Timex Ironman Global Trainer

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Na takim jednym konkurencyjnym portalu jak czytam recenzje to zawsze mam wrażenie, że to jest po prostu reklama za którą producent zapłacił. Tu takiego wrażenia nie mam, jest wiarygodnie.

Szkoda, że timex nie stworzył sensowniejszego produktu. Konkurencja dla garmina by się przydała, zawsze dobrze wpływa na jakość produktów :)
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja się po prostu już "fizycznie" nie mogę doczekać konkurencji dla Garmina. Szkoda, że TomTom tak mocno wszedł we współprace z Nike bo to może znaczyć, że będzie ich to ograniczało w produkcji ich własnych zegarków.
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szkoda, zapowiadał się fajny kombajn.
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Aż mi się wierzyć nie chce, że Timex takie babole zrobił w tym zegarku! Jestem szczęśliwym posiadaczem 305 i nie mam zamiaru zmieniać. Ucieszyłbym się natomiast, jakby Garmin wypuścił API do swoich zegarków. Magicy/informatycy zrobiliby cuda i zegarki zyskałyby 200% funkcjonalności. Takie bajery jak wyliczanie kalorii na bazie tętna, wskaźnik resystucji bez naliczania dystansu, wirtualny partner biegający ze zmienną prędkością, określanie prędkości treningowych na bazie zawodów, punktowanie intensywności treningowych, itp. to tylko kwestia softu.
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

PATATAJEC pisze:Takie bajery jak wyliczanie kalorii na bazie tętna, wskaźnik resystucji bez naliczania dystansu, wirtualny partner biegający ze zmienną prędkością, określanie prędkości treningowych na bazie zawodów, punktowanie intensywności treningowych, itp. to tylko kwestia softu.
a mi najbardziej przydałby się alarm wibracyjny w moim garminie
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
Awatar użytkownika
Rafał Wójcik
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 01 mar 2011, 00:04
Życiówka na 10k: 29,06
Życiówka w maratonie: 2,13,02

Nieprzeczytany post

Niestety nie mogę się zgodzić z tym testem tak do końca! Z tego co tu czytam to zegarek Timex Ironman Global Trainer jest porównywany do zegarka Forerunner 310 XT niestety nie spotkałem się z tym modelem Garmina ale z tego co czytałem w teście tego zegarka to funkcje ma prawie identyczne co Timex Ironman Global Trainer. Odnośnie Negatywa- "Brak sygnału GPS przy zachmurzonym niebie" testuję już drugi zegarek tego typu i zarówno w pierwszym jak i w drugim nigdy nie miałem problemu z komunikacją GPS bez względu na pogodę i temperaturę komunikacja trwa od 30' do 90' w momencie kiedy już złapie sygnał nie zdarzyło mi się żeby go zgubił bez względu na warunki pogodowe! Jeśli chodzi o następny negatyw "Zbyt czuły guzik międzyczasu" wydaje mi się że ten testowany zegarek miał chyba jakąś wadę fabryczną bo raczej problemów z czułością przycisku międzyczasów nie ma!!! A odnośnie negatywa typu "Czas pracy baterii krótszy niż deklarowany w instrukcji maksymalny czas pracy stopera" To nie czepiajmy się szczegółów! i tak jest to bateria której zakres pracy chyba nie ma sobie równych porównując do innych zegarków tego typu. W moich testowanych zegarkach maksymalnie bateria trzymała zarówno w jednym jak i w drugim po wcześniejszym czterokrotnym sformatowaniu do pełnego rozładowania ponad 14 godzin( był włączony stoper i GPS) co i tak jest to imponujący wynik. Ładowanie trwa około 2 godziny. Co do reszty to parę poprawek by się przydało ale myślę że jest to do poprawienia poprzez dopracowanie softu.
Jeżeli chodzi o mnie to jestem zadowolony z funkcjonalności tego zegarka testuję go już od sierpnia 2010r i jeszcze nie miałem problemów z tym zegarkiem! Myślę że wygląd i kształt tego zegarka to jedna z zalet która działa na jego korzyść!
Pozdrawiam Rafał W.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Witamy nowego forumowicza. :)
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

może po prostu mieliście jakiś wadliwy model? Słyszałem , że w niektórych wadliwych modelach garmina był podobny problem. Czy próbowaliście go wymienić i przetestować jeszcze raz jak łapie satelity w pochmurny dzień?
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
para
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Głogów

