Sui - regularność by osiągnąć cel!

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
Sui
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2014, 09:48
Życiówka na 10k: 53:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sui - regularność by osiągnąć cel!

Cieszę się, że w końcu tutaj zawitałem! Nie ukrywam, że podoba mi się podejście blogowiczów do tematu - wzajemna motywacja, jakieś wskazówki - na to liczę! Jestem świeżak w temacie biegania, bo dotychczas biegałem za piłką, a tak sam dla siebie? Niezwykle rzadko. Nadszedł czas, by to zmienić - chcę zrzucić zbędny balast, który w sumie nie jest duży, ale jest! Oraz zadbać o regularność! Na dalszy plan schodzi pokonanie 10km w czasie około 53 minut oraz półmaraton poniżej dwóch godzin.

Obrazek
Jako, że chodzę też na siłownie i jest to po części moja pasja, staram się trzymać "miskę" w miarę optymalnie. Teraz chciałbym zrzucić parę kg więc zostawiam wszystko na poziomie 2000-2100kcal z bardzo niskim udziałem tłuszczów - najczęściej 10-15% reszta to węglowodany i tłuszcze. Apropo. Nie wspomagam się żadnymi suplementami, po prostu nie mam funduszy, gdyby były to zapewne jakieś cukry i białko mogłyby "wjechać".

Obrazek
Kwestia sprzętu. Oczywiście bez szału, ale nie "szata zdobi człowieka", prawda? Buty z Decathlonu, Kalenji - to będzie moja druga para w życiu i nie narzekam, myślę, że na pół roku intensywnego biegania starczą, później może coś się odłoży i wpadnie coś lepszego. Marzą mi się Asics'y albo Nike. Dalsza część ubioru klasyczna bez żadnych legginsów itp. Stare łachy, które do wyjścia już są zbędne! :ble:

Obrazek
Cele? Przede wszystkim zrzutka wagi. Aktualnie jest to około 78kg, planuję dojechać do 73 i BF na poziomie 10-12%. To dla mnie priorytet, a później? 10km w czasie mniejszym niż 53 minuty, a w późniejszym czasie chcę zaatakować półmaraton i tam dobiec do mety! Myślę, że jest to realne i na początku przyszłego roku coś takiego będzie miało miejsce.

Trochę parametrów.

Wzrost: 174
Waga: ~78
Wiek: 21
ODPOWIEDZ