Leszek Deska 1976 - przebiec maraton - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki, dopiero tutaj zajrzałem a najpierw sprawdziłem twojego bloga - tam napisałem wcześniej ale też tutaj pogratuluję wyniku :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Ja tez jak patrze na te tabele prędkości i czasów to też wydają mi się lekko kosmiczne :hahaha:

Choć też druga sprawa długie biegi biegniesz bardziej chyba głową niż nogami, przypominam sobie ze od 3km jak zobaczyłem 3:58 /km na zegarku ciągle w głowie mi się kotłowało "nie dobiegnę, zwolnij bo padniesz " , z każdym km się to nasilało, a jednak końcówkę biegłem coraz szybciej i jeszcze nawet miałem siłę na finisz....w sumie nie wiem skąd.....

tylko.... jak ćwiczyć ta głowę?? :hej:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie najlepiej działają długie biegi na trening głowy - oczywiście te udane :) nic tak nie podbudowuje psychiki jak uda się przezwyciężyć samego siebie i dobiec
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
goldie77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 548
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź - Chojny-Kurczaki

Nieprzeczytany post

hej,
te plany z FIRSTA są ogólnodostępne na ich stronie czy należy się zarejestrować i uiścić opłaty ? :)
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Plany są ogólnodostępne na internecie w postaci pdf'ów - w sumie to nie mam 100% pewności czy to legalne ale chyba tak... bo udostępniają tylko same plany bez tabeli w których są tempa według których trzeba biegać. Te tabele są dostępne tylko w ich książce ale jak dobrze pogrzebiesz na sieci to chyba znajdziesz. Łatwiej jest natomiast wysłać maila do kogoś kto ma tą książkę i poprosić o podanie temp - ja tak zrobiłem. Kupiłem zresztą tą książkę więc chyba nie ich nie okradłem :) Tylko że ciężko tą książkę dostać w Polsce - kupiłem więc przez brytyjskiego amazona czy ebay'a i za 3 dni powinienem ją mieć (rodzina przylatuje i mi ją przywiezie).
Adres oficjalny instytutu to: http://www.furman.edu/first/ ale jest też strona http://www.runlessrunfaster.com/ (tylko w tej chwili ona ma jakieś problemy techniczne chyba) i na tej drugiej stronie były i plany i kalkulatory z których tempa można było sobie pobrać.
Jak byś potrzebował jakiejś pomocy to daj znać.
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

- trójkołamacze albo wyżyłowcy - to osoby które szlifują swoją formę maratońską i chcą poprawiać swoje wyniki bez zmiany dyscypliny (najpopularniejszym celem jest zejść poniżej 3 godzin w maratonie)
Bardzo dobrze skategoryzowałeś "typy" biegaczy. Mnie głównie ten powyższy raczej dotyczy.

Odnośnie pełnego ironmana, to jest taka impreza w Szczecine "eXtremalna Sobota". Niedawno chyba nawet miała miejsce tegoroczna edycja. Ja rok temu tam "startowałem". Było wtedy dla mnie za zimno i zamarzłem gdzieś po 1,5k-2k pływania. Z 2h dochodziłem do siebie po tym wychłodzeniu. To jest dobra impreza na debiut, taka niewielka i z klimatem. No i nie trzeba wydawać KOSMICZNYCH pieniędzy na start gdzieś za granicą. Chociaż triatlon, nawet ten polski, jest mało dostępny dla studentów.


