Czujnik do piersiowego pomiaru tętna jaki?

banama
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 22 lut 2022, 15:20
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: brak

50latek pisze: 25 paź 2022, 21:50 Na czym polegało to zaniedbanie? Uszkodziłeś go przypadkowo?
Przez większość czasu nie przemywałem go (nie wiedziałem, że to powinno się robić) - no i wydaje mi się, że przez to pas się szybciej zużył (pot zrobił swoje).
1500 - 5:10 | 3000 - 11:14 | 5k - 19:05 | 10k: 39:38 | HM - 1:28:05

Blog: viewtopic.php?f=27&t=65140
Komentarze: viewtopic.php?f=27&t=65141
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

To smród ci nie zasugerował, że coś trzeba jednak robić?
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin


weuek pisze:.... jest dynamika biegu, pomiar mleczanu....
Może napiszesz w jaki sposób pas ci mierzy mleczan?
Wg mnie po raz kolejny tym stwierdzeniem wprowadzasz w błąd.


Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
banama
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 22 lut 2022, 15:20
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: brak

weuek pisze: 26 paź 2022, 10:23 To smród ci nie zasugerował, że coś trzeba jednak robić?
Nie drążmy tego wątku, OK?
1500 - 5:10 | 3000 - 11:14 | 5k - 19:05 | 10k: 39:38 | HM - 1:28:05

Blog: viewtopic.php?f=27&t=65140
Komentarze: viewtopic.php?f=27&t=65141
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

@keiw, Normalnie, bez igły, amatorsko wybieram "Lactate Threshold Test" w zegarku (ale automatycznie też jest wykrywana zmiana podczas bardziej intensywnego biegu). Przy moich "osiągnięciach" to zdecydowanie wystarcza. Aktualnie (najgorsza forma od roku) ten próg mam na poziomie 4:25@168.

Pas faktycznie nie mierzy, ale bez kompatybilnego pasa ten pomiar jest niemożliwy.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

No właśnie, więc wprowadzasz w błąd.

https://support.garmin.com/pl-PL/?faq=8 ... L5yb9rL5bA
Lactate threshold is the point where your muscles start to rapidly fatigue. Your device measures your lactate threshold level using heart rate and pace.
Test progu mleczanowego zrobisz na każdym pasie z pomiarem HRV (dopisałem, bo to jednak istotne) i nie ma tu nic wyjątkowego.
Dla mnie jednak ważne jest, by pas mierzył HRV i nie szukałbym dziś pasa już niedostępnego w oficjalnej sprzedaży i wycofanego przez producenta.

Co do HRM-RUN z białym ludzikiem to należy też dopisać, że ten pas już od dość dawna został przez Garmina wycofany.
Dynamika biegu z odpinanej kostki okazała się również "niesprawdzalna". Garmin się z tego wycofał i na chwilę obecną dodatkowe parametry masz jedynie z pasów ze zintegrowaną kostką wraz z elektrodami, ewentualnie z dodatkowego czujnika RD-Pod.

Dodam, że w zapasie mam chiński pas Magene H64. Kupiłem go kiedyś jak co chwilę reklamowałem pas Garmina.
Nie mierzy on HRV, mierzy puls. Kupiłem go tylko dlatego, że był tani i jest w razie "W" ;-)

Edit:
Zawsze można zaszaleć i kupić sobie Frontier X2: :hejhej:
https://fourthfrontier.com/products/frontier-x
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Phi! Oba moje samochody daaawno wycofane ze sprzedaży, a nadal z nich korzystam i jestem z nich zadowolony.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Co to wnosi do dyskusji, ta sprawa z autami?

Dla mnie posiadanie dobrego pasa było podstawą powrotu do biegania - uwarunkowania po chorobie.
Kupiłem pas, który mi w 2014 r. poleciła moja lekarz. Wtedy to był wspominany przez Sławcio niezawodny Polar H7.
Później kupiłem H10 a H7 sprzedałem tu na forum.
Po jakimś czasie dostałem w prezencie HRM-Pro. Porównywałem pomiary z obu pasów. Prezentu nie chciałem sie pozbywać, to sprzedałem pas Polara.
Przez rok reklamowałem pas Garmina 3 razy. Jak za trzecim razem dostałem kolejną nówkę to ją sprzedałem i wróciłem do H10. Biegałem też kilka razy z pasem HRM-RUN (ten z białym ludzikiem oraz z dual), pasem Polar H9 i kilkoma chińczykami.

