Pytanie o buty ze stabilizacją

Sernik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2017, 08:44
Życiówka na 10k: 0:53:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć :) Postanowiłem zarejestrować się dzisiaj na forum ponieważ nie potrafię znaleźć w internecie jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Planuję w najbliższym czasie zaopatrzyć się w nowe buty biegowe, badanie z kamerką na bieżni wykazało, że jestem osobą z nadmierną pronacją która potrzebuje butów z wysoką stabilizacją. Sprzedawca w sklepie polecił mi buty Nike Air Zoom Structure. Buty sprawiły na mnie dobre wrażenie, boję się jednak o poziom amortyzacji tego modelu.

Biegam od ponad roku, obecne robię przebiegi około 100 - 150 km miesięcznie (po asfalcie). W marcu ukończyłem pierwszy półmaraton który zmusił mnie do półrocznej przerwy, ze względu na kontuzję kolana (lekarz stwierdził, że jest to tzw. kolano biegacza).

Wyżej wymienione buty wydawały się stosunkowo twarde do pozostałych oferowanych mi modeli. Nie ukrywam jednak, że ich lekkość i poziom dopasowania do mojej stopy zdecydowanie stawia je przed konkurencją. Czy przy tym problemie ze stawami nie powinienem jednak zdecydować się na coś co w większym stopniu odciąży kolana?

Obecna waga ~85kg, w kwietniu planuję pierwszy maraton. Waga startowa 78 kg - 80 kg.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wybierz buty, w których czujesz się najlepiej. Nike Zoom Structure powinien sprostać Twojej aktualnej wadze, a startowej tym bardziej. Z ciekawości, jakie modele butów mierzyłeś?
Czy przy tym problemie ze stawami nie powinienem jednak zdecydować się na coś co w większym stopniu odciąży kolana?
Jeżeli chcesz zadbać o stawy to skoncentruj się na ćwiczeniach, które wzmocnią Twoje ciało. Buty są ważne, ale nie najważniejsze.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Sernik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2017, 08:44
Życiówka na 10k: 0:53:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zaproponowano mi jeszcze dwie pary butów Asics, niestety ich nazewnictwo jest mi zupełnie obce. Miały ciekawą żelową część podeszwy.

Dzięki wielkie za odpowiedź, następnym krokiem będzie dopasowanie ćwiczeń do mojego problemu :)
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zapewne Asics Kayano i GT-2000.

Nie ma za co. Inwestycja we własne zdrowie to dobry kierunek.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
ODPOWIEDZ