Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:620 buja się nadal z problemami GPS.
Jest aktualizacja chipsetu GPS :) może się poprawi :)
New Balance but biegowy
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:
zukow2 pisze:620 buja się nadal z problemami GPS.
Jest aktualizacja chipsetu GPS :) może się poprawi :)
Kiedy ona się pojawiła i jak jest oznaczona ?
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Poczekamy zobaczymy :-)
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ijon pisze:Nie ma produktów idealnych, ale Polar zawiódł w podstawowych funkcjach biegowych. To jest flagowy zegarek dedykowany dla biegaczy i triatlonistów. Jak oni prowadzili projekt, wdrożenie i testy, żeby przeoczyć, że nie da się odczytać wyniku treningu pochodzącego z faz (np. interwały) ? Nawet nie widzę wyniku na zegarku. To już lepiej jakby w ogóle nie było funkcji projektowania treningu. Albo skoro już dają możliwość definiowania, to jak u licha można pominąć tempo? To wygląda tak jakby Project Manager kompletnie nie miał pojęcia o bieganiu albo został żywcem wyjęty z filmów Barei... Dostajemy za to stek bezwartościowych funkcji, które częściowo działają źle albo zostały źle pomyślane. Po co dali funkcje liczenia kroków w trybie nie-treningowym, skoro nie można zobaczyć wyniku na zegarku? Po co wstawili test ortostatyczny skoro nie ma on wpływu na status recovery, a wynik nie jest w ogóle poparty żadnym wskaźnikiem lub choćby komentarzem (czyli co tak naprawdę pokazuje test ortostatyczny ???). Nie zgodzę się, że zegarek nie powinien pokazać temperatury czy wysokości w trybie nie-treningowym, skoro Polar przekonuje, że to zegarek całodobowy (mamy go nosić 24h, mierzyć aktywność i zmęczenie). Czy Polarowi tak trudno było dojść do wniosku, że nosząc zegarek mogę być ciekawy jaka jest temp czy wysokość??
Ja mam wrażenie, że Polar do końca nie wiedział co chciał stworzyć. Nie jest to model, który spełnia oczekiwania ambitniejszych biegaczy (o bardziej profesjonalnych nie wspomnę). Na pewno spodoba się gadżeciarzą, bo jest naprawdę ładny; mierzy aktywność w ciągu dnia, robi różne testy, mówi kiedy trzeba odpoczywać no i po treningu można zobaczyć 2 minutowy filmik pokazujący na mapie googla gdzie się biegło. Tylko czy tego naprawdę oczekiwali biegacze czekający tak długo na sensowny produkt Polara ??????
I tu się mylisz bo im bardziej profesjonalny biegacz (czy sportowiec) tym mniejszą uwagę poświęca takim nieistotnym szczegółom. Liczy się bardzo dobra praca GPS, pomiar tętna, wysokości itp. Uwierz mi, że tacy sportowcy jak Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Henryk Szost nie mają uwag co do zegarka. A chyba nie powiesz mi, że są amatorami?
Nikt kto trenuje poważnie nie zwraca uwagi na to, czy zrobił 5 czy 15 tysięcy kroków! Co więcej większość z Twoich problemów można bardzo prosto rozwiązać np. włączając na chwilę trening aby sprawdzić temperaturę i wysokość n.p.m. a następnie wyjść nie zapisując treningu.
Rozmawiałem także na triathlonach z wieloma użytkownikami tego pulsometru i praktycznie wszyscy są bardzo zadowoleni. OK, wskazują czasem, że są jakieś minimalne błędy, które dobrze byłoby poprawić, ale nie przesłania im to oceny całego zegarka.
zukow2 pisze:Kilka słów krytyki :
- w podsumowaniach polar flow pokazuje wszystko razem, tzn. rower, pływanie i bieganie jako jeden słupek. Chodzi o ilości km czy czas wysiłku. Można co prawda rozbić na osobne aktywności, ale trzeba liczyć na kalkulatorze bo nie pokazuje automatycznie.
- nie można podejrzeć treningu w trakcie np. pauzy podczas której pokazuje tylko czas trwania aktywności. Wkurza mnie to bo gremliny (w zasadzie 910, 310 można było robić wszystko i wszystko podglądać). Żeby zobaczyć ile km zrobiłem, muszę uruchomić trening.
- jeżeli jest włączony lap poprzez tapnięcie w ekran i auto lap, to wartość pokazywana jako lap pace jest w oparciu o tapnięcie a nie o auto lap.Czyli gdyby biec przez 20 km i mieć ustawione lap pace na wyświetlaczu po każdym podsumowaniu pokazuje nadal wartość średnią całego treningu ;(
- opaska hr ociera jak cholera. Można by piling na piętach robić ;)
Na plus - fajny wyświetlacz, polubiłem go tak ogólnie. Ale jeżeli nie zmienią się powyższe sprawy to raczej na jesień sprzedam go. Na klatce mam wyżarty niezły ślad przez opaskę.
Poniżej odpowiadam
- w podsumowaniach polar flow pokazuje wszystko razem, tzn. rower, pływanie i bieganie jako jeden słupek. Chodzi o ilości km czy czas wysiłku. Można co prawda rozbić na osobne aktywności, ale trzeba liczyć na kalkulatorze bo nie pokazuje automatycznie.
Serwis pokazuje albo wynik całościowy albo dla danego sportu. Nie bardzo rozumiem po co kalkulator? :niewiem:
Wydaje mi się, że jeśli chciałbyś nałożyć to wszystko na jeden wykres to byłoby to po prostu nieczytelne, szczególnie jeśli ktoś uprawia kilka dyscyplin sportu.

