Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jarek72 pisze:
Jarek72 pisze:Witam na forum i bardzo proszę o poradę.
Tak na wstępie V800 mam od lipca i jestem zadowolony, nie zamieniłbym go na inny, mimo kilku drobiazgów na minus, ale do rzeczy.
Mam następujący objaw: po wybraniu Race Pace, ustawieniu dystansu i czasu (wirtualny partner), przechodzę do trybu przedtreningowego. Normalnie po wciśnięciu przycisku start rusza trening, "ludzik" się ustawia, odlicza kilometry i pokazuje przewagę lub opóźnienie. Problem pojawia się wtedy gdy w trybie przedtrenigowym czekam około 5 min., zniknie na chwilkę i pojawi się symbol GPS (bez żadnego dźwięku, zaobserwowałem to po wielu eksperymentach), włączenie startu po tym "zjawisku" nie uaktywnia funkcji wirtualnego partnera: ludzik stoi, km nie odlicza "stoją" funkcje Race Pace. Poza tym (na pozostałych ekranach) wszystko ok - GPS (dystans, tempo), czasy i funkcje tętna, jedynie nie ma partnera;-). Na treningach wszystko działało ok, bo włączałem szybko, natomiast wyszło to na zawodach, gdzie przeciągał się start. Wydaje mi się to małym niedociągnięciem softu. Co Wy na to? Możecie sprawdzić to na swoich V800? Byłbym wdzięczny. Test jest prosty: Favorites/Race Pace/km/czas/tryb przedtreningowy i odczekać dla pewności około 6-8 min i start. Z góry dzięki za pomoc :-)
Ponawiam prośbę. Czy ktoś sprawdzał powyższą przypadłość?
Wczoraj to testowałem ale nie na treningu. Po ok. 5min zegarek jakby "odświeża" gpsa, czyli napis gps znika, potem się pojawia i jest sygnał dźwiękowy gotowości gpsa (tak samo jak od razu po wejściu w tryb treningowy po złapaniu gpsa). Potem co 1-2min to "odświeżanie" się ponawia. No i najważniejsze: po wciśnięciu start, na ekranie race pace pokazywane jest działające tempo bieżące (zmieniają się wartości), podejrzewam że tętno także działa (akurat nie miałem opaski - spacer rodzinny), ale dystans się nie zmienia (cały czas 0.0), aktualna nadróbka/strata się nie zmienia (cały czas 0:0), tempo w którym się powinno biec żeby ukończyć w zakładanym czasie (to po lewej pod ludzikiem) się nie zmienia (cały czas 0:0), ludzik cały czas na środku. Na pozostałych ekranach wszystko w porządku. Przeszedłem ok. 500m więc jakieś zmiany powinny być. Nie jest to jakiś wielki błąd, ale warto o tym wiedzieć, bo po kilkuset metrach zawodów już się nic nie zmieni ;)
36:20 1:19:45 2:53:10
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dla osób, które nie są płynne w jęz. angielskim lista aktualizacji "po naszemu":

Zmiany w oprogramowaniu pulsometru Polar V800:
Koniec września/ pierwszy tydzień października
– dodanie opcji pomiaru mocy w oparciu o sensory Bluetooth Smart;
– poprawienie działania sensora biegowego poprzez poprawę kalibracji automatycznej i manualnej;
– dodanie opcji wyboru źródła pochodzenia prędkości i dystansu (użytkownik będzie miał wybór czy prędkość będzie liczona z GPS czy z sensora prędkości/biegowego);
– dodanie timerów do zegarka, działających w oparciu o czas i dystans, możliwość zaznaczenia rozgrzewki i schłodzenia z poziomu zegarka (bez konieczności łączenia z komputerem);
– poprawa działania opcji dotykowych;
- poprawa innych, drobnych błędów.

Koniec października
– dodanie funkcji pływania w basenie (rozpoznawanie stylu pływackiego), dodanie opcji liczenia dystansu (w oparciu o ilość przepłyniętych basenów), pomiaru tempa, ilości ruchów ręką i współczynnika SWOLF;
– dodanie opcji związanych z miernikiem aktywności. Zegarek będzie pokazywał na bieżąco ilość kroków, czas aktywności, dystans w oparciu o kroki i ilość kalorii pochodzących z aktywności;
– możliwość planowania treningów w oparciu o prędkości i tempo;
– dodanie funkcji „Inactivity alert”, zegarek będzie informował jeżeli nie zarejestruje żadnej aktywności prze godzinę;
– dodanie funkcji wskazującej ilość aktywności o różnym poziomie, potrzebnej do wypełnienia dziennego celu (dokładnie tak jak w monitorze Loop).
- poprawa innych, drobnych błędów.

