Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:(...)Używałem opasek Garmina, Suunto. Zero otarć. (...)
Jeśli chcesz to możemy wymienić pasek na inny, aby sprawdzić czy to pomoże. Proszę o bezpośredni kontakt z nami (info@sportkonsulting.pl).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Wyłączony tap lap i włączony auto lap co 1 km. Juz trochę zegarków miałem:-)
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:
zukow2 pisze:(...)Używałem opasek Garmina, Suunto. Zero otarć. (...)
Jeśli chcesz to możemy wymienić pasek na inny, aby sprawdzić czy to pomoże. Proszę o bezpośredni kontakt z nami (info@sportkonsulting.pl).
Bardzo dziękuję. Skorzystam bo chciałbym ten zegarek zostawić na dłużej :-)
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:Wyłączony tap lap i włączony auto lap co 1 km. Juz trochę zegarków miałem:-)
O tym właśnie piszę, że bez znaczenia czy autolap włączony czy wyłączony, i czy na tap'ie jest lap czy co innego skonfigurowane. Lapy ręcznie można też łapać na czerwonym przycisku i na podstawie tego jest liczony avg lap. Wiem, że testowałeś garminy i suunto i pewnie tam są inne rozwiązania, może lepsze. V800 to mój drugi zegarek biegowy, poprzedni polar s625x używałem przez 7lat. Może dlatego, że nie mam porównania z konkurencją łatwiej mi pewne rozwiązania zaakceptować takimi jakie są.
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Po prostu skoro jest avg lap, to powinno wskazywać tempo okrążenia a wskazuje tempo całego treningu.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:
ijon pisze: Przepraszam bardzo, ale Ty chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, albo nie chcesz zrozumieć. Czy ja kwestionuję pomiar tętna albo działanie GPS? Oczywiście, że nie. To działa bez zarzutu. To mój 3 Polar więc mam porównanie np. do RC3 gdzie GPS był tragiczny.
Pytanie: czy należy się cieszyć, że najnowszy na rynku pulsometr (jeszcze przez jakiś czas); flagowy model POLARA dobrze mierzy tętno i ma dokładny GPS ??? Chyba nie ! Ja stawiam tezę, że to jest produkt źle przemyślany i zawierający trudne do pojęcia rozwiązania. Jak biegam to nie interesuje mnie czy zrobiłem 15 czy 25 tyś kroków, ale jak nie biegam, a używam V800 jako zegarka codziennego (do czego zachęca mnie INSTRUKCJA i FOLDER REKLAMOWY!) to jak najbardziej jestem zainteresowany ile zrobiłem kroków (inaczej po cholerę cała ta funkcjonalność ????).
Co mierzy test ortostatyczny ???? Tylko proszę nie podawać informacji z strony Polara bo to nie jest prawda!
Dlaczego projektowanie treningów zostało zaprojektowane przez dyletanta, który najwyraźniej o bieganiu nie ma pojęcia (casus Interwałów). Tego po prostu nie mogę darować.
Dlaczego FLOW wygląda jak aplikacja zaprojektowana dla dzieciaków, gdzie 50% funkcji sprowadza się do social media, a nie narzędzia do analizy treningu?
Do przywoływania profesjonalistów jako zadowolonych użytkowników V800 się nie odniosę - ale wydaje mi się, że im wystarcza stoper i GPS!
Serio - jako oficjalnemu dystrybutorowi Polara, to sugeruję przyjąć krytykę i zgłosić ją do centrali. Inaczej będziecie tracić rynek jeszcze bardziej.
Rozumiem sens Twojej wypowiedzi ale nie ma w niej logiki. To jest tak jakbyś kupił sobie Lamborghini i miał pretensje, że nie możesz dojechać nim do domku w górach albo w lesie. Przecież ma 4 koła i 600KM to dlaczego utyka na pierwszym korzeniu? Albo dlaczego nie da się nim przewieźć lodówki? Przecież zapłaciłem za niego milion dolarów!
Jeszcze raz powtórzę, że monitor aktywności jest wbudowany po to aby lepiej wskazywać czas regeneracji, a nie liczyć kroki!
Test ortostatyczny mierzy Twoje tętno podczas trzech faz testu. Możesz później porównać wyniki z poprzednimi oraz ze średnią.

I myślę, że nasza dalsza rozmowa w tym temacie nie ma sensu.
Adam C. pisze:Czyli kolejne 250 zł na sensor ? Garmin 620 ma to wbudowane. (...)
Czy mógłbyś przestać już reklamować Garmina 620 w tym wątku? Powoli robi się to już żenujące.
A tobie żyłka czasami nie pęknie od zadumy nad V800? Jestem klientem płacę pieniądze nie małe więc wymagam, a że GARMIN 620 to ten sam poziom zaawansowania to się do niego odnoszę i mam do tego prawo. Jest konkurencja na rynku i klient ma prawo wyboru. Ps. w ogóle we wcześniejszych moich wypowiedziach nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogę reklamować GRAMINA 620 bo niby poco ?
