Puma Complete Concinnity 4

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dla kogo jest ten but? Do jakich celów?
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

Dla każdego, kto nie ma dużej nadwagi i ma najlepiej neutralną charakterystykę stawiania stóp.
Co do celów, to nie bardzo rozumiem pytania. Ja bym określił go jako treningowo-startowy. Zresztą to jest opisane w teście. Nadaje się do wszystkich treningów. Ograniczeniem jest tylko nawierzchnia. Nie nadaje się do lasu.
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dzięki.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To będzie kolejny but treningowy po eutopii. Oczywiście jak stanieje :bum:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Concinnity jest przykładem tego, że w Pumie w Centrali gdzieś tam w Bostonie czy w Herzogenaurach muszą naprawdę zrobić porządek z ofertą. Bo mają naprawdę fajne buty (przynajmniej niektóre) ale wg mnie totalnie nie panują nad tym co mają.
Właśnie Concinnity to jest dobry przykład. Jeszcze dwie edycje temu to był but dla osób pronujących, z mocnym zaakcentowaniem wsparcia stopy od środka poprzez element M2D (czyli piankę o większej gęstości).
A teraz? To klasyczny but dla biegaczy neutralnych. Wyobraźcie sobie, że Asics robi Kayano wersję 17 o charakterystyce neutralnej?! Nikt takich rzeczy nie robi bo to rodzi dezorientację.

Ja mam tamto "stare" Concinnity II - notabene bardzo wg mnie fajne ale zupełnie nie podobne do tego nowego. Dlaczego nie wymyślili po prostu nowej nazwy?

Od 1 stycznia jest nowa osoba na stanowisku General Manager Puma International Footwear i liczę na to, że to uporządkuje bo przez takie zachowania (a nie jest to jedyny przykład) tracą.
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:(...)
Jeszcze dwie edycje temu to był but dla osób pronujących, z mocnym zaakcentowaniem wsparcia stopy od środka poprzez element M2D (czyli piankę o większej gęstości).
A teraz? To klasyczny but dla biegaczy neutralnych. (...)
Chyba jednak się nie zgodzę z tym twierdzeniem.

Mam zbiegane (>1000km) Pumy Tenos V, w ofercie przedstawiane jako but dla pronatorów.
Wczoraj mierzyłem i zrobiłem kilka kroków w Concinnity 4.

Wrażenie mam takie, że w Concinnity 4 o wiele mocniej czuć wsparcie pronacji niż w Tenosach.
A zdziwienie tym większe, że ostatnio sporo biegam w butach dla neutrali i lepiej się w nich czuję niż w tych dedykowanych pronatorom, a pronację mam taką, że "bije po oczach" :bum:
Spodziewałem się więc, że stopa będzie mi uciekać wyraźnie do wewnątrz a tu lekkie zdziwienie. Szkoda tylko, że wszędzie gdzie zaglądam numeracja kończy się na 46 :(
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pytanie tylko co tam może stabilizować stopę?
Bo wg mnie nie ma tam nic innego oprócz szerokiej podeszwy.
Jest jakaś szansa, że ten but jest jakoś genialnie skonstruowany (piszę to zupełnie poważnie, myślę tu o proporcjach doboru idCell do DuoCell w pięcie i szerokości platformy na jakiej jest zbudowany) ale:

1 w bazie którą mam z Currexa jest oznaczony jako Neutralny
2 Na roadrunnersports jest Neutralny
3 na ich stronie napisane jest: For good runners with regular pronation. (przy wersji III jest: Special for neutral runners.)
4 Na runningwarehouse - jest oznaczony jako Stabilizujący - i mam ochotę napisać do nich skąd bierze się takie ich przekonanie
5 Gdyby tak było chwaliliby się tym choć z Puma też może być tak że po prostu nie wiedzą co mają i jakie czasami im fajne rzeczy wychodzą.

W porównaniu do Tenosów - Concinnity jest z nowej rodziny, szerokich platform (podeszw) i to może wg mnie dawać jakieś uczucie stabilizacji.