- nie można podejrzeć treningu w trakcie np. pauzy podczas której pokazuje tylko czas trwania aktywności. Wkurza mnie to bo gremliny (w zasadzie 910, 310 można było robić wszystko i wszystko podglądać). Żeby zobaczyć ile km zrobiłem, muszę uruchomić trening.
Myślę, że włączenie treningu na 2 sekundy nie powinno być zbyt dużym problemem, aby sprawdzić pokonany dystans. Nie powinno to znacząco zaburzyć średniej z całego treningu.

- jeżeli jest włączony lap poprzez tapnięcie w ekran i auto lap, to wartość pokazywana jako lap pace jest w oparciu o tapnięcie a nie o auto lap.Czyli gdyby biec przez 20 km i mieć ustawione lap pace na wyświetlaczu po każdym podsumowaniu pokazuje nadal wartość średnią całego treningu ;(
Nie bardzo wiem skąd zegarek miałby wiedzieć z którego okrążenia ma pokazywać średnią - z automatycznego czy ręcznego?

- opaska hr ociera jak cholera. Można by piling na piętach robić ;)
Na plus - fajny wyświetlacz, polubiłem go tak ogólnie. Ale jeżeli nie zmienią się powyższe sprawy to raczej na jesień sprzedam go. Na klatce mam wyżarty niezły ślad przez opaskę

To akurat bardzo dziwne - nikt nie zgłaszał takiego problemu, a paski są takie same we wszystkich pulsometrach. Być może masz uczulenie na tego typu materiał?
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapytam ponownie czy można biegać z nim na bieżniach ruchomych w fitness parkach, siłowniach itp ?
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że można. Aby pomiar prędkości i dystansu był możliwy należy posiadać sensor biegowy Bluetooth Smart.
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze: I tu się mylisz bo im bardziej profesjonalny biegacz (czy sportowiec) tym mniejszą uwagę poświęca takim nieistotnym szczegółom. Liczy się bardzo dobra praca GPS, pomiar tętna, wysokości itp. Uwierz mi, że tacy sportowcy jak Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch i Henryk Szost nie mają uwag co do zegarka. A chyba nie powiesz mi, że są amatorami?
Nikt kto trenuje poważnie nie zwraca uwagi na to, czy zrobił 5 czy 15 tysięcy kroków! Co więcej większość z Twoich problemów można bardzo prosto rozwiązać np. włączając na chwilę trening aby sprawdzić temperaturę i wysokość n.p.m. a następnie wyjść nie zapisując treningu.
Rozmawiałem także na triathlonach z wieloma użytkownikami tego pulsometru i praktycznie wszyscy są bardzo zadowoleni. OK, wskazują czasem, że są jakieś minimalne błędy, które dobrze byłoby poprawić, ale nie przesłania im to oceny całego zegarka.
Przepraszam bardzo, ale Ty chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, albo nie chcesz zrozumieć. Czy ja kwestionuję pomiar tętna albo działanie GPS? Oczywiście, że nie. To działa bez zarzutu. To mój 3 Polar więc mam porównanie np. do RC3 gdzie GPS był tragiczny.
Pytanie: czy należy się cieszyć, że najnowszy na rynku pulsometr (jeszcze przez jakiś czas); flagowy model POLARA dobrze mierzy tętno i ma dokładny GPS ??? Chyba nie ! Ja stawiam tezę, że to jest produkt źle przemyślany i zawierający trudne do pojęcia rozwiązania. Jak biegam to nie interesuje mnie czy zrobiłem 15 czy 25 tyś kroków, ale jak nie biegam, a używam V800 jako zegarka codziennego (do czego zachęca mnie INSTRUKCJA i FOLDER REKLAMOWY!) to jak najbardziej jestem zainteresowany ile zrobiłem kroków (inaczej po cholerę cała ta funkcjonalność ????).
Co mierzy test ortostatyczny ???? Tylko proszę nie podawać informacji z strony Polara bo to nie jest prawda!
Dlaczego projektowanie treningów zostało zaprojektowane przez dyletanta, który najwyraźniej o bieganiu nie ma pojęcia (casus Interwałów). Tego po prostu nie mogę darować.
Dlaczego FLOW wygląda jak aplikacja zaprojektowana dla dzieciaków, gdzie 50% funkcji sprowadza się do social media, a nie narzędzia do analizy treningu?
Do przywoływania profesjonalistów jako zadowolonych użytkowników V800 się nie odniosę - ale wydaje mi się, że im wystarcza stoper i GPS!
Serio - jako oficjalnemu dystrybutorowi Polara, to sugeruję przyjąć krytykę i zgłosić ją do centrali. Inaczej będziecie tracić rynek jeszcze bardziej.
Obrazek
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