Baw się dobrze, ale kup piankę na start :hahaha:
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki za namiary, nawet o tym nie wiedziałem. Ja chcę po trochu się wciągać - w sierpniu jest 1/10 ironmana w Gdańsku - może uda mi się tam pojawić. Potem chcę w przyszłym roku dać radę 1/2 ironmana - to już będzie strasznie duży wysiłek jak dla mnie bo pewnie z 6 godzin zejdzie (strzelam z tym wynikiem). A ten pełny ironman to myślę że spróbuję jednak wystartować w Kona ale to kwestia minimum 2 lat od teraz a może nawet 3 albo 4...
Z tych kategorii to poza 'ultrasami' to wszystkie mi się podobają i po trochu je realizuję :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Bartosh_5
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:57

Nieprzeczytany post

LDeska pisze:A ten pełny ironman to myślę że spróbuję jednak wystartować w Kona ale to kwestia minimum 2 lat od teraz a może nawet 3 albo 4...
Z tych kategorii to poza 'ultrasami' to wszystkie mi się podobają i po trochu je realizuję :)
Nie nastawiaj się na tą Konę jako debiut bo żeby się tam dostać trzeba wygrać slota w jakimś innym ironmanie (a nie jest to łatwa sprawa, ludzie trenują po parę lat parenaście godzin dziennie żeby się załapać, w swojej kategorii wiekowej musiałbyś łamać 3h w maratonie spokojnie). Jest też możliwość dostania się poprzez losowanie ale to jest bardzo mało prawdopodobne (i chyba trzeba też płacić sporą sumę za możliwość bycia wylosowanym) - nawet jeśli Ci się uda, to i tak musisz wcześniej zaliczyć ironmana żeby udowodnić im że jesteś w stanie :) Trzymam kciuki za ambitne plany, też jestem z okolic mysiadła/iwicznej i szykuję się na Susz '13 :)
panucci10
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4809
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 00:40:08
Życiówka w maratonie: 03:15:19
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najbardziej mnie pociągał pomysł z triathlonem ale myślałem że nie dam rady ze względu na rower
Leszek dasz rade! Nic sie nie boj! Ja w tym roku ukonczylem Susz na crossie i żyje :)!
A triathlon super sprawa mnie wciagnal na maxa :)! Za rok chce poprawic Susz i moze jak sie uda calego ironmana w borównie? A Ty jaki masz rower?
pozdrawiam Wojtek
Blog
Komentarze
Dzienniczek run-log

5km - 18:28 --> ParkRun - Kraków - 08.03.2014
10km - 40:08 --> Bieg Sylwestrowy - Kraków 31.12.2013
półmaraton - 01:26:20 --> XII Marzanna - Kraków 22.03.2015
maraton - 03:10:04 --> Kraków 19.04.2015
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@Bartosh_5 - cele ambitne trzeba mieć :) Nie wchodziłem w szczegóły sposobu zapisania się na Kona, po prostu widziałem na internecie relacje ludzi którzy nie wyglądają na mocarzy a startowali tam więc zakładam że i mi się może udać :) Podobno można zakwalifikować się z Half-Ironmana... zresztą to taki odległy dość cel ale jak najbardziej realny do osiągnięcia, tak myślę. Poza tym - wakacje z rodziną na Hawajach - to by było coś :)
No a jak idą przygotowania do Suszu? Ja zacząłem od dołożenia do biegania trochę roweru i pływania, na razie w ilościach homeopatycznych ale pierwszy krok za mną. Poza tym jeśli się uda to za miesiąc wystartuję w 1/10 Ironmana w Gdańsku :tonieja: ale nie wiem czy mi się uda...
@panucci10 - ja mam taki niezbyt rower, nie jest to cross, taki trochę szosowy ale bardzo budżetowy - Decathlon jakiś, chyba urban 7 czy triban 7, opony cieniutkie, rama duża, koła oczywiście też ale kierownica normalna - taki miejski a nie sportowy. Zmieniłem w nim opony na takie jak w góralach żeby było bardziej stabilnie bo jak się z tyłu montuje krzesełko i córkę wozi to bardziej zależy na bezpieczeństwie niż prędkości ;) ale zmienię opony na te oryginalne żeby szybciej jeździł i na ten rok starczy. A na Susz w przyszłym roku kupię jakąś typową szosówkę ale też nie za drogo - pewnie w jakimś sklepie sportowym.
Kiedy się trzeba zapisywać na ten Susz? Chyba już w tym roku bo podobno miejsc rok temu zabrakło, nie?
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
panucci10
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4809
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:51
Życiówka na 10k: 00:40:08
Życiówka w maratonie: 03:15:19
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

