Komentarz do artykułu Nike Alphafly - rewolucja czy marketing?

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4176
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Jacek co z projektem zrobienia betafly? Buty już pocięte?
s
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4957
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Moj podopieczny ma już i mój znajomy tez... niestety rozczarowanie. Bardziej pływające od Next4% i czuje sie mniej wybicia. Tez w wynikach nie widać żadnej poprawy, nawet gorzej od Next%. Podobno od dystansów powyżej 21km jest duzo lepiej, ale na 5-10-21km duze rozczarowanie... za 300 Euro.
Nie wiem czy czytales ten test. Starali sie ew. zysk zmierzyc bardziej naukowo niz na wyczucie.
Nie oceniam metodyki itp., ale im wyszly wyniki bardzo wrecz obiecujace:
https://pushing-limits.de/test/nike-alp ... -schoener/
Z tym, ze rzeczywiscie oceniali je pod katem maratonu wlasnie, ale w sumie wlasnie o to chodzilo, nie?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na liczniku mamy już 470 złotych. Bardzo dziękuję za reakcję i wsparcie.
Przetestujemy alfy na bardzo dużych prędkościach i porównamy z vaporami. Po wrażeniach jakie mamy z krótkiego biegu w tych nielegalnych alfach, oczekujemy czegoś podobnego od tej już legalnej wersji. A wrażenia były gigantyczne i wówczas vapory wypadały dość blado. Zobaczymy. Na razie musimy uzbierać kasę.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13453
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
Rolli pisze:Moj podopieczny ma już i mój znajomy tez... niestety rozczarowanie. Bardziej pływające od Next4% i czuje sie mniej wybicia. Tez w wynikach nie widać żadnej poprawy, nawet gorzej od Next%. Podobno od dystansów powyżej 21km jest duzo lepiej, ale na 5-10-21km duze rozczarowanie... za 300 Euro.
Nie wiem czy czytales ten test. Starali sie ew. zysk zmierzyc bardziej naukowo niz na wyczucie.
Nie oceniam metodyki itp., ale im wyszly wyniki bardzo wrecz obiecujace:
https://pushing-limits.de/test/nike-alp ... -schoener/
Z tym, ze rzeczywiscie oceniali je pod katem maratonu wlasnie, ale w sumie wlasnie o to chodzilo, nie?
Nie wiem jaka jest u Ciebie znajomość jezyka... W tym teście są wyliczone różnice według wagi zawodnika i techniki biegu. Ale faktycznie nietresujące. Tez znam poprzedni test jaki oni właśnie zrobili.

Niska waga mniejsza poprawa.
Dobra technika tez mniejsza poprawa.

Ale 4%-owa poprawa to tez wystarczająca poprawa i to nawet nie w maratonie a także na innych dystansach.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4957
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czytalismy ten sam artykul? :niewiem:

"Nick würde anhand der aktuell gemessenen Leistungsdaten den Marathon mit dem Pegasus 37 in 3:02:30 Stunden laufen können. Mit dem Vaporfly Next% könnte er 2:59:20 Stunden schaffen. Mit dem Alphafly Next% wäre er potentiell sogar dazu in der Lage 2:52:57 Stunden zu laufen. Eine enorme Steigerung bei jeweils gleichem Leistungsaufwand, den er dafür betreiben müsste – allein durch den Schuh!"


Jeszcze raz powtorze, nie oceniam jakosci czy sensownosci ich metod testowych,
ale wyliczony dla Alphafly przez nich zysk ponad 6.5min w maratonie wzgledem Vaporfly, to jest wg Ciebie malo?
W stosunku do modelu Pegasus 37 to prawie 9.5min.

Chyba, ze chodzi Ci o cos zupelnie innego, ale wtedy nie wiem o co.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13453
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Czytalismy ten sam artykul? :niewiem:

"Nick würde anhand der aktuell gemessenen Leistungsdaten den Marathon mit dem Pegasus 37 in 3:02:30 Stunden laufen können. Mit dem Vaporfly Next% könnte er 2:59:20 Stunden schaffen. Mit dem Alphafly Next% wäre er potentiell sogar dazu in der Lage 2:52:57 Stunden zu laufen. Eine enorme Steigerung bei jeweils gleichem Leistungsaufwand, den er dafür betreiben müsste – allein durch den Schuh!"