Kolega zadający pytanie musi i tak sam podjąć decyzję. W razie niezadowolenia pas zawsze można sprzedać i zmienić. Nie ma co się z tym tyle cackać :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Wnosi to, że niektórzy tak się zafiksowują na najnowszych "technologiach", że bez nich nie wyobrażają sobie życia. Albo myślą, że to życie przegrali, bo najnowszego nie mają (takich bzdur jest mnóstwo w opisach butów do biegania, na przykład). A to nowsze okazuje się często zawodne (jak najnowsze pasy Garmina).

U mnie działa, było takie w zakupie, jestem zadowolony, ale chcesz mi usilnie udowodnić, że jest do kitu. Jak moje stare auta. Wiem swoje. Ze swojego doświadczenia.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Gdzie ci chcę udowadniać, że jest do kitu?
Moje wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły HRM-Pro, czego chyba na początku nie zauważyłeś.
Od początku zaznaczam też, że wprowadzasz w błąd pisząc choćby o pomiarze mleczanu.
Jak coś się poleca to warto napisać, że sprzęt nie jest dostępny i jeśli już to w rachubę wchodzą tylko używki, ewentualnie gdzieś wykopany leżak magazynowy.
Ja używany pas polecałbym ewentualnie od osoby, która wiem, że dbała o niego, nie chodziła z nim na saunę (tak są takie przypadki), itp.
Wiąże się to z ryzykiem szczególnie, że sprzęt nie będzie posiadał gwarancji. Co do działania pasa HRM-RUN jako pulsometr nie wypowiadam się negatywnie, jedynie powątpiewam w dokładność jego pomiarów związanych z dynamiką biegu.
Mógłbym się zasłaniać tym, że polecam pas Polara ponieważ z nim przebiegłem już ponad 30.000 km, ale nie wiem czy to jest aż tak ważne.
Raczej i tak każdy musi sam sprawdzić czy dany pas będzie mu odpowiadał pod względem komfortu noszenia, ponieważ pomiar pulsu z Garmina czy też Polara zapewne będzie bardzo porównywalny.
U mnie z nowych, z gwarancją, w opcji dobrej cenowo, wygrywa Polar H9.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Jak już dokonam decyzji o zakupie konkretnego modelu czynnika co warto kupić jako część zamienna do czujnika? Pas z elektrodami?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Jeśli zdecydujesz się na taki z odpinaną kostką to warto kupić sobie na zapas z dwie elektrody. Nie musisz kupować od razu.
Dobre i sprawdzone zamienniki są te:
https://allegro.pl/oferta/pasek-elektro ... 0700680960
Na Ali kupowałem je taniej:
https://pl.aliexpress.com/item/1000008660785.html
Te zamienniki, jeśli o nie dbamy, potrafią wytrzymać dłużej niż oryginały.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

keiw pisze: 26 paź 2022, 14:08 Jeśli zdecydujesz się na taki z odpinaną kostką to warto kupić sobie na zapas z dwie elektrody. Nie musisz kupować od razu.
Dobre i sprawdzone zamienniki są te:
https://allegro.pl/oferta/pasek-elektro ... 0700680960
Na Ali kupowałem je taniej:
https://pl.aliexpress.com/item/1000008660785.html
Te zamienniki, jeśli o nie dbamy, potrafią wytrzymać dłużej niż oryginały.
w polar h9 można?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8980
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Tak, w H10 również.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 402
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak


keiw pisze: ...
Dobre i sprawdzone zamienniki są te:
https://allegro.pl/oferta/pasek-elektro ... 0700680960
Na Ali kupowałem je taniej:
https://pl.aliexpress.com/item/1000008660785.html
Te zamienniki, jeśli o nie dbamy, potrafią wytrzymać dłużej niż oryginały.
Dzięki za przypomnienie, miałem właśnie szukać po wcześniejszych tematach.
Ostatnio używam OH1 i jest OK, jednak w okresie chłodów zdarzało mi się założyć opaskę w domu pod długi rękaw bluzy i nie włączyć czujnika, a grzebanie w rękawie w celu namierzenia " guziczka " nie jest wygodne.
Mam kostkę H7 to będzie komplet Obrazek


ODPOWIEDZ