Czwarty kwartał (koniec roku)
– dodanie opcji pływackich działających na otwartych akwenach;
– dodanie możliwości zgrywania danych na telefonach z systemem Android.

Zmiany w serwisie Polar Flow
Przełom września i października
– dodanie narzędzi pozwalających analizować treningi odbyte z pomiarem mocy;
– dodanie planowania treningu w oparciu o moc;
– możliwość exportu plików .gpx i .tcx;
– możliwość rejestrowania i exportu danych zapisu R-R.

Koniec roku
- możliwość pełnego edytowania treningów w serwisie Flow;
- możliwość przegrania historii treningów z oprogramowania Pro Trainer 5 oraz serwisu ppt.com;
- dodanie możliwości transferu danych do Flow z innych, starszych pulsometrów Polar.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:– dodanie timerów do zegarka,
powinno być "dodanie interwałów"
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 19:40 przez Piechu, łącznie zmieniany 1 raz.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:Dla osób, które nie są płynne w jęz. angielskim lista aktualizacji "po naszemu":

Zmiany w oprogramowaniu pulsometru Polar V800:
Koniec września/ pierwszy tydzień października
– dodanie opcji pomiaru mocy w oparciu o sensory Bluetooth Smart;
– poprawienie działania sensora biegowego poprzez poprawę kalibracji automatycznej i manualnej;
– dodanie opcji wyboru źródła pochodzenia prędkości i dystansu (użytkownik będzie miał wybór czy prędkość będzie liczona z GPS czy z sensora prędkości/biegowego);
– dodanie timerów do zegarka, działających w oparciu o czas i dystans, możliwość zaznaczenia rozgrzewki i schłodzenia z poziomu zegarka (bez konieczności łączenia z komputerem);
– poprawa działania opcji dotykowych;
- poprawa innych, drobnych błędów.

Koniec października
– dodanie funkcji pływania w basenie (rozpoznawanie stylu pływackiego), dodanie opcji liczenia dystansu (w oparciu o ilość przepłyniętych basenów), pomiaru tempa, ilości ruchów ręką i współczynnika SWOLF;
– dodanie opcji związanych z miernikiem aktywności. Zegarek będzie pokazywał na bieżąco ilość kroków, czas aktywności, dystans w oparciu o kroki i ilość kalorii pochodzących z aktywności;
– możliwość planowania treningów w oparciu o prędkości i tempo;
– dodanie funkcji „Inactivity alert”, zegarek będzie informował jeżeli nie zarejestruje żadnej aktywności prze godzinę;
– dodanie funkcji wskazującej ilość aktywności o różnym poziomie, potrzebnej do wypełnienia dziennego celu (dokładnie tak jak w monitorze Loop).
- poprawa innych, drobnych błędów.

Czwarty kwartał (koniec roku)
– dodanie opcji pływackich działających na otwartych akwenach;
– dodanie możliwości zgrywania danych na telefonach z systemem Android.

Zmiany w serwisie Polar Flow
Przełom września i października
– dodanie narzędzi pozwalających analizować treningi odbyte z pomiarem mocy;
– dodanie planowania treningu w oparciu o moc;
– możliwość exportu plików .gpx i .tcx;
– możliwość rejestrowania i exportu danych zapisu R-R.

Koniec roku
- możliwość pełnego edytowania treningów w serwisie Flow;
- możliwość przegrania historii treningów z oprogramowania Pro Trainer 5 oraz serwisu ppt.com;
- dodanie możliwości transferu danych do Flow z innych, starszych pulsometrów Polar.
Jako surowy krytyk V800 cieszę się z tych wiadomości. łatki uwzględniają bardzo wiele rzeczy, które akurat mnie denerwują. Super :-)
Obrazek
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czułem, że dodanie języka polskiego do V800 to tylko pobożne życzenie :chlip:
I nie chodzi tu o znajomość lub brak języka angielskiego. Zawsze byłoby miło poczuć,
że polski odbiorca sprzętu też się liczy dla producenta.
Garmin dla przykładu uznał, że polski klient jest godny zauważenia.
Co na to Polar ?

