Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

htb pisze:Mam następujący problem i nie wiem czy to norma w tym modelu czy trzeba reklamować ?
Przy rozładowaniu baterii do około 20% podczas treningu pojawia mi się komunikat o tym że jest już słaba bateria. Na komunikacie mogę kliknąć Enter co powoduje wyłączenie zegarka :( Nie robienie niczego też powoduje po chwili wyłączenie zegarka. Czy da się jakoś pozbyć tego problemu, czy jest to jakiś bug i trzeba reklamować ?
Miałem to samo, zegarek ma rok. Pisałem do Pomocy Technicznej - zalecili zrobić Master Reset w momencie, kiedy zegarek właśnie w taki sposób się wyłączy. Tak też zrobiłem i teraz działa. Niestety skasuje Ci dane.

Ciekawostka i moje spostrzeżenie - te 20-25% to chyba jakiś błąd odczytu (coś z softem), bo zegarek mi się wyłączał w taki dokładnie sposób i niby było 23%, ale po Master Reset zaczął ładować od 0%. Do tej pory (przez 3 miesiące) błąd mi się nie powtórzył. Także spróbuj zrobić Master Reset, a jeśli nie pomoże to pisz do Garmina i pewnie reklamacja.
biegam ultra i w górach :)
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

spens pisze:Ostatnio u mnie i kolegi w 310 zegarek dziwnie się zachowuje. po treningu przychodzę do domu i zegarek jeszcze zanim zgram trening sam się wyłącza, tak jakby stracil zasieg gps na zegarku nic sie nie robi i sam sie wylacza. podczas biegu wszystko jest ok?!
Spróbuj Master Reset, bo to też wygląda na jakiś problem software. U mnie pomogło na problem z baterią, opis w poście powyżej
biegam ultra i w górach :)
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zegarek ma rok. W sumie to nigdy nie sprawdzałem co się stanie jak go włączę ponownie. Po prostu jak padnie to podłączam go do ładowania i wtedy od razu wyświetla się że baterii jest jeszcze 23%.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

htb pisze:Zegarek ma rok. W sumie to nigdy nie sprawdzałem co się stanie jak go włączę ponownie. Po prostu jak padnie to podłączam go do ładowania i wtedy od razu wyświetla się że baterii jest jeszcze 23%.
No to u mnie były identyczne objawy i teraz działa poprawnie.

Jak Ci padnie, to włącz go (na chwilę się włączy) i zrób master reset i dopiero podłącz do ładowarki (ja już nie pamiętam ale chyba po master reset wyłączyłem od razu i jak podłączyłem do ładowarki to ładowanie zaczynało się od 0, a nie od 23). Jak się naładował, to dopiero włączyłem i ustawiałem wszystko od nowa.
biegam ultra i w górach :)
htb
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 22 lis 2014, 22:03
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przetestuję jak zaliczy pada następnym razem.
Awatar użytkownika
jakub738
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1372
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kedzierzyn-kozle

Nieprzeczytany post

W nocy z soboty na niedziele zmiana czasu, 310 znowu zacznie swirowac :bum: wesolych swiat :hahaha:
Obrazek
MtRun
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 31 gru 2015, 19:57
Życiówka na 10k: 38:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam,

mam zegarek od 4 miesięcy. Wszystko było ok. Dzisiaj po powrocie z treningu chciałem zgrać dane i zonk - ekran startowy i zero reakcji. Zrobiłem nawet twardy reset (wszystkie treningi...), ale i to nie pomogło. Czy czeka mnie odesłanie na gwarancje?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jakub738
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1372
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kedzierzyn-kozle

Nieprzeczytany post

MtRun pisze:Witam,

mam zegarek od 4 miesięcy. Wszystko było ok. Dzisiaj po powrocie z treningu chciałem zgrać dane i zonk - ekran startowy i zero reakcji. Zrobiłem nawet twardy reset (wszystkie treningi...), ale i to nie pomogło. Czy czeka mnie odesłanie na gwarancje?

Pozdrawiam
Nie,to wina zmiany czasu na letni,u jednych nie chce sie wlaczyc u innych wszystkie treningi sa pod jedna data i nie da sie ich przeslac,przesledz watek w pazdzierniku 2015 przy zmianie czasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

