Nike Free Run + 2 - Daleko od minimalizmu

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
FenixTT Szczecin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 cze 2009, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

"(...)Bo to solidny kawał pianki. Podeszwa Nike Free Run jest gruba (25 cm pod pietą i 18 cm pod śródstopiem) i wcale nie jest minimalistyczna.(...)"

no rzeczywiście jest na maksa gruba 25 cm
kurcze jesteś kozakiem, że w ogóle dałeś rade w tym chodzić nie mówiąc o bieganiu :sss:


"(...)Cholewka raczej szybko przemięka(...)"

przemięka - co to znaczy ????
TATA MIKOŁAJA i OLI

Najważniejsza jest Miłość poza tym Kocham życie takie jakie jest


http://www.TTSzczecin.pl
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

FenixTT Szczecin pisze:"(...)Bo to solidny kawał pianki. Podeszwa Nike Free Run jest gruba (25 cm pod pietą i 18 cm pod śródstopiem) i wcale nie jest minimalistyczna.(...)"

no rzeczywiście jest na maksa gruba 25 cm
kurcze jesteś kozakiem, że w ogóle dałeś rade w tym chodzić nie mówiąc o bieganiu :sss:


"(...)Cholewka raczej szybko przemięka(...)"

przemięka - co to znaczy ????
Właśnie te same pytania chciałem zadać.. jesteś szybszy :)
Adam.. prosimy o korekty... :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Te cm to oczywiście pomyłka, mm.
A przemięka...hm, to rzeczywiście zupełnie nieznany termin. :)
Patrzę do słownika Języka Polskiego:

znaczenie: tyle co: przemakać

No to szukam "przemakać"
znaczenie: nasiąkać wodą, wilgocią, przepuszczać wodę do wewnątrz
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oto mój test Nike Free Run. Jako że różnią się wyglądem cholewki więc można chyba to podciągnąć pod Nike Free Run 2

- Aktualny przebieg 550 km,
- najdłuższy bieg 30km w 3h

Nie mam na razie zdjęć ale wygląd po tym przebiegu jest dobry. Znajomy ostatnio nawet się spytał czy są nowe. Jedyny minus jest taki że przetarła się jedna nitka wewnątrz cholewki. Zrobię zdjęcia to będzie widać, ale na szczęście but się nie rozwala. Myślę, że to z powodu tego że but jest niski w czubku i większe palce ścierają te nitki. Gdyby były o pół numeru większe to może by tego nie było, ale wtedy były by szersze.
But elastyczny, dobrze czuć podłoże - może czasami za dobrze. W porównaniu do poprzednich czuć większe zintegrowanie z podłożem.

Biegałem w nich po różnym terenie (oprócz gór) asfalt, chodnik z kostki, piasek, leśne ścieżki, żwir, bieżnia tartanowa, bieżnia żużlowa .
But jest faktycznie bardzo lekki, dobrze leży na moje stopie. Wykonywałem w nich różne treningi. U mnie nie sprawdzają się w szybkich biegach - dla mnie to tempo 4:30 i szybciej. W tym przypadku ma za małe trzymanie, tym bardziej że biegam ze śródstopia, mam wrażenie że stopa idzie za bardzo do przodu. Mimo ściślejszego zawiązania.
Super się sprawdzają w tzw OWB1 i w biegach w tempie do 5:00.

Dla mnie to bardzo dobry but.
Po co ja biegam?
tirli
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 26 lip 2009, 02:35

Nieprzeczytany post

no w końcu Naczelny zabrał się za jakąś pracę bo ostatnio to tylko fejsbukuje ;-) a my tutaj tęsknimy za nowymi recenzjami..
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To nie ja fejsbukuję :)
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ten brak opinania stopy, luzy w bucie
Ja w moich free runach czuję doskonałe dopasowanie, ale bez uciskania. Żadnych luzów. But idealny pod tym względem :). Jeszcze nigdy w żadnych butach nie czułam się tak dobrze.
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
ErgoJanek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:36
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3h28

Nieprzeczytany post

czułem się .... jak w kapciach. Miękko, bardzo wygodnie ale zero dopasowania (zupełnie nie rozumiem jak Kevin Paulk może mówić o dopasowaniu w kontekście Nike Free), przód stopy lata na boki. Nie lubię tego typu czucia, a raczej braku czucia.
Adam z tym luźnym przodem buta to jedna z ośmiu cech butów minimalistycznych. Jak rozumiem Free nie spełniają wszystkich, ale niektóre tak. :)

"5. A minimalist shoe should have a roomy toebox to allow the forefoot and toes to expand upon footstrike."
Więcej na (ge-nial-nym) blogu: http://www.runblogger.com/2010/07/runbl ... nning.html

PS
Zgadzam, się że Free nie są specjalnie minimalistyczne. Ale nie szkodzi. :)

PPS
Fajne zdjęcia z czarną ramką.
Pzdr,
Janek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

ErgoJanek pisze:A minimalist shoe should have a roomy toebox to allow the forefoot and toes to expand upon footstrike.
Prawie każdy producent Ci powie, że chce robić but dobrze dopasowany ale z dużą przestrzenią wokół palców. Każdy mój but daje mi przyzwoitą przestrzeń wokół palców, ale mam wąską stopę, luz w Nike (u mnie) to nie tylko luz wokół palców ale luz wokół śródstopia - stopa nie jest opięta jak w innych butach i to mnie zniechęcało.
tirli
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 26 lip 2009, 02:35

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:To nie ja fejsbukuję :)
a to przepraszam! ostatnio odniosłem wrażenie że wraz z rozpoczęciem działalności na fb spadła Twoja aktywność tutaj. ale to może wszystko przez wakacje.. :)

co do nike'ow free i ich dopasowania to wydaje się, że wszystko zależy od stopy. ja mam dość szeroką stopę i jak dla mnie to jak do tej pory najwygodniejsze buty jakie miałem. i zadnych luzow nie czuję.
Awatar użytkownika
run
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 479
Rejestracja: 07 maja 2009, 14:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa / Dąbrowa Leśna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Świetny tekst! Też próbowałem dociec o co biega w Nike Free w rozmowie z Maćkiem z Nike: http://runblog.pl/nike-free/

Moim zdaniem to bardzo ciekawe buty i dobrze się w nich biega ale sam stosuję je na treningi siły biegowej, dłuższy bieg powoduje ból w stopach. Może wynika to z ogólnego osłabienia całego układu ruchowego po kontuzjach, nie wiem, będę w nich jeszcze biegał do pojawienia się pierwszego śniegu :)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jeszcze nie przeczytałem całości, ale patrząc na podeszwy tych Free, to niech mi ktoś powie, że nie łapią kamieni i że to wcale nie wkurza ;)
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Jeszcze nie przeczytałem całości, ale patrząc na podeszwy tych Free, to niech mi ktoś powie, że nie łapią kamieni i że to wcale nie wkurza ;)
Trochę denerwuje gdy z kamienistej drogi lub polnej wbiegniesz na asfalt. Jeżeli cały czas w terenie to w ogóle to nie przeszkadza.
Ale to nie na tyle, żeby nie móc biec. Potem one i tak w większości same wypadają.
Te co nie wypadną to wydłubuję na koniec. W zwykłych butach też miałem kamyczki w podeszwie.
Po co ja biegam?
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pomyślę o nich na wiosnę, a na razie pozostaję przy FAAS 500 :)
ODPOWIEDZ