iNFERNAL @2021 for SUB18 ☐ & SUB39 ☑

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

sultangurde pisze:...
W ten sposób podchodząc, najlepiej nawet nie biegać bo już starzy jesteśmy a trzeba była za dzieciaka zaczynać, a nie dwa lata temu. :oczko:
I to jest ciekawy przykład. Pytanie jak często, ile. Ahh tyle pytań :oczko:
Skoor pisze:
infernal pisze:Po części przyjdzie samo, a doradzać Ci nie będę bo każdy jest inny. Zresztą nie wiem nawet jak biegasz poza tym że krok masz dość długi ;
Mogę jedynie powiedzieć że nie kojarzę osoby (amatora) biegającej szybko, przy czym szybko jak dla mnie to jest poniżej 35min na dychę która drobi kroczki. Ktoś kto biega szybko będzie biegał rytmem wieloskoku, natomiast ktoś kto napierdziela 180 przy 5:30 i nie ma tendencji do znacznego wydłużania kroku przy przyspieszaniu w pewnym momencie stanie wyników.
Coś doradzić na pewno możesz :oczko:
Od dwóch lat już pykło, jeszcze nie przyszło ;) Jeśli chodzi jak biegam, mogę nagrać dokładnie nie ma problemu. Z chęcią usłyszę coś od osoby bardziej doświadczonej. W sumie, jest nagranie jak biegne -> https://youtu.be/LEaRPHLW-9o?t=88
Zielon singlet. Facet przede mną w niebieskim widać idealnie, że szybciej przebiera nogami. 2:12 - widać mnie dość blisko, można dać na x0.25. Generalnie przez cały filmiki od wtedy się przewijam. Z tego roku, sub40.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nagraj. Przydałoby się nagranie w płaszczyźnie strzałkowej. To co widać na zdjęciu to że pracujesz prawym barkiem bardziej. jakieś kontuzje po lewej stronie?

Wszystko czego dowiesz się ode mnie wyczytasz też na yacoolowym blogu parawruch.pl w pierwszych etapach projektu brałem czynny udział więc masz tam wszystko ładnie opisane.

Masz konto na GC zapewne, daj linka

Aha, często praca nad techniką nie idzie w parze w pracy nad wynikami więc trzeba przygotować się na regres.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

infernal pisze:
I to jest ciekawy przykład. Pytanie jak często, ile. Ahh tyle pytań :oczko:
W jaki sposob ma takie cwiczenie zmienic styl biegania?
IMVHO to cwiczenie bardziej na koordynacje, ale jak sie ma to przelozyc na kadecje czy dlugosc kroku to nie wiem :niewiem:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O, są w tym nawet yacoolowe "nożyce" ale bez przywiedzenia w kolanie, nawet czarny nie przywodzi ;)
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tą kadencją to jest sprawa dość indywidualna. Ja na przykład mam dość wysoką kadencję na prędkościach interwałowych, ale stosunkowo krótki krok.
Jeśli chce przyspieszyć po prostu wydłużam krok, mocniej się odbijam. Nie pracuję wogóle kadencją na pewnych szybkościach, bo tą mam dość dobrze wypracowaną za dzieciaka właśnie (kilka lat treningu w klubie wiele lat temu). Stąd dla mnie ćwiczenia kadencji są bezcelowe, ale za to muszę poprawiać inne aspekty biegowe, bo mam duże braki.

1. 2,60 km 17:05 0,80 km 3:26 4:17/km 89 rpm 1.32 m 299 W 49.53
2. 3,74 km 22:59 0,81 km 3:24 4:13/km 89 rpm 1.33 m 329 W 49.99
3. 4,87 km 28:49 0,80 km 3:21 4:11/km 89 rpm 1.35 m 302 W 51.55
4. 6,01 km 34:42 0,80 km 3:23 4:12/km 90 rpm 1.33 m 329 W 50.99
5. 7,17 km 40:30 0,81 km 3:18 4:05/km 90 rpm 1.37 m 307 W 51.82

Ćwiczeń na kadencję jest dużo, część robią piłkarze np. jest taka rozwijana na ziemi drabinka po której się wykonuje się mini skipy.
Schodki z szybkimi skipami są też bardzo skuteczne albo bardzo szybki skip A w miejscu, który powoli przechodzi w przebieżkę.
Generalnie szybkie przebieżki bardzo pomagają (sprinterzy mają niesamowitą kadencję), ale to nie tylko trening mięśniowy, ale również adaptacja układu nerwowego, który "zarządza" mięśniami.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Nagraj. Przydałoby się nagranie w płaszczyźnie strzałkowej. To co widać na zdjęciu to że pracujesz prawym barkiem bardziej. jakieś kontuzje po lewej stronie?
Wszystko czego dowiesz się ode mnie wyczytasz też na yacoolowym blogu parawruch.pl w pierwszych etapach projektu brałem czynny udział więc masz tam wszystko ładnie opisane.
Masz konto na GC zapewne, daj linka
Aha, często praca nad techniką nie idzie w parze w pracy nad wynikami więc trzeba przygotować się na regres.
Chodzi Ci o nagranie od przodu jak biegnę? Płaszczyzna strzałkowa mało mi mówi. Żadnych kontuzji nie miałem które na dłuższy czas mnie wyłączały.

