Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jeśli już nie ma tych niedokładności, to te pomiary są zgodne z rzeczywistością (czyli choćby Google Maps, które to mają z reguły dokładność dość przyzwoitą - +/-100 m na długich, kilkukilometrowych odcinkach)?
I znowu: kiedy niedokładność występuje, jak jest ona drastyczna?
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
New Balance but biegowy
golin
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Z mapami google go nie porównywałem, ale porównywałem go z odczytem garmina 305. Na 12km różnica wynosiła 20 metrów, więc jak dla mnie nie dużo. Ostatnia niedokładność która mnie zdenerwowała polegała na tym, że biegałem 4 pętle po 1,5km (takie zadanie na progu). Wystartowałem, po pierwszej pętli zegarek wskazał, że pętla wynosi 1,42, po drugiej, że 1,5km, po trzeciej 1,47km i po czwartej - 1,5km. Oczywiście każde następne okrążenie "odchaczałem" dokładnie w tym samym miejscu. Odchylenie rzędu 80 metrów na 1,5km jest już moim zdaniem bardzo duże. Zastanawiam się właśnie czy może to być powód reklamacji?
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Po sumie moich doświadczeń ze Sport Watch raczej go nie polecam. Kupiłem w grudniu 2011 , zepsuł się w sierpniu 2012. W ramach gwarancji wymieniono mi na nowy na początku września 2012. Wytrzymał do końca marca 2013 i znowu go odsyłam. Jeśli naprawa nie będzie kosmicznie droga to oczywiście będę z niego korzystał. Tylko , że na ten moment zostałem bez zegarka w czasie ważnych treningów przed Cracovia Maraton . No i sam maraton bez zegarka ( międzyczasy i puls ) też będzie trudniej pobiec... A może łatwiej :)
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- tfu tfu
- wiadomo, to tylko maszynka
- dobrze jest mieć tu na forum złe i dobre uwagi , tak więc - dla kontrastu dodam swoją - jednak dobrą opinię
- zaliczył kilka : solo upadków,zamoczeń,mrozów i upałów, upadków właściciela
- jak do tej pory : szybko lub b.szybko łapie , doskonale widoczne cyfry/podświetlenie ( dla starca jak ja ) , w miarę lekki , poręczny na ręce że tak powiem ,dla uprawiania amatorki = jak ulał.


pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
yaro1986
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 617
Rejestracja: 11 sty 2012, 19:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: mazowsze

Nieprzeczytany post

Wydaje mi sie ze jesli towar zostal wymieniony na nowy to czas obejmowania go niezgodnoscia towaru z umowa leci od nowa. Wiec jesli wymienili zegarek we wrzesniu 2012 to jeszcze masz 24 miesiace ochrony.
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

yaro1986 pisze:Wydaje mi sie ze jesli towar zostal wymieniony na nowy to czas obejmowania go niezgodnoscia towaru z umowa leci od nowa. Wiec jesli wymienili zegarek we wrzesniu 2012 to jeszcze masz 24 miesiace ochrony.
Dzięki za podpowiedź. Wysłałem Najka do sprzedawców, zobaczymy... Pozdr
Obrazek
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Zmieniam zdanie, to znakomity zegarek !!! Wyobraźcie sobie, że po wysłaniu do run4fun.pl dwa tygodnie temu mojego SportWatcha z prośbą o naprawę , dostałem dzisiaj kolejny nowiutki zegarek. To już trzeci od zakupu w grudniu 2011. Run4fun.pl - SZACUN za obsługę klienta !!!!!!
Obrazek
Mar.co
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 685
Rejestracja: 17 lis 2012, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Andyql pisze:Zmieniam zdanie, to znakomity zegarek !!! Wyobraźcie sobie, że po wysłaniu do run4fun.pl dwa tygodnie temu mojego SportWatcha z prośbą o naprawę , dostałem dzisiaj kolejny nowiutki zegarek. To już trzeci od zakupu w grudniu 2011. Run4fun.pl - SZACUN za obsługę klienta !!!!!!
Ale to świadczy o znakomitej obsłudze posprzedażowej a nie o jakości zegarka.
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Mar.co pisze:
Andyql pisze:Zmieniam zdanie, to znakomity zegarek !!! Wyobraźcie sobie, że po wysłaniu do run4fun.pl dwa tygodnie temu mojego SportWatcha z prośbą o naprawę , dostałem dzisiaj kolejny nowiutki zegarek. To już trzeci od zakupu w grudniu 2011. Run4fun.pl - SZACUN za obsługę klienta !!!!!!
Ale to świadczy o znakomitej obsłudze posprzedażowej a nie o jakości zegarka.
no ok, o zegarku się nie wypowiadam...mam go od kilku godzin i wszystko działa. Daję mu szansę od nowa. Do trzech razy sztuka :)
Obrazek
FNW
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lubuskie