SportKonsulting pisze:Oczywiście, że można. Aby pomiar prędkości i dystansu był możliwy należy posiadać sensor biegowy Bluetooth Smart.
Czyli kolejne 250 zł na sensor ? Garmin 620 ma to wbudowane.

Ps. dobrze pisze poprzednik wyżej :) (ijon)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Polar skończył się na RS800CX i Pro trainer 5. Miałem nadzieje na V800 ale niestety nie trafił do mnie.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hejka wszystkim, jak zwykle rozgorzała dyskusja cóż na chwilę obecną jestem szczęśliwym posiadaczem v800 (wcześniej posiadałem wszystkie topowe modele polar, suunto, garmin) i jak na chwilę obecną polar w 100% spełnia moje oczekiwania w nim pokładane z polarem biegam średnio po około 85 – 100 km tygodniowo dodatkowo pełni funkcję zwykłego zegarka oczywiście pozostają niedociągnięcia ale to znajdziemy we wszystkich modelach topowych marek. Największą wadą jaka była dla mnie dość uciążliwa była niemożność importu treningów do WKO+ / TrainingPeaks jednak pojawiła się już strona która szybciej rozwiązała mój problem niż firma polar która ma wprowadzić zmiany w tej kwestii we wrześniu jednak wiedziałem że tak jest i świadomie dokonałem zakupu bez tej opcji. To tak kilka zdań od siebie odnośnie V800.

Co do biegania na bieżni i porównania z FR 620 czy Fenixem 2 oczywiście mierzą one tempo bez sensora jednak dane znacząco odbiegały od tych z czujnika dodatkowo zegarek musiał być cały czas na nadgarstku (co jak dla mnie było strasznie denerwujące gdyż bieganie na bieżni jest specyficzne i zawsze zegarek zapinam na specjalnej podstawce) i w sumie w okresie zimowym korzystałem ciągle z dodatkowego czujnika sdm z tego powodu nie dziwię się że do v800 trzeba dodatkowo dokupić ten sensor – który nabyłem od razu z zegarkiem.

Pozdrawiam miłego biegowego wtorku - Paweł
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ijon pisze: Przepraszam bardzo, ale Ty chyba nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, albo nie chcesz zrozumieć. Czy ja kwestionuję pomiar tętna albo działanie GPS? Oczywiście, że nie. To działa bez zarzutu. To mój 3 Polar więc mam porównanie np. do RC3 gdzie GPS był tragiczny.
Pytanie: czy należy się cieszyć, że najnowszy na rynku pulsometr (jeszcze przez jakiś czas); flagowy model POLARA dobrze mierzy tętno i ma dokładny GPS ??? Chyba nie ! Ja stawiam tezę, że to jest produkt źle przemyślany i zawierający trudne do pojęcia rozwiązania. Jak biegam to nie interesuje mnie czy zrobiłem 15 czy 25 tyś kroków, ale jak nie biegam, a używam V800 jako zegarka codziennego (do czego zachęca mnie INSTRUKCJA i FOLDER REKLAMOWY!) to jak najbardziej jestem zainteresowany ile zrobiłem kroków (inaczej po cholerę cała ta funkcjonalność ????).
Co mierzy test ortostatyczny ???? Tylko proszę nie podawać informacji z strony Polara bo to nie jest prawda!
Dlaczego projektowanie treningów zostało zaprojektowane przez dyletanta, który najwyraźniej o bieganiu nie ma pojęcia (casus Interwałów). Tego po prostu nie mogę darować.
Dlaczego FLOW wygląda jak aplikacja zaprojektowana dla dzieciaków, gdzie 50% funkcji sprowadza się do social media, a nie narzędzia do analizy treningu?
Do przywoływania profesjonalistów jako zadowolonych użytkowników V800 się nie odniosę - ale wydaje mi się, że im wystarcza stoper i GPS!
Serio - jako oficjalnemu dystrybutorowi Polara, to sugeruję przyjąć krytykę i zgłosić ją do centrali. Inaczej będziecie tracić rynek jeszcze bardziej.
Rozumiem sens Twojej wypowiedzi ale nie ma w niej logiki. To jest tak jakbyś kupił sobie Lamborghini i miał pretensje, że nie możesz dojechać nim do domku w górach albo w lesie. Przecież ma 4 koła i 600KM to dlaczego utyka na pierwszym korzeniu? Albo dlaczego nie da się nim przewieźć lodówki? Przecież zapłaciłem za niego milion dolarów!
Jeszcze raz powtórzę, że monitor aktywności jest wbudowany po to aby lepiej wskazywać czas regeneracji, a nie liczyć kroki!
Test ortostatyczny mierzy Twoje tętno podczas trzech faz testu. Możesz później porównać wyniki z poprzednimi oraz ze średnią.