proszè o poradè
w zeszlym tygodniu po zastopowaniu treningu ekran zegarka pozostal podswietlony
po wejsciu do domu zostawilem zegarek przy komputerze (wlàczony z internetem i gwizdkiem ANT+) i poszedlem pod prysznic
po wyjsciu z lazienki zauwazylem, ze zegarek powròcil do ekranu poczàtkowego (tak jak przed zastartowaniem treningu), a ikonka Garmin Express poinformowala mnie, ze niestety synchronizacja nie mogla byc wykonana poprawnie.
wchodzè na Garmin Connect i nie widzè mojego treningu, sprawdzam w zegarku chronologie treningòw i tego ostatniego treningu nie bylo w pamièci!
kilka razy wlàczylem-wylàczylem zegarek, zestartowalem komputer i nic. odinstalowalem Garmin Express i ANT+ i zainstalowalem odnowa - na ekranie zegarka pojawial siè co kilkanasci sekun napis TRANSFER, ale potem ikonka informowala mnie, ze Garmin Express nie byl w stanie poprawnie przeslac treningòw do Garmin Connect.
No to wchodzè do folderu Garmin w Documents&Settings etc etc History: i widzè tylko pliki .fit z roku 2014 i do maja 2015!!!
czyszczè foldery Garmina w komputerze no to troszkè wkurzony HARD RESETujè zegarek i rzucam wszystko w kàt.
Dzien pòzniej (sobota) nic nie kombinowalem, ale w niedzielè po biegu pròbuje zgrac bieg (zegarek sam w sobie jako GPS bez wad), ale tym razem jest komunikat na stronie Garmin Connect o jakis problemach technicznych
Pytam ròznych znajomych biegaczy na FB czy oni tez majà taki komunikat i dowiadujè siè, ze generalnie SYSTEM IS DOWN
Sprawdzam chronologiè zegarka (po piàtkowym HARD RESETcie wiedzialem, ze bèdzie tylko sesja niedzielna w pamièci), ale jest pusta! nic
w folderze Garmina jest pewien .fit ,ale jest odrzucany jako niepoprawny plik poprzez rècznego ladowania do Strava i Garmin Connect (ale GC mial problemy wièc nie jestem zdziwiony)
Zostawiam wszystko w spokoju
Dzis po poludniu zrobilem 2 sesje treningowe (bieg i potem rower)
W domu wlàczam i widzè, ze Garmin Connect chodzi poprawnie, ale Garmin Express nie widzi ANT+stick. Wyciàgam go z usb i znowu wciskam-teraz jest widoczny. OK. Transfer na ekranie zegarka, GE synchronizuje i juz zaczynam byc spokojny.
Ze strony Garmin connect przesylam trening na zegarek - doszedl. OK
wchodzè na listè moich treninòw i.... jest tylko ten ostatni popoludniowy (rower), ale nie ma poprzedniego (bieg)! Gdzie on kurde jest? .fit w folderze jest tylko jeden... ten rowerowy... i do tego nie w folderze HISTORY, ale poza folderami tj GARMIN-DEVICES-numer

czy zaczyna szwankowac po prawie 5 latach sluzby?!
czy problem jest tylko z Garmin Connect
i gdzie sà treningi zagubione?

dzièki za odpowiedz
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Napisz do Pomocy technicznej. U mnie (sprawdziłem z ciekawości prze chwilą) plik .fit są w folderze Garmin\GarminConnect\Forerunner 310XT-NUMER i tam mam jakieś dwa foldery: FIT_TYPE_4 oraz FIT_TYPE_9 . Wszystko eksportuje się bez problemów, zdarza się że w Garmin Connect treningi biegowe pojawiają się z lekkim opóźnieniem (np. po godzinie), często najpierw jest na Endomondo, a później w GarminConnect (konta mam zsynchronizowane i z GC leci do Endomondo, więc to akurat jest dziwne).
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 320
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:39:35
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W katalogu fit_type_4 znajdują się tymczasowe pliki które po udanym transferze danych z zegarka są automatycznie kasowane. Jeżeli tam są jakieś pliki to blokują transfer. Usuń je i spróbuj synchro ponownie. Niestety transfer danych z zegarka do GC to żart jest. Niezależnie od tego - pisz do serwisu, tak jak napisał kolega wyżej.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

janekowalski pisze:W katalogu fit_type_4 znajdują się tymczasowe pliki które po udanym transferze danych z zegarka są automatycznie kasowane. Jeżeli tam są jakieś pliki to blokują transfer. Usuń je i spróbuj synchro ponownie.
A to dziwne - u mnie te pliki są (i jest ich całkiem sporo), w fit_type_9 też są i nie mam ani z transferem ani z zegarkiem żadnych problemów... Jedyne "niedogodności" - przy zmianie czasu zwracam uwagę, żeby dzień przed wyczyścić pamięć - unikam dublowania i przesyłania 2 razy tego samego przez godzinę.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 320
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:39:35
Życiówka w maratonie: 03:03:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

fit_type_9 nie dotykam - nie wiem co w nich jest. Informację o kasowaniu plików tymczasowych z katalogu fit_type_4 dostałem z serwisu Garmina. U mnie to działa. Jeżeli krzaczy się transfer danych i jakiś trening nie zostaje wczytany do gc to czyszczę katalog fit_type_4.

Tak jak piszesz, warto usuwać regularnie poszczególne aktywności z zegarka. Zsynchronizowałeś - usuń aktywność z zegarka, oszczędzi to ewentualnych wykrzaczeń, np własnie przy zmianie czasu na zimowy/letni ale nie tylko. U mnie potrafi się krzaczyć od tak, od czasu do czasu.

Nie rozumiem dlaczego nie można było umożliwić transferu przez kabel USB transfer danych w 310 to dla mnie mega wtopa.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

janekowalski pisze:fit_type_9 nie dotykam - nie wiem co w nich jest. Informację o kasowaniu plików tymczasowych z katalogu fit_type_4 dostałem z serwisu Garmina. U mnie to działa. Jeżeli krzaczy się transfer danych i jakiś trening nie zostaje wczytany do gc to czyszczę katalog fit_type_4.

Tak jak piszesz, warto usuwać regularnie poszczególne aktywności z zegarka. Zsynchronizowałeś - usuń aktywność z zegarka, oszczędzi to ewentualnych wykrzaczeń, np własnie przy zmianie czasu na zimowy/letni ale nie tylko. U mnie potrafi się krzaczyć od tak, od czasu do czasu.

Nie rozumiem dlaczego nie można było umożliwić transferu przez kabel USB transfer danych w 310 to dla mnie mega wtopa.
Dzięki za info!

Co do transferu - poza zarabianiem na stickach ja też nie rozumiem o co chodzi z tym transferem.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Dzięktję za wskazówki. Wieczorem przyjrzę się lepiej zawartości folderu Garmin.
PC używa win7. Jest możliwe, że foldery mają inną nazwę i subfoldery?

edit.
Obrazek
ODPOWIEDZ