A co tam z Hurricane?
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

Chodzi o to, że w Concinnity 4 nie ma żadnego systemu wspierającego pronację (w poprzednich wersjach było to MD 2). Jednak konstrukcja podeszwy jest taka, że but daje bardzo dobre wsparcie i dużą stabilność (podeszwa pod piętą jest po prostu grubsza po wewnętrznej) i dlatego producent przedstawia jego charakterystykę jako neutralną do lekko pronacyjnej. Wg mnie u silnego pronatora może to wyjść po kilkuset km, gdy pianka po wewnętrznej się mocniej zbije i nie będzie dawała już takiego wsparcia.
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jeszcze dwie edycje temu to był but dla osób pronujących, z mocnym zaakcentowaniem wsparcia stopy od środka poprzez element M2D (czyli piankę o większej gęstości).
A teraz? To klasyczny but dla biegaczy neutralnych. Wyobraźcie sobie, że Asics robi Kayano wersję 17 o charakterystyce neutralnej?! Nikt takich rzeczy nie robi bo to rodzi dezorientację.
Porównanie do Kayano nie jest adekwatne ponieważ jest ono butem flagowym, napakowanym technologiami, ciężkim i mającym dać każdemu, także biegaczowi z nadwagą i początkującemu poczucie komfortu.
Jeśli chodzi o zmiany w serii Concinnity, to mogę się dopatrzyć w nich pewnego sensu. Są to lekkie buty, bez przesadnej amortyzacji, więc i biegacz w nich nie będzie raczej młócił piętą o beton. Wtedy to lekkie wsparcie wynikające z grubszej pięty od wewnątrz i stabilność dzięki szerszej podeszwie wystarczą, a zyskano na masie nie wkładając dodatkowego systemu.
Być może tak jest. Ale może właśnie taka idea przyświecała przy projektowaniu tego buta? Trzeba by zapytać projektanta.
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

PiotrekMarysin pisze: Porównanie do Kayano nie jest adekwatne
Ale z żadnym butem Asics takich rzeczy nie robi. Czy to Kayano, czy Liniia 2000 czy inne.
To samo każda inna firma - nazwa oznacza konkretna charakterystykę.
Piotrek - ta grubsza pianka od środka - macałem je i nie zauważyłem tego, na zdrowy rozsądek to nie powinno mieć miejsca bo wtedy but były od razu przechylony na zewnątrz i zbyt lekki biegacz mógłby sobie w nim zrobić krzywdę.
Zresztą - zobacz te wymienione przeze mnie źródła - to nie są przypadkowe źródła.
Awatar użytkownika
PiotrekMarysin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1143
Rejestracja: 21 lip 2006, 13:15

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale z żadnym butem Asics takich rzeczy nie robi. Czy to Kayano, czy Liniia 2000 czy inne.
To samo każda inna firma - nazwa oznacza konkretna charakterystykę.
Ja się z tym zgadzam, tylko wydaje mi się, że firma "ewoluując" but nie robi tego na pałę, tylko pod wpływem danych od użytkowników i dlatego zmienia jego charakterystykę. Zgadzam się też, że charakterystyka buta nie jest najlepszym miejscem na wprowadzanie zmian.
Adam Klein pisze:Piotrek - ta grubsza pianka od środka - macałem je i nie zauważyłem tego, na zdrowy rozsądek to nie powinno mieć miejsca bo wtedy but były od razu przechylony na zewnątrz i zbyt lekki biegacz mógłby sobie w nim zrobić krzywdę.
Zresztą - zobacz te wymienione przeze mnie źródła - to nie są przypadkowe źródła.
Ze źródłami się zgadzam i nie neguję tego. Odczucie że dla lekkich pronatorów jest moje własne plus opis ze sklepu, jak szukałem tego buta: Footlocker
Dodatkowo zobacz zdjęcie:
Obrazek

Wyraźnie widać, że podeszwa pod piętą od wewnątrz jest grubsza.
O przechylaniu na zewnątrz pisałem też w teście, więc to potwierdza Twoje przypuszczenia co do zachowania buta podczas biegu. Na szczęście to nie przeszkadza, a lekkim pronatorom da wsparcie.
[url=http://team.entre.pl]ENTRE.PL TEAM[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No może, Ty masz buta w ręku i biegałeś w nim.

No - tak czy inaczej żeśmy go rozkminili. :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przyznam się, że kolesie z Runninngwarehouse mnie zaskoczyli. Na moje pytanie skąd wiedzieli żeby akurat temu modelowi przypisać taką charakterystykę odpowiedzieli:

We have inspected the shoe and performed high speed film analysis of a few runners in the shoe and determined that the shoe should be classified as a minimum support shoe. As each person brings individual characteristics to shoe performance, a shoe classification is not always precise for each user.

Oni mają w swojej ofercie setki modeli i jak się okazuje (bo dalej z nimi rozmawiałem) wobec każdego buta coś takiego robią.
Zapytam się jeszcze w Footlockerze. :)
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Na Zappos jest też neutralny.
ODPOWIEDZ