I myślę, że nasza dalsza rozmowa w tym temacie nie ma sensu.
Adam C. pisze:Czyli kolejne 250 zł na sensor ? Garmin 620 ma to wbudowane. (...)
Czy mógłbyś przestać już reklamować Garmina 620 w tym wątku? Powoli robi się to już żenujące.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Żeby była jasność :
Jestem zadowolony z V800.każdy zegar z tej półki ma niedomagania.
Po prostu nie mogę zrozumieć pewnych rozwiązań.
Co do łap avg,to wydaje mi się, że powinien pokazywać średnia z autolap. Tak jest w innych urządzeniach i wydaje mi się to sensowne.
Wczoraj wyłączyłem lap poprzez tapnięcie i dalej w polu avg lap pokazuje średnie tempo treningu a nie lapa. Wnioskuję to z obserwacji tempa chwilowego i podsumowania po każdym lapie. W polu lap avg pokazuje 4.35, a w podsumowaniu 4.15 :-). Coś jest nie tak.
ogólnie zegar jest fajny ale kilka spraw trzeba poprawić.
Używałem opasek Garmina, Suunto. Zero otarć.
I tak na koniec: nie ma się co oburzać na uwagi użytkowników :-)
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:Co do łap avg,to wydaje mi się, że powinien pokazywać średnia z autolap. Tak jest w innych urządzeniach i wydaje mi się to sensowne.
No to jest sprawa dyskusyjna jak jest lepiej. Dla zwykłych wybiegań fajnie by było, żeby pokazywał na podstawie autolapa, ja lapuje często ręcznie każdy kilometr żeby mieć to aktualne lap avg, co jest trochę bez sensu bo każdy autolap pokrywa się z moim ręcznym lapem. Ale takie rozwiązanie jak jest zastosowane jest bardzo przydatne przy treningach interwałowych np Nx1600 Nx800 Nx2400 bo pokazuje nam średnią dla całego odcinka i na tej samej zasadzie tempo podczas odpoczynku. Na początku takie rozwiązanie trochę mi się nie podobało, jednak teraz mi aż tak nie przeszkadza. Opcja wyboru na podstawie czego ma obliczać lap avg była by bardzo przydatna :)
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Miałem na myśli opcję, w której jest uruchomiony auto lap i tap screen. To oczywiście jest do dyskusji :-)
Jednak druga sprawa, czyli wskazania avg lap powinny być tylko do lapu a nie całego treningu. Na początku myślałem że ja coś zrobiłem nie tak w ustawieniach, ale wczoraj wykluczyłem swój błąd.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lap avg dotyczy tylko lapu, ale tylko tego złapanego ręcznie. Algorytm pewnie jest prosty, na podstawie przebiegniętego dystansu od ostatniego złapanego ręcznie lapa (bez znaczenia czy tap czy czerwony przycisk) i czasu jaki upłynął oblicza średnie tempo dla tego odcinka. Jak nie będziemy łapać okrążeń ręcznie będzie to tempo całego treningu.
zukow2 pisze:W polu lap avg pokazuje 4.35, a w podsumowaniu 4.15 :-). Coś jest nie tak.
Zakładając, że nie klikałeś ręcznie lapów i biegłeś np 8km w tempie 5:00 a potem sobie zrobiłeś szybszy kilometr 4:15 to tak to właśnie może wyglądać - tempo średnie całego treningu 4:35 (czyli tempo średnie 9km) a autolap złapał ostatni kilometr 4:15. Ja łapiąc ręcznie te lapy raczej nie zauważyłem u siebie takich odchyleń.
36:20 1:19:45 2:53:10
ODPOWIEDZ