Kalenji -TUNING

thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prosiłbym o narysowanie mi lini cięcia zapiętka dla przewiewnego ekidena 50.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sugeruję zostawienie oryginalnej wysokości zapiętka w tym modelu, bo jest (pewnie bezwiednie) całkiem dobrze zaprojektowany. Usztywnienie można wyjąć od dołu, przecinając nici łączące ściankę wewnętrzną z podeszwą, ale nie na całej długości szwu lecz z tyłu, pozostawiając go na bokach na tyle na ile pozwoli zgrabne wyrwanie badziewia. Do usztywnienia jest też dobry dostęp po odklejeniu ścianki wewnętrznej po obu bokach. To pomaga w rozklejaniu ścianek już dalej w kierunku pięty.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oo dobry pomysł z tymi nićmi wewnętrznymi. Zaraz będę brał się do roboty :oczko:
Awatar użytkownika
tomasir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 815
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:19

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Rzecz w tym, że nadmiernie skupiasz się na szczegółach dotyczących lądowania. Trening techniki natomiast można zacząć od uświadamiania sobie stopnia napięcia własnego ciała.
Troszkę nie zrozumiałeś moich intencji. Wiem, że luz ciała jest najważniejszy i nad tym pracuję. Niemniej jeśliby takie rzeczy (jak krzywe ustawienie stopy) mogły poważnie utrudniać bieg lub po prostu czynić go mniej efektywnym - chciałbym od razu to skorygować, niż nabrać złego nawyku.
zgodnie z naturą!
Awatar użytkownika
strasb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4779
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lozanna

Nieprzeczytany post

Tomasir, u każdego osobnika stopa przechodzi najpierw przez fazę supinacji, a potem pronacji. Lądowanie bliżej zewnętrznej krawędzi stopy i zsupinowana pozycja stopy przy kontakcie z ziemią są normalne. Fakt, że u kogoś ("nadpronatora") podzas fazy pronacji zakres ruchu stopy przekracza jakieś zupełnie arbitralnie ustalone ramy, nie oznacza, że nie przechodzi ona fazy supinacji.
Awatar użytkownika
tomasir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 815
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:19

Nieprzeczytany post

powiedzmy że zrozumiałem :lalala:

Uznajmy, że wystarczające jest dla mnie, że to nie jest żaden błąd tylko może to być naturalny ruch stopy. Dzięki wszystkim za pomoc!
zgodnie z naturą!
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

thomekh pisze:Prosiłbym o narysowanie mi lini cięcia zapiętka dla przewiewnego ekidena 50.
Co to jest przewiewny Ekiden 50? Chodzi o zwykły tegoroczny model?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak. Były 2 rodzaje nowego ekidena 50. Z Grubszą warstwą siatki oraz cieńszą. Tego z grubszą już jakiś czas nie widziałem. Szkoda, bo lepiej spełniał swoją funkcję przy deszczowej pogodzie. Teraz na deszcze trzeba kroić kapretena.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I po czym poznać tego przewiewnego? Bo nie wiem, który ostatnio kupiłem.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Włóż rękę do środka i poprzystawiaj palce do siatki. Jak je widzisz to jest to ekiden przewiewny.
Są 2 warstwy siateczki : wewnętrzna - drobna (gęsta) oraz zewnętrzna - rzadsza
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rzeczywiście są inne. W takim razie ostatnio kupiłem pierwszą parę przewiewnych. Dzięki za odpowiedzi.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zenek poszedł wczoraj do przedszkola szukać młodych talentów do lekkiej atletyki.
To była rozpacz i dyskasting. Miniaturowe kaleki jak kopie dorosłych. Potworna porażka. Sztywne pięciolatki za rok pójdą do szkoły i będą siedzieć w ławce po kilka godzin dziennie. A w przedszkolu na dwór się nie wychodzi, bo sanepid obawia się wizji wstrząsu septycznego. Teraz taka dalekowzroczna prewencja jest w modzie, jak pokazuje niejaka Angelina J., ale ona nie ma już za wiele do pokazania...
ObrazekObrazek

Doktor ostro wziął się do pracy.
ObrazekObrazek

Powycinał, posprawdzał i wystawił na słoneczko.
ObrazekObrazek

Od razu widać różnice. Może wyrośnie coś z tego, bo inaczej to pokolenie nie dość, że nie doczeka emerytury, to nawet nie nacieszy się świadczeniami zdrowotnymi. Jedno jest pewne - idzie nowe, ale będzie żyć krócej.
Obrazek

miniZEN dla przyszłego Olimpijczyka na IO w 2032.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 17:59 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
lampucer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2012, 09:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skojarzyły mi się dwie sprawy.
- Uwaga osteopaty że skumulowane w dzieciństwie, niewrażone emocje wobec matki (można by to także nazwać "trudną relacją) powoduje nagromadzenie się napięcia w okolicy miednicy. Napięcie to przechodzi z człowiekiem w dorosłość i staje się normalnością.
- Druga to opis sposobu traktowania noworodków i dzieci spotkany w książce Jean Liedloff "W głębi kontinuum". Przedstawia ona relacje dziecka z matką, a następnie rodziną i społecznością w wenezuelskim plemieniu Yaquana. Dzieci wg tego opisu są zawsze zrelaksowane, odprężone, nie występują takie tematy jak zasypianie, jedzenie, bicie, czy słuchanie rodziców. Wszystko to jest naturalną częścią życia i jest zespolone z codziennością, bliskością, więzią i wolnością, tak że nie stanowi osobnych tematów przez co nie powstają z tym związane problemy. Autorka zestawia to z "normalnym" traktowaniem dzieci w zachodniej rodzinie i społeczności (inni dorośli, przedszkole, szkoła).

Wniosek może być taki że w czasach gdy standardem jest wczesne rozdzielanie dzieci od rodziny (brak czasu, zmęczenie rodziców, żłobek, łóżeczko z kratką, osobny pokoik, nakazy i zakazy ograniczające przestrzeń) możemy spodziewać się stałego napięcia w mięśniach, zwłaszcza okolicy miednicy i szczęce. Być może jest tak że luz, odprężenie, elastyczność (także w sensie psychicznym) jest na razie nie dostępne w pakiecie który dostajemy jako dzieci, albo wydajemy jako rodzice na starcie.
pozdr
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak tak na to patrze to mam ochote zrobic to samo swoim ekidenom :-)
ODPOWIEDZ