Komentarz do artykułu Nike+ Sport Watch GPS - TEST

Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Miło mi poinformować , że nowy Nikol działa , wszystko jest ...jak w zegarku :) Jakie to fajne uczucie kiedy wszystko jest dokładnie tak jak powinno ...

A.
Obrazek
New Balance but biegowy
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- a już się bałem że coś nie tak lub i mnie w końcu trafiło .... a tu jednak tylko "site maintenance" na stronie najka [ i poranny bieg się nie wgrywał ]

- uff

- sprawdzę wieczorem



______
pawson
______
pawson


Obrazek
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

monikka010 pisze:Mimo wszystko ja się na niego zdecyduje
Życę Ci wielu przyjemnych chwil z Nike SW i mam nadzieję , że się nie rozczarujesz...
Obrazek
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

raczej tak nie będzie bo to nie prawdziwy użytkownik a głupi bot, który ma zadanie tylko klepać bzdurne posty, żeby ludzie widzieli link w podpisie i w niego klikali.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:raczej tak nie będzie bo to nie prawdziwy użytkownik a głupi bot, który ma zadanie tylko klepać bzdurne posty, żeby ludzie widzieli link w podpisie i w niego klikali.
I bądź tu człowieku miły dla kobiet ... :)
Obrazek
kowallo2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2012, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie.

Jestem początkujący biegaczem, po zakupie butów do biegania w następnej kolejności uznałem ze będzie warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt mierzący czas, długość i prędkość moich treningów.

Czytam wiele z recenzji wcześniej opisanych i nabieram wielu wątpliwości.

Dla mnie jako dla nowicjusza w bieganiu, taki zegarek wydaje mi się odpowiedni.

Na tą chwilę długość biegu ustalam sobie na google maps, ale wiadomo, że tam trasę do biegania ustala się po ulicach, a szczerze większą przyjemność dawało by mi bieganie po drogach leśnych gdzie już nie mam możliwości pomiaru odległości.

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie wyglądu - jest ekstra, ale czy w lesie poradzi sobie gps? Czy pomiar będzie zbliżony do faktycznego? Czy dla początkującego biegacza taki sprzęt będzie efektywny?
A jeśli nie to za czym mogę się rozglądać w tym przedziale cenowym jak Nike+ SW?
Kamil
Awatar użytkownika
Andyql
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:05
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

kowallo2 pisze:Witam serdecznie.

Jestem początkujący biegaczem, po zakupie butów do biegania w następnej kolejności uznałem ze będzie warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt mierzący czas, długość i prędkość moich treningów.

Czytam wiele z recenzji wcześniej opisanych i nabieram wielu wątpliwości.

Dla mnie jako dla nowicjusza w bieganiu, taki zegarek wydaje mi się odpowiedni.

Na tą chwilę długość biegu ustalam sobie na google maps, ale wiadomo, że tam trasę do biegania ustala się po ulicach, a szczerze większą przyjemność dawało by mi bieganie po drogach leśnych gdzie już nie mam możliwości pomiaru odległości.

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie wyglądu - jest ekstra, ale czy w lesie poradzi sobie gps? Czy pomiar będzie zbliżony do faktycznego? Czy dla początkującego biegacza taki sprzęt będzie efektywny?
A jeśli nie to za czym mogę się rozglądać w tym przedziale cenowym jak Nike+ SW?
Kamil
Witam, moim zdaniem poradzi sobie znakomicie. Czyli ja byłbym za Nike, mimo tych wszystkich wcześniejszych problemów. Oczywiście ktoś używający Garmina , powie że tylko Garmin itd ... Ale do amatorskiego biegania Nike SW jest idealny. Sam często biegam w lesie , dla GPS nie ma różnicy. Wystarczy w miarę regularnie wpinać zegarek do komputera ( Nike + Connect) żeby aktualizował sobie dane satelitów i pomiar odległości jest bez zarzutu. Zdarzały mi się jakieś przekłąmania ale rzędu 50 m na km . Zwykle na pierwszym kilometrze, potem wszystko się normuje. Zdarzały się - to znaczy że tak mi się działo może ze 2 razy w miesiącu. Ale dla treningu nie miało to w sumie żadnego znaczenia. Jedynym minusem jaki zauważyłem , jest kiepska czułośc zegarka podczas biegania krótkich, szybkich sprintów. Zdecydowanie źle wyłapuje dystans i tempo biegu. Robię sobie na przykład normalny bieg 10 km, wszystko jest ok. ALe kiedy chcę sobie na koniec dołożyć jakieś mocniejsze akcenty to zapis takiego biegu bywa zafałszowany. Biegnę sobie 200 metrów w tempie 3:20 , po chwili odpoczynku dokładam kolejne 200 m i tak do 1 km. Szybko, dynamicznie. I z wyłączonym zegarkiem, kiedy odpoczywam truchtając między "sprintami" . Potem, w domu zgrywam bieg do Nike + i wychodzi że ten megaszybki ( jak na moje warunki) kilometr, biegłem w tempie 6:20 :) A spokojne, wcześniejsze 10 km na przykład 5:30 :) Czyli te sprinty chyba były tyłem :) Ale ponieważ biegam dla siebie, nie dla zegarka, za bardzo się tym nie przejmuję. Tym bardziej ż e w trakcie biegów i tak podglądam sobie tempo chwilowe i puls. I tego się trzymam. Z tą jedną uwagą, polecam Nike i pozdrawiam,

