Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

div pisze:
zukow2 pisze:Zapowiada się niezła obsuwa czasowa ;))
Chodzi o informację z jednej ze stron (DCR) że premiera będzie bardziej końcem maja a nawet początkiem czerwca? Czy może masz jakieś bardziej "oficjalne" info?
Chodzi o info ze sklepu i dystrybutora sportkonsulting, który pisał, że będzie na początku maja. DC pisał,że Polar zawsze ściemnia z datą premiery i zwykle zamiast np. maja jest grudzień ;))
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Podobno jest już komunikacja ze stroną Polar Flow, będę się dzisiaj starał zrobic jakiś test łączności.
Filip94
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 16 lip 2013, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam jak myślisz, lepiej teraz brać Garmina 910 czy poczekać na V800 ? Warto czekać ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

V800 to także zegarek na co dzień, Garmin nie.
V800 ma też kilka wartościowych funkcji, fitness test, running index, asystent regeneracji.
Ale narazie dysproporcja w liczbie bardzo użytkowych, stricte treningowych funkcji jest przeogromna na korzyści 910.
Pomimo upgradeu, V800 ciągle wygląda jak zegarek nieskończony.
deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: ...stricte treningowych funkcji jest przeogromna na korzyści 910.
Możesz powiedzieć czego brakuje w V800? Z tego co na szybko wyczytałem wydawało mi się, że będzie tam wszystko to co w 910, a nawet więcej. Teraz się zmartwiłem...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

W zakładce Features, http://www.polar.com/en/products/maximi ... sport/V800 znajdziecie mnóstwo ciekawych funkcji, więc zakładam, że w niedługim czasie zostaną one uruchomione.
Ale narazie nie wgracie do niego żadnego własnego zmiennego treningu w którym jakkolwiek chcecie bazować na tempie, możecie co najwyżej ustawić tzw Race Pace, czyli ustawiacie dystans i czas i wtedy na takim dystansie widzicie jak trzymacie tempo, ale treningu interwałowego nie zrobicie.
Treningi w oparciu o tętno bazują na wcześniej ustawionych strefach tętna, ale gdybym chciał zrobić sobie trening gdzie ustawiam jakieś własne przedziały tętna to nie mam szans, muszę najpierw zmienić strefy, problem jest tylko taki, że nie mam teraz szans na dostanie się do stref, nie mam możliwości zrobienia własnych ustawień.
Nie zmienicie żadnych ustawień w trakcie treningu i nie możecie ustawić własnych ekranów (choć to w przypadku Polara nic nowego, tylko że konkurencja Garmin lub Timex dają tutaj dużo swobody), nie możecie biec po wyrysowanej przez zegarek ścieżce (choć to akurat jest w założeniach przewidziane).

Zegarek jest nie skończony, co widać po rozbieżności pomiędzy tym co ma a deklarowanymi funkcjami.

Ale jest ładny :) - dostał RedDot Award 2014 gdzie design jest brany pod uwagę.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Dzięki za informacje.
Czyli nie ma możliwości np.wyłączenia autolap podczas treningu?Czy z poziomu zegarka jest wgląd w historię?
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale jest ładny
kwestia gustu :tonieja:
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

W trakcie treningu autolapu nie wyłączysz.
Z poziomu zegarka jest przegląd treningów.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Po wczorajszych 14 km, ze średnim tętnem 138 (max mam około 183) mam odpoczywać ..... 5 dni i 2 godziny.
Jestem w słabej formie, no ale kaman ! ;)
deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Ale narazie nie wgracie do niego żadnego własnego zmiennego treningu w którym jakkolwiek chcecie bazować na tempie, możecie co najwyżej ustawić tzw Race Pace, czyli ustawiacie dystans i czas i wtedy na takim dystansie widzicie jak trzymacie tempo, ale treningu interwałowego nie zrobicie.
Treningi w oparciu o tętno bazują na wcześniej ustawionych strefach tętna, ale gdybym chciał zrobić sobie trening gdzie ustawiam jakieś własne przedziały tętna to nie mam szans, muszę najpierw zmienić strefy, problem jest tylko taki, że nie mam teraz szans na dostanie się do stref, nie mam możliwości zrobienia własnych ustawień.
Nie zmienicie żadnych ustawień w trakcie treningu i nie możecie ustawić własnych ekranów (choć to w przypadku Polara nic nowego, tylko że konkurencja Garmin lub Tomex dają tutaj dużo swobody), nie możecie biec po wyrysowanej przez zegarek ścieżce (choć to akurat jest w założeniach przewidziane).
Jeśli to nie zostanie zmienione w ostatecznej wersji oprogramowania to dla mnie całkowita dyskwalifikacja tego zegarka :(
Adam Klein pisze: Ale jest ładny :) - dostał RedDot Award 2014 gdzie design jest brany pod uwagę.
To prawda, według mnie najładniejszy zegarek ever :-)
grzegorzwurst
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam podobny dylemat: czekać na v800 czy brać 910xt.....
Ale dizajnersko faktycznie majstersztyk!
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Ale narazie nie wgracie do niego żadnego własnego zmiennego treningu w którym jakkolwiek chcecie bazować na tempie, możecie co najwyżej ustawić tzw Race Pace, czyli ustawiacie dystans i czas i wtedy na takim dystansie widzicie jak trzymacie tempo, ale treningu interwałowego nie zrobicie.
Treningi w oparciu o tętno bazują na wcześniej ustawionych strefach tętna, ale gdybym chciał zrobić sobie trening gdzie ustawiam jakieś własne przedziały tętna to nie mam szans, muszę najpierw zmienić strefy, problem jest tylko taki, że nie mam teraz szans na dostanie się do stref, nie mam możliwości zrobienia własnych ustawień.
Nie zmienicie żadnych ustawień w trakcie treningu i nie możecie ustawić własnych ekranów (choć to w przypadku Polara nic nowego, tylko że konkurencja Garmin lub Tomex dają tutaj dużo swobody), nie możecie biec po wyrysowanej przez zegarek ścieżce (choć to akurat jest w założeniach przewidziane).
Trochę mnie to zmartwiło co opisał Adam, zależy mi na dobrym monitoringu tętna a tutaj Polar jednak przoduje. No ale skoro to ma być topowy zegarek polara, to pewne rzeczy powinny być zrobione już na starcie a nie kiedyś tam. Gdyby w RC3 były konfigurowalne ekrany to już bym pewnie miał problem zegarka na najbliższe lata z głowy, a tak czekam na v800 z nadzieją, że będzie miał wszystko co potrzeba ale niestety z każdym kolejnym przeciekiem okazuje się, że sporo brakuje. Dodatkowo nie wiadomo czy będzie w maju czy w grudniu. Tymczasem po wczorajszym półmaratonie mój stary wysłużony Polar S625X, który dawno stracił wodoszczelność, przypadkowo zalany już prawie całkowicie padł - no ale osuszam go i może jeszcze kilka tygodni pociągnie. Może się będzie trzeba jednak ponownie zastanowić nad Garminem albo Suunto...
36:20 1:19:45 2:53:10
grzegorzwurst
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2014, 11:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oficjalnie pełnowartościowy produkt o nazwie V800 jeszcze nie istniej:) Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
Filip94
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 16 lip 2013, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grzegorzwurst pisze:Mam podobny dylemat: czekać na v800 czy brać 910xt.....
Ale dizajnersko faktycznie majstersztyk!
Mam ten sam dylemat. Jeszcze rozważam opcję Suunto Ambit 2, ale coś do tego Polara ciągnie...
ODPOWIEDZ