A przy okazji. Proszę użytkowników V800 o jednoznaczną informację ( bo mam sprzeczne lub niepełne informacje ), czy zegarek w sposób prawidłowy pokazuje tempo chwilowe w czasie biegu i z jaką częstotliwością zmienia odczyt ( np. co 1,2, 5 itd. sekund ). Czytałem, że to np. jedna z bolączek FR620. A jak jest w V800 ?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 11:01 przez mondpas, łącznie zmieniany 1 raz.
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
tom.krakus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 47:05
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mondpas pisze: A przy okazji. Proszę użytkowników V800 o jednoznaczną informację ( bo mam sprzeczne lub niepełne informacje ), czy zegarek w sposób prawidłowy pokazuje tempo chwilowe w czasie biegu i z jaką częstotliwością zmienia odczyt ( np. co 1,2, 5 itd. sekund ). Czytałem, że to np. jedna z bolączek FR620. A jak jest w V800 ?
W porównaniu do Fenix2 Garmina bezwładność jest 3-4 razy mniejsza. V800 po zatrzymaniu się ustawia się na 00:00 w około 6-7 sekund, tam trwało to 30. Co do FR620 nie mam porównania.
Robert Burda
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2012, 21:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:
Jarek72 pisze:
Jarek72 pisze:Witam na forum i bardzo proszę o poradę.
Tak na wstępie V800 mam od lipca i jestem zadowolony, nie zamieniłbym go na inny, mimo kilku drobiazgów na minus, ale do rzeczy.
Mam następujący objaw: po wybraniu Race Pace, ustawieniu dystansu i czasu (wirtualny partner), przechodzę do trybu przedtreningowego. Normalnie po wciśnięciu przycisku start rusza trening, "ludzik" się ustawia, odlicza kilometry i pokazuje przewagę lub opóźnienie. Problem pojawia się wtedy gdy w trybie przedtrenigowym czekam około 5 min., zniknie na chwilkę i pojawi się symbol GPS (bez żadnego dźwięku, zaobserwowałem to po wielu eksperymentach), włączenie startu po tym "zjawisku" nie uaktywnia funkcji wirtualnego partnera: ludzik stoi, km nie odlicza "stoją" funkcje Race Pace. Poza tym (na pozostałych ekranach) wszystko ok - GPS (dystans, tempo), czasy i funkcje tętna, jedynie nie ma partnera;-). Na treningach wszystko działało ok, bo włączałem szybko, natomiast wyszło to na zawodach, gdzie przeciągał się start. Wydaje mi się to małym niedociągnięciem softu. Co Wy na to? Możecie sprawdzić to na swoich V800? Byłbym wdzięczny. Test jest prosty: Favorites/Race Pace/km/czas/tryb przedtreningowy i odczekać dla pewności około 6-8 min i start. Z góry dzięki za pomoc :-)
Ponawiam prośbę. Czy ktoś sprawdzał powyższą przypadłość?
W sobotę biegłem zawody z Race Pace i w trybie przed treningowym przetrzymałem go kilka minut. Wszystko, było OK, ale to nie znaczy na 100%, że jakiś błąd nie występuję. Spytam inaczej, a czy Tobie udało Ci się to powtórzyć po raz drugi?
Ja mam podobny problem... Po dokładnie 4 minutach ekran na ułamek sekundy przygasa i po tym "mignięciu" wirtualny partner już nie zadziała. Jednak znalazłem zastępcze rozwiązanie - wystarczy w trybie oczekiwania, (przed upływem tych 4 min) przełączyć dyscyplinę np. na chodzenie i wrócić na bieganie a wtedy te 4 minut liczą się od nowa. Więc czekając na start wystarczy co jakiś czas poklikać. Może Polar coś z tym zrobi (zasygnalizowałem już ten problem w sportkonsulting.pl

Pozdrawiam RB Koszalin
krzysi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2014, 23:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 2:56:56

Nieprzeczytany post

Ja mam dokładnie tak samo jak powyżsi biegacze. Polar V800 w trybie race of pace wyłącza się po około 5 minutach, w tym sensie się wyłącza że ekran race od pace podczas biegu jest nieaktywny. Niezależnie czy race of pace ustawi się tuż przed treningiem poprzez Favorites/Race Pace/km/czas/tryb przedtreningowy, czy też najpierw na komputerze a później uruchomi się go z pulsometru z ekranu Diary.


W niedzielę miałem okazję przetestować V800 na maratonie, czyli 42,195km. Natomiast mój pulsometr zrobił przekłamanie i wyliczył mi odległość 42,66km. Maraton odbył się ulicami Wrocławia, a nie gdzieś po lasach czy górach. Pogoda w niedzielę, określiłbym to jako zachmurzenie umiarkowane, czasami prawie słonecznie. Pulsometr ani razu nie stracił sygnału GPS, oczywiście gdzieś pod jakimś 25 metrowym wiaduktem zachwiały się wartości.

