Salomon Trail Pro 5

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
bobkriz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

But mało amortyzowany, raczej dla osób lubiących sztywniejsze podeszwy lub dla ciężkich biegaczy.
To jest dla mnie nie do końca zrozumiałe. Czy właśnie ciężcy biegacze nie powinni mieć większej amortyzacji?
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Dokładnie tez bym polecał dobrą amortyzacje dla ciezkich biegaczy. Wydaje się mi z tester wyszedł z założenia biegacza wyczynowca który lubi biegać ultra i stąd te spostrzeżenia. Druga sprawa to wymiana sznurówek - ja się z tym nie spotkałem a zajechałem już 4 pary Salomona -to też zdarza się chyba tym co startują w AR. Co jeszcze? Jakaś niekonsekwentność - cyt. "Trail Pro nie jest zbyt żwawym butem. Stosunkowo twardy, ale stabilny." - po pierwsze ze względu na minimalizm i lekkośc jak dla buta terenowego myśle, że jednak można pośmigać w nim szybciej, a po drugie jeśli jest twardy i na niskim profilu to musi być stabilny. Tez mi się wydaje ze z całej kolekcji Salomona ten model jest przeznaczony dla mniej zaawansowanych lub tych co biegaja po terenie "kompromisowym"
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

...dużo tego minimalizmu, wg stronki salomona 311g...
prawie o połowę więcej niż w np xtalonach 212

---------------------

uwaga techniczna to testerów: prosiłbym o podawanie wagi butów - kończę czytać któryś test z rzędu...i pierwsze co muszę zrobić ,to krótki research - żeby wyrobić sobie zdanie na temat co właściwie według autora znaczy "lekki" lub "minimalistyczny"


zdrówko
mastering the art of losing. even more.
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

No tak ale Talon 212 to but przeznaczony na starty i dla wyznawców naturalnego biegania.
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak ostatnio widziałem Gawła (czyli dzisiaj) to ważył coś koło 64kg, więc to co jest dla niego twardą dechą, będzie dla zawodnika ważącego 15-20kg więcej odpowiednią amortyzacją. Stąd wychodzi ta rozbieżność w rozumowaniu. Słabo amortyzowany w tym przypadku nie oznacza małej ilości pianki, ale raczej jej twardość.

Co do x-talonów. To chyba niejaki Jarkovsky trenował w nich wściekle tej wiosny, niekoniecznie startując od razu na zawodach :-)
napieraj.pl
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

No to trochę wyjaśnia. (masz laserową wage w oczach?) Inna rzeczą jest tez to że buty przeznaczone w teren który sam w sobie jest amortyzowany nie powinny mieć nakombinowane systemy amortyzujące.
Tak biegałem i pewnie tej zimy bede też biegał w Talonach (są super) ale to nie zmienia faktu ich przeznaczenia. W tej chwili na treningu najcześciej zabieram startówke Mizuno Musha2 bo lubie czuć podłoże :-) ale biegać naturalnie nie bede nigdy.
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
ODPOWIEDZ