A.
Obrazek
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

- dokładnie tak [ nadaje się ] jak opisał Kolega , dla amatorów - super sprzęt.
- dodatkowe uzasadnienia : już znalazłeś na 9 stronach w tym tu wątku
- gdy kupisz - zatrzymaj/zachowaj rachunek - to chyba oczywiste - shit happens
- dla mnie dodatkowo do plusów zaliczam :

dla starszych :
* b.duże i wyraźne cyfry [ w moim wieku to duuuży plus ] centralne oraz całkiem niezłe "górne/dodatkowe"
* czytelna i łatwa nawigacja w tym ustrojstwie [ jak wyżej ]
* dobre podświetlenie [ ponownie jak wyżej ]

dla młodszych :
* śmieszne komunikaty "by się ruszyć" niby nie motywuje dodatkowo ....ale jednak....coś w tym jest....[ amerykanizm ]
* śmieszne animacje i gratulacje po udanych wyczynach....to takie rozczulające i dziecinne [ amerykanizm ]....jako dodatkowa śmieszna motywacja to jest to w sam raz strzał w dziesiątkę .... - dla młodszych to wprost feeria barw i błysków....niemalże uściski od mitycznego najka...


do minusów :
* coś o czym jednak ostrzega instrukcja - czyli np urlop z bieganiem i bez "zrzucania" danych z zegarka do strony nike'a zakończy się w pewnym momencie "przeładowaniem" pamięci w zegarku [ co jednak na samą motorykę biegania nie ma wpływu - taaaaak sobie marudzę... :) ] - o czym solennie sam zegarek ostrzega/wyświetla gdy zbliża się limit.
______
pawson


Obrazek
kowallo2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2012, 10:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo dziękuje za komentarze.

Poza tym cena ok 700 zł, w porównaniu do Polarów, bądź Garminów jest też zachęcająca:).
danius49k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2012, 07:33
Życiówka na 10k: 44:07
Życiówka w maratonie: 3:35:19

Nieprzeczytany post

Witam, mam pytanie , czy czyszczenie pamięci zegarka odbywa się tylko przez reset do ustawień fabrycznych, zrobiłem mały test miałem 3 treningi, skopiowałem je na stronie nike+ , ale w zegarku nadal widniały, dopiero po restarcie zegarka zostały z niego wyczyszczone, czy te treningi zgrane po zapełnieniu pamięci są nadpisywane czy trzeba robić reset ustawień zegarka żeby je wyczyścić?? A i jeszcze jedno czy akumulatorek w zegarku jakoś formatowaliście ( przeprowadzaliście jakieś pełne cykle ładowania i rozładowania) i czy ktoś przetestował już ile ten zegarek rzeczywiście wytrzyma na tym akumulatorku ???
Pozdrawiam
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

witam


- nigdy nie resetowałem zegarka


- w zegarku : kolejne nowe treningi "dopisują się" a najstarsze "znikają" - że tak powiem [ gdy systematycznie zrzucasz dane do strony nike'a ]


- ergo => gdy powyższy proces [ zrzucania ] robisz systematycznie to wówczas :

a] na stronie nike'a masz swoje treningi [ wszystkie ]

i jednocześnie

b] w zegarku masz swoje treningi [ ostatnich kilkanaście ]


- nie , nie testowałem baterii z sposób o jakim mówisz - jedynie pierwsze ładowanie jakoś tak szybko się zrobiło "full" a trzymało dosyć krótko - ponowne powtórzyłem ładowanie które zrobiłem na pełne 2 h i jakoś nigdy więcej nie cierpiałem na brak mocy w zegarku . Treningi mam 3 razy w tyg - stąd wtykam zegarek do usb 3 razy w tyg na chwilę dwie i tak od kwietnia/maja i ok - może z raz w tyg leży podpięty nieco dłużej w usb i wtedy się ładuje jakoś bardziej - ale jakoś ta procedura "ładowania" w ogóle nie sprawia kłopotu ani się nią nie interesuję. Wskaźnika baterii "w widoku zegarka" zaś nie widzę - bo jest za mały :) . W moim wykorzystaniu tygodniowym zakładam że jest stale naładowany i tak chyba jest ]


pozdro
______
pawson


Obrazek
Xsystoff
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2011, 14:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kowallo2 pisze: Poza tym cena ok 700 zł, w porównaniu do Polarów, bądź Garminów jest też zachęcająca:).
Garmina 205 kupilem za 420zł (nowy, ze sklepu z faktura i gwarancja), jest absolutnie bezproblemowy bez zadnych aktualizacji, dobrze pokazuje sprinty (zmiany tempa) i ma kilka razy wieksza pamiec od Nike jak sie uzywa trybu smart recording (dla amatora nie ma roznicy).
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

jedyny szkopuł, że juz go nie ma w sprzedaży ;P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
krzychu123
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy można go ładowac za pomocą ładowarki która ma wejście na USB?
pawson
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 02 kwie 2012, 11:08
Życiówka na 10k: 50'31''
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: "WWL ..."

Nieprzeczytany post

witam

- tak można , tak robiłem właśnie [ "nike watch gps" wtykam - na wyjeździe - w prostą ładowarkę usb chyba "hamy" z "mediam..ktu/satu..na" - tak prosta - bez niczego - zykła wtyczka do kontaktu z portem usb ]


pozdro
______
pawson


Obrazek
ODPOWIEDZ