Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

remekk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2013, 16:17
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A przy okazji ... jak dobrać się do wspomnianego barometru? Tak z ciekawości chciałem zobaczyć.


A czy przewiduje się zaimplementowanie funkcjonalności projektowania treningów na prędkościach i przezIałach jak to jest w rcx5?
New Balance but biegowy
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak zmienić nazwę właściciela zegarka na wzór ze zdjęcia: https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 4289_n.jpg
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

remekk pisze:A przy okazji ... jak dobrać się do wspomnianego barometru? Tak z ciekawości chciałem zobaczyć.
Barometr wykorzystywany jest do ustalania wysokości n.p.m., wzniesienia i spadki terenu. Trzeba skonfigurować ekran dla wybranych parametrów np. altitude. W czym problem?
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:Jak zmienić nazwę właściciela zegarka na wzór ze zdjęcia: https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 4289_n.jpg
Wydaje mi się że w ustawieniach na stronie Flow trzeba odpowiednio ustawić imię i nazwisko na jakiś tekst typu Imię: If Tria was easy Nazwisko: everyone would do it!
Potem w zegarku Settings > Watch settings > Watch face trzeba wybrać Your name and time i może będzie tak jak na obrazku :) Jest też tam we flow w ustawieniach (your profile) jakieś motto do wpisania - może jak się coś wpisze to w zegarku po synchronizacji w tym watch face wyskoczy dodatkowo opcja motto and time.
36:20 1:19:45 2:53:10
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest możliwości konfigurowania ekranów w V800 ?
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:Jest możliwości konfigurowania ekranów w V800 ?
Można i działa to OK. Natomiast jeden ekran zawsze będziesz miał i nie da się go usunąć ani zmodyfikować - czyli Strefy Tętna Polara w formie poziomych słupków. Mnie doprowadza to do szału bo to zupełnie bezużyteczna informacja dla mnie (przypuszczam, że dla 99% biegaczy również). Chętnie dodałbym sobie kolejny ekran z danymi, ale wtedy miałbym już kilka i w czasie biegu przewijanie pomiędzy nimi jest zupełnie niepraktyczne.
Dla mnie to jest kolejna głupia i nie nieprzemyślana funkcja V800. Bo albo moge sobie modyfikowac ekrany albo nie.
Obrazek
remekk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2013, 16:17
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:
remekk pisze:A przy okazji ... jak dobrać się do wspomnianego barometru? Tak z ciekawości chciałem zobaczyć.
Barometr wykorzystywany jest do ustalania wysokości n.p.m., wzniesienia i spadki terenu. Trzeba skonfigurować ekran dla wybranych parametrów np. altitude. W czym problem?
Dzięki! Rozumiem.
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:Jest możliwości konfigurowania ekranów w V800 ?
Tak.
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

div pisze:
LukaszKoziny pisze:Jak zmienić nazwę właściciela zegarka na wzór ze zdjęcia: https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 4289_n.jpg
Wydaje mi się że w ustawieniach na stronie Flow trzeba odpowiednio ustawić imię i nazwisko na jakiś tekst typu Imię: If Tria was easy Nazwisko: everyone would do it!
Potem w zegarku Settings > Watch settings > Watch face trzeba wybrać Your name and time i może będzie tak jak na obrazku :) Jest też tam we flow w ustawieniach (your profile) jakieś motto do wpisania - może jak się coś wpisze to w zegarku po synchronizacji w tym watch face wyskoczy dodatkowo opcja motto and time.
No właśnie zrobiłem to już wcześniej. Niestety chyba owner name nie podlega synchronizacji, przy pierwszym podłączeniu zegarka został ustalony w moim przypadku Łukasz tylko, że ten trenejro w postaci zegarka nie ma polskich liter i mam ukasz na wyświetlaczu. W Flow zmieniłem na Lukasz i zsynchronizowałem, ale bynajmniej nie przyniosło to efektu.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2014, 09:50 przez LukaszKoziny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukaszKoziny pisze:
div pisze:
LukaszKoziny pisze:Jak zmienić nazwę właściciela zegarka na wzór ze zdjęcia: https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 4289_n.jpg
Wydaje mi się że w ustawieniach na stronie Flow trzeba odpowiednio ustawić imię i nazwisko na jakiś tekst typu Imię: If Tria was easy Nazwisko: everyone would do it!
Potem w zegarku Settings > Watch settings > Watch face trzeba wybrać Your name and time i może będzie tak jak na obrazku :) Jest też tam we flow w ustawieniach (your profile) jakieś motto do wpisania - może jak się coś wpisze to w zegarku po synchronizacji w tym watch face wyskoczy dodatkowo opcja motto and time.
No właśnie zrobiłem to już wcześniej. Niestety chyba owner name nie podlega synchronizacji, przy pierwszej podłączeniu zegarka został ustalony w moim przypadku Łukasz tylko, że ten trenejro w postaci zegarka nie ma polskich liter i mam ukasz na wyświetlaczu. W Flow zmienilem na Lukasz i zsynchronizowałem, ale bynajmniej nie przyniosło to efektu.
No to może trzeba by usunąć produkt w Flow i wtedy będzie konfiguracja jak przy pierwszym podłączeniu. No słabo, że się nie da tego zmienić w prosty sposób...
36:20 1:19:45 2:53:10
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

div pisze:No to może trzeba by usunąć produkt w Flow i wtedy będzie konfiguracja jak przy pierwszym podłączeniu. No słabo, że się nie da tego zmienić w prosty sposób...
Może i tak, ale boje się tego zrobić. Obawiam się, że wtedy mogę stracić swoją historię i ustawienia. Czekam jak będzie polskie tłumaczenie, może wtedy doczekamy się polskich liter.
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy z V800 można biegać na bieżni ruchomej np. na siłowni itp ?
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Kilka słów krytyki :

- w podsumowaniach polar flow pokazuje wszystko razem, tzn. rower, pływanie i bieganie jako jeden słupek. Chodzi o ilości km czy czas wysiłku. Można co prawda rozbić na osobne aktywności, ale trzeba liczyć na kalkulatorze bo nie pokazuje automatycznie.
- nie można podejrzeć treningu w trakcie np. pauzy podczas której pokazuje tylko czas trwania aktywności. Wkurza mnie to bo gremliny (w zasadzie 910, 310 można było robić wszystko i wszystko podglądać). Żeby zobaczyć ile km zrobiłem, muszę uruchomić trening.
- jeżeli jest włączony lap poprzez tapnięcie w ekran i auto lap, to wartość pokazywana jako lap pace jest w oparciu o tapnięcie a nie o auto lap.Czyli gdyby biec przez 20 km i mieć ustawione lap pace na wyświetlaczu po każdym podsumowaniu pokazuje nadal wartość średnią całego treningu ;(
- opaska hr ociera jak cholera. Można by piling na piętach robić ;)
Na plus - fajny wyświetlacz, polubiłem go tak ogólnie. Ale jeżeli nie zmienią się powyższe sprawy to raczej na jesień sprzedam go. Na klatce mam wyżarty niezły ślad przez opaskę.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Według mnie te wszystkie negatywne opinie oddalają potencjalnego klienta od kupna Polara V800 i skłaniają do kupna np. Garmina 620/Fenixa2 lub Suunto 2.
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

620 buja się nadal z problemami GPS.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
ODPOWIEDZ