Nieprzeczytany post

"Z monitorem pracy serca 1399 zł, bez monitora 1199 zł.
Porównując do bez wątpienia znacznie lepszego Forerunnera 310XT, który z monitorem kosztuje chyba około 1250 a bez 1000 zł to kolejny i ostatni już knockdown."

Nie wiem skąd te ceny, google 3 minuty i znalazłem:

Forerunner 310XT - 1099 PLN,
Forerunner 310XT HR - 1269 PLN,
Timex Global Trainer GPS - 969 PLN,
Timex Global Trainer GPS HR - 1129 PLN.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Robię filmowy update do testu.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

bieganie z gps to dla mnie zawsze jest loteria, dlatego wolę foot pada.
dominik32
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2010, 09:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Test fajny, czytelny i wyczerpujący. Ale język mnie po prostu żenuje. Co to znaczy setupować? Co będzie dalej, enterowanie danych?
MichalKar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2009, 18:11

Nieprzeczytany post

Rafał Wójcik pisze:Niestety nie mogę się zgodzić z tym testem tak do końca! ... Myślę że wygląd i kształt tego zegarka to jedna z zalet która działa na jego korzyść!
Pozdrawiam Rafał W.
Rafał Wójcik to ambasador marki Timex :-) tym bardziej potwierdza to niezależne testy.
http://www.google.com/search?sourceid=c ... jcik+timex

pozdrawiamy Ambasadorów :-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:bieganie z gps to dla mnie zawsze jest loteria, dlatego wolę foot pada.
Przyznam się, że biegając ostatnie kilka miesięcy z Garminem 210 to NIGDY nie była loteria. Tu nie ma żadnego kitowania, żadnych związków z Garminem nie mam i nie miałem. Już większe z Timexem.
Technologia GPS się posunęła kolosalnie. Kilka lat temu musiałeś mieć jakies antenki, widzieć niebo itp itd - dzisiaj przy zachmurzonym niebie, mały zegarek (Garmin), przykryty bluzą, kurtką robi cos wg mnie niesamowitego - mam dokładnie wyrysowane trasę, wszystkie dane co do tempa itp itd. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby nie złapał sygnału a biegałem czasem w podłych warunkach.
dominik32 pisze:Test fajny, czytelny i wyczerpujący. Ale język mnie po prostu żenuje. Co to znaczy setupować? Co będzie dalej, enterowanie danych?
Język może niektórych żenuje, ważne żeby było zrozumiale i nieobraźliwie. Ja rozumiem że może to kogoś razić ale jest mnóstwo zapożyczeń z angielskiego które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się nie do przyjęcia: weekend, komputer, interfejs.


*************

Zagadkowa sprawa z tym Timexem.
Zacząłem filmować - to znaczy porównywać szybkość łapania sygnału przez Garmina i Timexa - i na razie jest jakieś 6:1 dla Timexa. (a nawet 6:0 bo raz wcześniej włączyłem Garmina). Tak się wprawdzie w większości działo w warunkach idealnej pogody, raz warunki były kiepskie i też Timex szybciej złapał sygnał.
Czekam na naprawdę złe warunki pogodowe, żeby zobaczyć, czy w końcu będzie taka sytuacja, że nie złapie sygnału, bo przed tym takie sytuacje miałem regularnie.
Jak będę miał wystarczająco dużo filmików to to wszystko pokaże.
ODPOWIEDZ