Czytałem tam przez jakiś czas, aczkolwiek brak znajomości była dla mnie barierą. Więc wypowiadałem się coś w wątku yacoola, z zapytaniami i zostałem odsyłany do internetów google.pl/samo szkolenia się bo dzielić się wiedzą nie zamierza. Zresztą, jego podejście na forum jest znane wszystkim. Więc proszę, nie postępuj jak on. Daj konkretny chociaż przykład jeśli mogę prosić.

GC? Jeśli garmin connect to nie mam zegarka tej marki.

Idzie zima, więc będzie plenty of time żeby popracować nad tym. A jest sporo.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2019, 10:43 przez infernal, łącznie zmieniany 1 raz.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:W jaki sposob ma takie cwiczenie zmienic styl biegania?
IMVHO to cwiczenie bardziej na koordynacje, ale jak sie ma to przelozyc na kadecje czy dlugosc kroku to nie wiem :niewiem:
Praca nad koordynacja też mi się przyda. Samo trzepanie interwałów, progowych, rytmów, przebieżek, wybiegań etc. jak widać już nie przynosi oczekiwanych popraw czy rezultatów. A samo zwiększanie kilometraży pewnie też wiele nie zmieni. Nie mam trenera, nie należę do żadnego klubu a chce się poprawiać. Mam się zatem poddać? Myślałem, że po to jest forum. Pytać bardziej doświadczonych.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drabinka koordynacyjna to się nazywa.

http://www.spin-sport.pl/drabinka-koord ... 10-cwiczen
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

infernal pisze:Chodzi Ci o nagranie od przodu jak biegnę? Płaszczyzna strzałkowa mało mi mówi. Żadnych kontuzji nie miałem które na dłuższy czas mnie wyłączały.
Sorry anatomia ze mnie wychodzi ;)

Obrazek

Od boku ;)
infernal pisze:Czytałem tam przez jakiś czas, aczkolwiek brak znajomości była dla mnie barierą. Więc wypowiadałem się coś w wątku yacoola, z zapytaniami i zostałem odsyłany do internetów google.pl/samo szkolenia się bo dzielić się wiedzą nie zamierza. Zresztą, jego podejście na forum jest znane wszystkim.
On się dzieli wiedzą bardzo chętnie, może to kwestia odpowiedniego pytania, nie wiem. Generalnie z przerwami sobie współpracujemy od jakiegoś czasu i nie mogę powiedzieć, żeby ukrywał swoją wiedzę przed światem ;)
infernal pisze: Daj konkretny chociaż przykład jeśli mogę prosić.
Właśnie chodzi o to, że ciężko jest dać konkretny przykład. Wrzuć film w strzałce i z czoła (od przodu) najlepiej bez koszulki i zobaczymy co w trawie piszczy ;)

Tutaj masz zebrane linki do wszystkich artykułów yacoola, szczególnie zainteresuj się tymi od Dynamika cz.1 https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 50#p284750, trochę tego jest, ale przerób sobie to na spokojnie. Przydatne będą też teksty o treningu funkcjonalnym. Miłej lektury ;)
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Obrazek się nie załadował, ale słowo od boku mi wiele powiedziało. W sobotę postaram się nagrać i zarzucić. :taktak: Dzień przed 10k, więc akurat wychodzę potruchtać i zrobić z 3-4 przebieżki.

Mógłbym poszukać tych postów, ale generalnie z tego co kojarzę zapytałem wtedy o podstawy własnie, o podejście dla zwykłego amatora, szarego chłopca takiego jak ja który chce się poprawić. Dostałem odpowiedź tak jak Ci napisałem. Swoją drogą, odpalam pierwszy wątek - Skip A, Skip B (akurat je wykonywałem wczoraj, w sumie chyba może z 3 raz w życiu mojej "kariery" biegowej aczkolwiek ostatni raz to przynajmniej rok temu wiec oczywisty brak wiedzy, brak poprawnego wykonywania przeze mnie jest) i już widzę w wątku, zamiast odpowiedzi od Yacool - prostej odpowiedzi - "przyjdź na zajęcia" zamiast napisać gdzie facet popełnia błąd w ćwiczeniu. Napiszesz kop dalej - kopie dalej i jest użycie języka które jest mi obce, niezrozumiałe po czym na końcu dopisek "Czaisz? Bo ja bym nie zczaił. Dlatego przyszedłbym na zajęcia. hehe"
Czy ja serio muszę więcej pisać o nim?