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Dziś było tak : ustawione 2 pola- LAP PACE AVG i PACE.
LAP PACE AVG pokazywał cały czas 4.45 (na końcu treningu spadło do 4.35), a PACE było od 5.00 do 4.25. Wiadomo, że LPA to wskazanie tempa okrążenia (lapy ustawione automatycznie), a PACE to tempo chwilowe (oczywiście zmienne).
Niestety LPA nie zmieniał się po każdym okrążeniu (każde starałem się biegać w innych tempach).
Wniosek jest jeden - jest błąd w oprogramowaniu mojego urządzenia. Celowo piszę że mojego, bo może w innych jest inaczej.LPA powinno wskazywać tempo okrążenia, a nie całego treningu. Coś tu jest nie tak...

Opaska dziś wariowała. Tętno od 115 do 165 w ciągu kilku sekund przy stałej intensywności. Może to jednorazowa akcja bo do tej pory nie było problemów (skoki i spadki były ale w granicach normy). W Garminach i Suunto nie zauważyłem tego (może nie pokazywało urządzenie).
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:.
Rozumiem sens Twojej wypowiedzi ale nie ma w niej logiki. To jest tak jakbyś kupił sobie Lamborghini i miał pretensje, że nie możesz dojechać nim do domku w górach albo w lesie. Przecież ma 4 koła i 600KM to dlaczego utyka na pierwszym korzeniu? Albo dlaczego nie da się nim przewieźć lodówki? Przecież zapłaciłem za niego milion dolarów!
Jeszcze raz powtórzę, że monitor aktywności jest wbudowany po to aby lepiej wskazywać czas regeneracji, a nie liczyć kroki!
Test ortostatyczny mierzy Twoje tętno podczas trzech faz testu. Możesz później porównać wyniki z poprzednimi oraz ze średnią.

I myślę, że nasza dalsza rozmowa w tym temacie nie ma sensu.
Z tym jednym się mogę zgodzić. Dalsza rozmowa nie ma sensu :-) Jako Wasz klient czuje się rozczarowany, ale to jest też nauka: nigdy nie kupować nowego produktu, którym producent chwali się na wiele miesięcy przed wypuszczeniem na rynek, bo to branie kota w worku.
Pozdrawiam i zachęcam do słuchania klientów, bo podobno zawsze mają rację.
Obrazek
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:LPA to wskazanie tempa okrążenia (lapy ustawione automatycznie)
LPA to tempo okrążenia, ale tego łapanego ręcznie, powtórzę ręcznie na czerwonym przycisku lub na tapie. Włączony autolap nie ma znaczenia. Żeby mieć tempo okrążenia czyli każdego kilometra, trzeba przy każdym autolapie dodatkowo tapnąć lub nacisnąć czerwony przycisk żeby oznaczyć okrążenie. Jeżeli będziemy klikąć ręcznie okrążenia co 2km LPA będzie tempem z ostatnich 2km, jeśli nie klikamy LPA zawiera tempo całego treningu. Autolap z LPA nie ma nic wspólnego. Na początku też mi się wydawało, że skoro mam autolapa włączonego to LPA mi będzie automatycznie podawać tempo z ostatniego kilometra ale niestety LPA działa tylko w oparciu o ręczne lapy.
zukow2 pisze:LAP PACE AVG pokazywał cały czas 4.45 (na końcu treningu spadło do 4.35)
Tu się zgodzę, to niezrozumiałe - skoro LPA pokazywał cały czas 4:45 i było to tempo całego treningu (bo zakładam, że jednak nie klikałeś okrążeń ręcznie) to na koniec treningu powinno też być 4:45.

Tak jak pisałem wcześniej, opcja wyboru na podstawie czego ma liczyć LPA czy lapa automatycznego czy ręcznego była by bardzo przydatna. Może niech SportKonsulting potwierdzi czy LAP PACE AVG działa tylko na podstawie okrążeń łapanych ręcznie czy może można to ustawić jakoś żeby działał też na autolapy. Wg mnie działa tylko na ręczne lapy ale nie chcę wprowadzać w błąd.
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Raczej tylko ręczne. Bardzo to dziwne i dla mnie niezrozumiałe.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja również uważam, że wszystkie parametry dotyczące średniej prędkości, czasu poprzedniego i obecnego okrążenia dotyczą okrążeń odnotowywanych przez użytkownika. Polar zawsze traktował automatyczne okrążenia jako dodatkowe, opcjonalne, a nie podstawowe. W żadnym modelu nie widzę możliwości zmiany tej funkcjonalności.
ijon pisze: Z tym jednym się mogę zgodzić. Dalsza rozmowa nie ma sensu :-) Jako Wasz klient czuje się rozczarowany, ale to jest też nauka: nigdy nie kupować nowego produktu, którym producent chwali się na wiele miesięcy przed wypuszczeniem na rynek, bo to branie kota w worku.
