM USTAWI SIĘ TEMPO SWOJEGO BIEGU TRZEBA PRZELICZYĆ SOBIE W JAKIM TEMPIE MAM BIEC. o chyba że ja nie znalazłem tego ustawienia.
pozdr
klaus
संस्कृतम्
"Prawdziwy mężczyzna od wódki może umrzeć - zgłupieć nie śmie"
Człowiek nie przestaje biegać, dlatego że się starzeje. Człowiek się starzeje, dlatego że przestaje biegać.
Obrazek
Scigi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2012, 08:44
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: 4:02

Nieprzeczytany post

A swoją drogą, nie macie problemów z zalogowaniem się do nowej strony Nike+? Przebiegłem z nimi już 1842km i wcześniej nie miałem problemu z logowaniem do starej strony. Od kiedy odpalili nową, na stronie logowania dostaję ten charakterystyczny "kręciołek" loading i nic...

Próbuję molestować ludzi z fejsowego profilu Nike Running - są dosyć responsywni, ale niestety sączą tylko PRowski bełkot i nic z tego nie wynika...

Ma ktoś podobny problem? Może udało się Wam go jakoś rozwiązać?

Pozdrówka,
Scigi
Awatar użytkownika
xrazowy
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 23 mar 2012, 08:30
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:53
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Scigi: mam to samo na Netbooku - ale obchodze to na około, wejdz na strone nike.com potem klik w odnośnik bieganie, a potem zaloguj do nike+ i wtedy wchodzi.
leneek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2010, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na nowej stronce nike jest opcja "trener", czy moze jej nie moge znalezc?
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

leneek pisze:Na nowej stronce nike jest opcja "trener", czy moze jej nie moge znalezc?
Chyba jeszcze nie ma. Tam w ogóle mało jest :)
Obrazek
leneek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2010, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Andyql pisze:
leneek pisze:Na nowej stronce nike jest opcja "trener", czy moze jej nie moge znalezc?
Chyba jeszcze nie ma. Tam w ogóle mało jest :)
Na FB nike support znalazlem odpowiedz na pytanie, gdzie owy trener sie znajduje. Podali link do Nike Running Race Coach https://www.facebook.com/#!/nikerunning ... 1749815664
Mam nadzieje, ze to nie wszystko, co maja do powiedzenia w temacie "trenera".
zradzio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2012, 08:21
Życiówka na 10k: 44:42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zastanawiam się nad kupnem tego zegarka ale zastanawia mnie kilka spraw:
1. czy zegarek poza tempem chwilowym wyświetla tempo średnie podczas biegu ?
2. czy można ustawić na zegarku coś podobnego do Garminowskiego "wirtualnego partnera" ?
3. czy ustawiajac interwaly mozna ustawic dystans interwalu czy tylko czas jego trwania. interesuje mnie ta funkcja gdyz czasami biegam interwaly na dystans (np. 4 km w tempie startowym na 10 km) a innym razem na czas ( np. 4 min w tempie startowym na 5 km)
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

zradzio pisze:zastanawiam się nad kupnem tego zegarka ale zastanawia mnie kilka spraw:
1. czy zegarek poza tempem chwilowym wyświetla tempo średnie podczas biegu ?
2. czy można ustawić na zegarku coś podobnego do Garminowskiego "wirtualnego partnera" ?
3. czy ustawiajac interwaly mozna ustawic dystans interwalu czy tylko czas jego trwania. interesuje mnie ta funkcja gdyz czasami biegam interwaly na dystans (np. 4 km w tempie startowym na 10 km) a innym razem na czas ( np. 4 min w tempie startowym na 5 km)
1. Tak
2. Nie
3. Nie
Obrazek
protason
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2012, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum

Ostatnio stałem się posiadaczem tego zegarka i jedna rzecz mnie zastanawia. Czy u was też tak długo wyszukuje satelity ? Mam dwie trasy, do jednej mam ok kilometra i w tym czasie spokojnie je znajdzie, druga zaczyna się zaraz po wyjściu z klatki i nie chce mi się czekać. Czas w jakim znajduje satelity to ok 8-10 minut. Zegarek do komputera podpinam 3-4 razy w tyg więc wszystkie potrzebne dane ma na bieżąco ściągnięte.
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

protason pisze:Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum

Ostatnio stałem się posiadaczem tego zegarka i jedna rzecz mnie zastanawia. Czy u was też tak długo wyszukuje satelity ? Mam dwie trasy, do jednej mam ok kilometra i w tym czasie spokojnie je znajdzie, druga zaczyna się zaraz po wyjściu z klatki i nie chce mi się czekać. Czas w jakim znajduje satelity to ok 8-10 minut. Zegarek do komputera podpinam 3-4 razy w tyg więc wszystkie potrzebne dane ma na bieżąco ściągnięte.

U mnie to trwa zwykle 2-3 min. Trafił się dzień ( mam Nike od grudnia ) że wyszukiwał ponad 15 minut ale dużo częściej łapie poniżej 30 sekund. Generalnie , poza jednym przypadkiem, nie zdarzyło się , że musiałem czekać na tyle długo, zeby mnie to zirytowało.

Pozdr.
Obrazek
protason
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2012, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Dzisiaj niebo czyste i satelity zegarek znalazł w ok 5 minut. Niby lepiej ale chyba w dalszym ciągu za długo. Nie wiem czy to kwestia wadliwego egzemplarza czy miejsca.
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

protason pisze: ....Nie wiem czy to kwestia wadliwego egzemplarza czy miejsca.
Istnieje możliwość, że bliskość Ojca Dyrektora poważnie zakłóca pracę wszelkich urządzeń na Nieboskłonie... :)
Obrazek
ODPOWIEDZ