Mówisz i masz. Bez koszulki. Z boku i przodu. Czy mam wykonać te nagrania przy konkretnej prędkości biegowej? Nie wiem w tempie 5:00 czy 4:00? Czy nie ma to znaczenia? W sumie mogę nagrać w kilku będzie porównanie lepsze :niewiem:
Ostatnio zmieniony 18 paź 2019, 14:00 przez infernal, łącznie zmieniany 1 raz.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Michał, obczaj stronkę "Pan Jagoda" na FB jak masz (jak nie masz, załóż fejkkonto). To gość który od jakiegoś czasu szkoli z POSE metod, generalnie zacząłem się temu trochę przyglądać i on u siebie na profilu ma trochę ćwiczeń na kadencję - jednym z nich jest np. ćwiczenie z bramką, drzewem, itp. opierasz się o to ręką, i biegniesz w miejscu jakbyś chciał przepchnąć, po czym po chwili ruszasz do biegu korzystając z wzorca jaki przećwiczyłeś:

O, tutaj: https://www.facebook.com/panjagoda/vide ... 638765546/ albo rzuć okiem tutaj: https://www.facebook.com/panjagoda/vide ... 1623245239

Ja co nieco sobie od niego podbieram, na razie z oddychania nosem, ale i na to POSE czasem popatruję.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

infernal pisze:Czy ja serio muszę więcej pisać o nim?
Nie musisz, Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i tak może zostać ;)
infernal pisze:Mówisz i masz. Bez koszulki. Z boku i przodu. Czy mam wykonać te nagrania przy konkretnej prędkości biegowej? Nie wiem w tempie 5:00 czy 4:00? Czy nie ma to znaczenia? W sumie mogę nagrać w kilku będzie porównanie lepsze
W sumie bez znaczenia, ale możesz wrzucić coś w tempie BS, progu i przebieżki. Fajnie by jeszcze było gdybyś biegł jak zawsze a nie "pozował do zdjęcia".

Swoją drogą to biegałeś kiedyś szybki treningi? Znaczy takie typowo prędkościowe w stylu 6x200 w 34s na długiej 4min przerwie? Może zwyczajnie wystarcz zmienić podejście do treningu bo poprzednie bodźce zprzestały działać.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze: Nie musisz, Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i tak może zostać ;)
W sumie bez znaczenia, ale możesz wrzucić coś w tempie BS, progu i przebieżki. Fajnie by jeszcze było gdybyś biegł jak zawsze a nie "pozował do zdjęcia".

Swoją drogą to biegałeś kiedyś szybki treningi? Znaczy takie typowo prędkościowe w stylu 6x200 w 34s na długiej 4min przerwie? Może zwyczajnie wystarcz zmienić podejście do treningu bo poprzednie bodźce zprzestały działać.
Jasne. Osobiście go nie poznałem, może wtedy bym zdanie zmienił.

Tak zrobię. Nie zamierzam przykładać się specjalnie pod nagranie. Chce osiągnąć coś tym a nie pięknie wygląda, a przyjdzie do biegu i jest kicha.

Nie, nigdy. Nigdy nie miałem z treningiem takim styczności. Tj. biegałem 6x200 na początku całego cyklu, ale to tempa typu 3:30 i tyle. Za dzieciaka zaś to ja biegać nienawidziłem, chyba że za piłką. To co innego. Na pewno, ciężko byłoby mi się wbić w takie tempo 2:50 min/km czy równo zamknąć 200 metrów w 34sekundy. Duże prawdopodobnie zrobiłbym to szybciej lub wolniej. Prawdopodobnie bym bardzo rwał i biegł nierówno. Hmm... Pomysł ciekawy.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poczytaj sobie mojego starego bloga gdzieś tak od kwietnia 2016 roku zmieniłem sporo w treningu, a w zasadzie Rolli mi zmienił i w przeciągu 6miesiecy z 41minut wskoczyłem na 38. Biegałem wtedy sporo właśnie takich treningów.

Wysłane z mojego A5_Pro .
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Poczytaj sobie mojego starego bloga gdzieś tak od kwietnia 2016 roku zmieniłem sporo w treningu, a w zasadzie Rolli mi zmienił i w przeciągu 6miesiecy z 41minut wskoczyłem na 38. Biegałem wtedy sporo właśnie takich treningów.
Poczytam w tygodniu i pewnie zrodzą się kolejne pytania :jatylko:
No to będę miał lekture. 3 km biegałem z telefonem i nagrane zostały dwie przebieżki się rozładował :echech: :wrrwrr: :wrrwrr: :wrrwrr: Może jutro po biegu się zmotywuje raz jeszcze i się nagra, bo teraz popołudniu drugi raz wychodzić a jutro start to tak średnio. Mam nadzieję, że mi wybaczysz :lalala:
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
ODPOWIEDZ