Pozdrawiam i zachęcam do słuchania klientów, bo podobno zawsze mają rację.
Uważam, że firma Polar słucha klientów i wprowadza rozwiązania zgodne z ich uwagami. Przykład?
- główne uwagi do modelu RCX5: brak wbudowanego modułu GPS, brak wysokościomierza i możliwości pokazywania tętna w trakcie pauzy;
- rok później wchodzi na rynek model RC3 GPS, w którym powyższe problemy zostały rozwiązane. W związku z wbudowanym GPS pojawił się natomiast problem z brakiem możliwości pływania z tym pulsometrem;
- w tym roku na rynek wprowadzany jest model, który ma wbudowany GPS, wysokościomierz, można z nim pływać (pojawią się też funkcje pływackie), pokazuje tętno w trakcie pauzy i posiada mnóstwo nowych funkcji, które wcześniej nie były dostępne, a także funkcje, które są unikalne na rynku.
Nie da się jednak zadowolić wszystkich i oczywiście szanuję to, że produkt może nie spełniać Twoich oczekiwań.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:Ja również uważam, że wszystkie parametry dotyczące średniej prędkości, czasu poprzedniego i obecnego okrążenia dotyczą okrążeń odnotowywanych przez użytkownika. Polar zawsze traktował automatyczne okrążenia jako dodatkowe, opcjonalne, a nie podstawowe. W żadnym modelu nie widzę możliwości zmiany tej funkcjonalności.
ijon pisze: Z tym jednym się mogę zgodzić. Dalsza rozmowa nie ma sensu :-) Jako Wasz klient czuje się rozczarowany, ale to jest też nauka: nigdy nie kupować nowego produktu, którym producent chwali się na wiele miesięcy przed wypuszczeniem na rynek, bo to branie kota w worku.
Pozdrawiam i zachęcam do słuchania klientów, bo podobno zawsze mają rację.
Uważam, że firma Polar słucha klientów i wprowadza rozwiązania zgodne z ich uwagami. Przykład?
- główne uwagi do modelu RCX5: brak wbudowanego modułu GPS, brak wysokościomierza i możliwości pokazywania tętna w trakcie pauzy;
- rok później wchodzi na rynek model RC3 GPS, w którym powyższe problemy zostały rozwiązane. W związku z wbudowanym GPS pojawił się natomiast problem z brakiem możliwości pływania z tym pulsometrem;
- w tym roku na rynek wprowadzany jest model, który ma wbudowany GPS, wysokościomierz, można z nim pływać (pojawią się też funkcje pływackie), pokazuje tętno w trakcie pauzy i posiada mnóstwo nowych funkcji, które wcześniej nie były dostępne, a także funkcje, które są unikalne na rynku.
Nie da się jednak zadowolić wszystkich i oczywiście szanuję to, że produkt może nie spełniać Twoich oczekiwań.
Czy to oznacza,że Lap Avg Pace = średnie tempo całego treningu? Bo po mojemu powinno oznaczać średnie tempo okrążenia. czy może oznacza to,że auto lap jest tylko takim.bezsensownym gadżetem? LAP AVG PACE tylko w oparciu o tap screen lub lap złapany przyciskiem?
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do momentu ręcznego odnotowania okrążenia avg pace lap będzie średnią z całego treningu.
A autolap wyświetla Ci co określony dystans wyniki z tego dystansu, ale nie jest "prawdziwym" lapem. Wyniki z autolapów można zobaczyć w serwisie Flow, nawet jeśli się ich nie używało w trakcie treningu (opcja SPLIT INTO LAPS, do wyboru 0,5; 1; 2; 5 km).
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:Czy może oznacza to,że auto lap jest tylko takim.bezsensownym gadżetem?
Tak, chociaż tu można dyskutować czy sensowny czy bezsensowny i jak jest lepiej czy lap avg na podstawie autolapa czy ręcznego. Ja 5 treningów w tygodniu robię równym tempem i tutaj bym wolał mieć lap avg obliczaną z autolapa, jeden trening robię w zmiennym tempie i tutaj mi odpowiada tak jak jest, avg lap z ręcznego pomiaru.
zukow2 pisze:LAP AVG PACE tylko w oparciu o tap screen lub lap złapany przyciskiem?
Tak
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Masakra. Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego akurat tak to zrobili?
Tapnięcie jest rozwiązaniem bardzo fajnym,ale dlaczego lap Avg nie jest w,oparciu o np. wybraną funkcję auto lap lub tap,albo tylko auto lap?
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
ODPOWIEDZ