Jeszcze raz powtorze, nie oceniam jakosci czy sensownosci ich metod testowych,
ale wyliczony dla Alphafly przez nich zysk ponad 6.5min w maratonie wzgledem Vaporfly, to jest wg Ciebie malo?
W stosunku do modelu Pegasus 37 to prawie 9.5min.

Chyba, ze chodzi Ci o cos zupelnie innego, ale wtedy nie wiem o co.
Nie rozumie. Nie chciałem w zaden sposób skrytykować twojej wypowiedzi. Tak w wypowiedzi chodzi o maraton. W pelni sie zgadzam.

Dodatkowo tylko opisałem wypowiedzi na filmie.

Sorry... tu sie wkradło jedno "n"
Ale faktycznie nietresujące.
I miało być "interesujące". Co prawdopodobnie całkowicie zmieniło forme mojej wypowiedzi... :jatylko:

Z ciekawości: znasz dobrze jezyk? Bo własnie na filmiku sa jeszcze inne, ciekawe wyjaśnienia. Co prawda n=2 jest troche niskie.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4957
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ok, sorry, rzeczywiscie ta literowka mnie zmylila.

Jezyk znam bardzo dobrze, ale ta jak pisalem odnosze sie do artykulu.
Nie ogladalem filmu jeszcze. Musze nadrobic :ojoj:

Co do samych butow, to chetnie bym je przetestowal, ale za 300Eur, to raczej nie pojawia sie w mojej stajni :ojnie:

Ale jezeli maraton we Frankfurcie sie odbedzie, to sie bede mogl chociaz na nie napatrzec przed startem :oczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Triatloniści, o których pisałem tutaj, testowali te papcie i mieli odmienne zdanie nt ich właściwości i przeznaczenia.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Udało się już zebrać kasę? Z ciekawości zajrzałem na stronę najka, a tam produkt wyprzedany. Chyba rzucają to w jakichś krótkich seriach bo z kolei na stronie z niusami od najka można wyczytać że "full retail availability beginning July 2" a od czerwca są ponoć dostępne przedpremierowo dla bliżej nieokreślonych członków. Ciekawi mnie kto w PL wydaje lekką rączką 1299 PLN na takie kapcie bo wygląda na to że rozchodzą się jak ciepłe bułki. Większość naszych elit biega chyba w asicsach, jedynie Krystian Zalewski miał wcześniej nexty wiec pewnie będzie naturalnym kandydatem do przesiadki na alfy. Z drugiej strony elity zapewne dostają kapcie w ramach kontraktu sponsorskiego więc w sklepie nie wydają. Może ambitni amatorzy, może łowcy nagród z ulicznych biegów, a może majętni triatloniści z korporacji którzy też nabrali ochoty na 5k w sub 14 jak ich norwescy konkurenci.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na razie stanęło na około 700 złotych. Myślę, że Seba musiałby już teraz pobiec sub 14, żeby wzbudzić większe zainteresowanie zbiórką. Takie są reguły tej gry. Z drugiej strony jest to dobry miernik zainteresowania jego karierą. W odróżnieniu od wszelkich łapek w górę, czy rozmiękczających lajków, ma to swoją wagę i twardą wartość.
Co do potencjalnych klientów na wydanie lekką ręką 1300 złotych, to zależy w jakim środowisku się obracamy. Dla jednych będą to waciki, dla innych istotna część pensji.
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To chyba i tak nieźle, to już 50%.
Ewentualnie powinno starczyć na Metaracer Asics, czy Adizero Pro Shoes (buta nie ma, ale cena jest).
Czy jednak zabawa z Nike?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To trochę przypomina zabawę klockami lego. Są inne klocki, ale lego daje największą frajdę, nawet jeśli podróba będzie lepsza od oryginału.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Triatloniści, o których pisałem tutaj, testowali te papcie i mieli odmienne zdanie nt ich właściwości i przeznaczenia.
Jacku (może gdzieś o tym pisałeś, jeśli tak to mi umknęło), czy oprócz filmu, na którym Seba zmienia buty https://parawruch.pl/blog/nike-betafly- ... rownawcze/, czy zrobiliście jakieś bardziej miarodajne testy?
Jeśli nie, to czy Seba na bieganie szybkie sam z siebie zakłada next'y, czy też altry?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12617
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tylko nexty. To genialne papcie.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Hm, mam to "cudo" od kilku dni i mogę tylko potwierdzić, że śmiało można atomowo załadować nogę.
Aż boję się przesiąść na coś zwykłego.
ODPOWIEDZ