Jeśli chodzi o wskazania tętna to ani razy nie zgubił go, oraz ani razu nie pokazał tętna nieprawdopodobnego, cały czas pomiar był bardzo stabilny. Ten pulsometr mam od około 2 tygodni, wcześniej korzystałem z Polara RS100, po tych dwóch tygodniach użytkowania zauważyłem że wskazania tętna na V800 w porównaniu z RS100 są nominalnie o około 3-4punkty wyższe, czyli np. na RS100 mam puls 160, a na V800 mam wartość 163. Muszę w sprawdzić to dokładnie poprzez założenie dwóch nadajników na klatkę piersiową i zobaczyć w sposób bezpośredni wskazania obu urządzeń.

Start i meta były w tym samym miejscu, tzn. Start stał się późniejszą Metą. Piszę o tym bo V800 wyliczył mi sumę ascent na 50m, a descent na 45m. A powinny to być wielkości identyczne.
Jarek72
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 25 sie 2014, 14:38
Życiówka na 10k: 40:24
Życiówka w maratonie: 3:21
Lokalizacja: Mogilno

Nieprzeczytany post

Robert Burda pisze: Ja mam podobny problem... Po dokładnie 4 minutach ekran na ułamek sekundy przygasa i po tym "mignięciu" wirtualny partner już nie zadziała. Jednak znalazłem zastępcze rozwiązanie - wystarczy w trybie oczekiwania, (przed upływem tych 4 min) przełączyć dyscyplinę np. na chodzenie i wrócić na bieganie a wtedy te 4 minut liczą się od nowa. Więc czekając na start wystarczy co jakiś czas poklikać. Może Polar coś z tym zrobi (zasygnalizowałem już ten problem w sportkonsulting.pl

Pozdrawiam RB Koszalin
Faktycznie przełączanie pomiędzy dyscyplinami to jest jakieś doraźne rozwiązanie, ale dobrze że to zgłosiłeś, może coś z tym zrobią. Pocieszyło mnie też to że nie tylko u mnie ten problem występuje. Dzięki za sprawdzenie i odpowiedź. Pozdrawiam
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ile trzyma bateria w V800 ?
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bateria trzyma wystarczająco długo.

Wyszedł kolejny niespodziewany update i spełniło się życzenie ijon, nie jesteśmy skazani na widok stref Polara. ;-)

Release Date: 18th of September 2014
Version number: 1.0.13

Enhancements/Fixes

Support for language selection in Flow web service
Support for enabling/disabling of cumulative HR zone and back to start training displays
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:Bateria trzyma wystarczająco długo.

Wyszedł kolejny niespodziewany update i spełniło się życzenie ijon, nie jesteśmy skazani na widok stref Polara. ;-)

Release Date: 18th of September 2014
Version number: 1.0.13

Enhancements/Fixes

Support for language selection in Flow web service
Support for enabling/disabling of cumulative HR zone and back to start training displays
Na biegi ultra wystarczy pisząc "wystarczająco długo" ?
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:Na biegi ultra wystarczy pisząc "wystarczająco długo" ?
Wg producenta:
Akumulator wystarczający na 13 godzin treningu z włączonym GPS, 50 godzin treningu w trybie oszczędzania energii lub 30 dni pracy w trybie wyświetlania czasu przy włączonej funkcji monitorowania aktywności.

DCR testował na parapecie bez HR ale z GPSem w trybie normalnym i wyszło mu prawie 19 godzin http://www.dcrainmaker.com/2014/06/pola ... ttery-life

U mnie wystarcza gdzieś na 8-9 dni w tym 10-11 godzin treningu z HR+GPS. Więc myślę, że 13h można założyć ze bateria na pewno wytrzyma a wydaje mi się, że nawet 15h nie powinno być problemu (ale to już gdybanie).
36:20 1:19:45 2:53:10
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:Bateria trzyma wystarczająco długo.

Wyszedł kolejny niespodziewany update i spełniło się życzenie ijon, nie jesteśmy skazani na widok stref Polara. ;-)

Release Date: 18th of September 2014
Version number: 1.0.13

Enhancements/Fixes

Support for language selection in Flow web service
Support for enabling/disabling of cumulative HR zone and back to start training displays
Zauważyłem :-) Brak widoku stref tętna to niby drobnostka, ale tak bardzo poprawia użytkowanie. Ja już dodałem sobie kolejny widok.
Obrazek
tom.krakus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 47:05
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oficjalny eksport danych do gpx/tcx już działa :)
POLAR FLOW RELEASE NOTES
ODPOWIEDZ