Nieprzeczytany post

Andyql pisze:
Mar.co pisze:
Andyql pisze:Zmieniam zdanie, to znakomity zegarek !!! Wyobraźcie sobie, że po wysłaniu do run4fun.pl dwa tygodnie temu mojego SportWatcha z prośbą o naprawę , dostałem dzisiaj kolejny nowiutki zegarek. To już trzeci od zakupu w grudniu 2011. Run4fun.pl - SZACUN za obsługę klienta !!!!!!
Ale to świadczy o znakomitej obsłudze posprzedażowej a nie o jakości zegarka.
no ok, o zegarku się nie wypowiadam...mam go od kilku godzin i wszystko działa. Daję mu szansę od nowa. Do trzech razy sztuka :)
Kolega dalej nie zrozumiał co napisał ;) - jak można zmienić zdanie o zegarku - że jest znakomity tylko dlatego, że dostało się trzeci nowy po dwóch zepsutych ... z tego wynika, że jeśli się jeszcze kilka razy zepsuje i kilka razy wymienią na nowy to będzie hiper lux znakomity :bleble: Jak już to obsługa jest znakomita i raczej nie sprzedawca a serwis (sprzedawca pewnie jest tylko pośrednikiem i to serwis decyduje o formie naprawy).
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- @FN - luzu trochę :)
- @andy - testuj egzemplarz , wiadomo shit happens , mój za chwilę dwulatkiem będzie i/a ma się dobrze :)
______
pawson


Obrazek
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Testuj, Andy, testuj, chodzą słuchy, że ostatnimi czasy Nike trochę poprawia soft. Ciekawi mnie Twoja opinia o najnowszym egzemplarzu. :)
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

FNW pisze:
Kolega dalej nie zrozumiał co napisał ...
FNW ... jest coś takiego jak ironia. Mercedesy też się psują. To tylko zegarek a zegarek nie biega. Tydzień temu pobiegłem Cracovia Maraton . Nie mogłem sobie śledzić tempa ani pulsu. I może dlatego świetnie mi się biegło. Sygnały jakie daje organizm są dużo bardziej istotne od wskazań przyrządów.

Pozdr !!!
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

A , odkryłem , że do minusów małych i lekkich i zwiewnych i zupełnie nic nie znaczących ( dla mnie ) bym dodał :

- brak możliwości podzielenia się na FB biegiem/śladem z zegarka gdy bieg był dluższy niż 10km ( innymi słowy - na fb zrzucisz krótkie biegi - dłuższe nie , pracują nad poprawką ale to już chyba 3 - czy 4-ty miesiąc i nic )

- pozostałe plusy ( zegarka ) są duże i wciąż plusami :)




pozdro
pawson
______
pawson


Obrazek
Stajnia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2013, 09:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolejny problem z tym cudownym zegareczkiem, pomijam już kłopoty z udostepnianiem na fejsa, bo i tak tego nie poprawia pewnie, pojawil sie kolejny problem tym razem mnie bardzo wkurzyl. Mianowicie w tym miesiacu mialem 3 biegi kazdy po 5 km, podlaczam zegarek zrzuca dane odpalam stronke i co widze? Ze w tym miesiacu zamiast 15 km przebieglem 50 km lol i mialem 12 biegow, w poprzednim miesiacu byla podobna akcja, malo tego w ogole nie dopisuja sie ani km ani fuel. Jak na stronce mialem 350 km tak stanelo i dzisiaj przebieglem 11 km, zrzucil dane, ale lacznie km jest nadal 350. Na samym zegarku po przebiegnieciu tych dzisiejszych 11 km pokazalo ze lacznie mam 361 km, ale po podlaczeniu do kompa na zagerku wartosc wrocila do 350 km tak jak na stronie. Poczekam jeszcze miesiac jak sytuacja sie nie zmieni oddaje ta fuszerke. Co widac, ze Nike zaczal olewac calkowicie support tych pseudo urzadzen pomiarowych.
ODPOWIEDZ