powiem Ci ze jak sie okazuje na kazdym rowerze mozesz ukonczyc, oczywiscie jezeli za cel masz ukonczenie a nie bicie jakis tam rekordów :) jak mi sie uda to tez na nastepny rok zakupie jakas niedroga kolarke i w Suszu bede chcial sie sporo poprawic :) Co do zapisów to faktycznie tak było! Zapisy zaczely sie 15listopada a po 15dniach limit sie wyczerpał!!! Trzeba sprawdzac juz od października co i jak zeby sie zapisac :)
Życze powodzenia i wytrwałości w treningach! Ja przygotowywujac sie zrobilem zaledwie 3zakładki i 3x pływałem od stycznia :)! Da sie wszystko zrobic tylko trzeba chciec:)! W tym roku musze znajsc wiecej czasu na to wszystko :)
pozdrawiam
Blog
Komentarze
Dzienniczek run-log

5km - 18:28 --> ParkRun - Kraków - 08.03.2014
10km - 40:08 --> Bieg Sylwestrowy - Kraków 31.12.2013
półmaraton - 01:26:20 --> XII Marzanna - Kraków 22.03.2015
maraton - 03:10:04 --> Kraków 19.04.2015
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No chyba nie tylko chcieć :) Ja pływam tylko 500m bo z czasem u mnie krucho i robię ten dystans w 18 minut. Czyli 1900m zajęłoby mi 70 minut a ty poniżej 50 to zrobiłeś :) na rowerze odpadłbym jeszcze bardziej, jedyne co mi dobrze wychodzi to bieganie ale ile można nadrobić na półmaratonie... ;) ale lubię wyzwania więc na pewno będę trenował. Trening sam w sobie jest już fajny a jak jeszcze dochodzi do tego start w takim Suszu to aż chce się wylewać z siebie siódme poty.
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Mnie się ten medal bardzo podoba....jeszcze fajniejszy będzie jak się go uda zdobyć :)

Bede obserwował teraz jeszcze szczegółowiej Twoje przygotowania do MW...bo nie wiem czy Cię informowali ale zostałes mianowany oficjalnie moim "zającem" :hejhej:

Pozdro :)
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Che che, nawet nie wiedziałem, nie mam dość czasu na śledzenie wszystkich wpisów :) no ale to zobowiązuje! Będę się starał uciec ;) Jak na serio chcesz biec razem to nie ma problemu - możemy się zdzwonić przed biegiem i wystartować razem. Ja mam plan biec z garminem 4:58/km czyli na 3:30 ale liczę się ze spuchnięciem na ostatnich 10km i że ukończę w 3:40 - taki wynik to mój plan minimum na MW.
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
mar_jas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2826
Rejestracja: 06 mar 2012, 10:23
Życiówka na 10k: 0:39:59
Życiówka w maratonie: 3:28:43
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

LDeska pisze:Che che, nawet nie wiedziałem, nie mam dość czasu na śledzenie wszystkich wpisów :) no ale to zobowiązuje! Będę się starał uciec ;) Jak na serio chcesz biec razem to nie ma problemu - możemy się zdzwonić przed biegiem i wystartować razem. Ja mam plan biec z garminem 4:58/km czyli na 3:30 ale liczę się ze spuchnięciem na ostatnich 10km i że ukończę w 3:40 - taki wynik to mój plan minimum na MW.
tak zdrowy rozsądek mi mówi że powinienem biec na 5:15/km.... i tak pewnie zacznę.....ale ponieważ zdrowy rozsądek w przypadku moich występów biegowych nie jest moim ulubieńcem plan jest biec własnie w okolicy 5:00...jak bedzie miłe towarzycho to nawet nie odczujemy że tak biegniemy, i nim się obejrzymy będziemy walczyć na ostatnich 2km i 195metrach o dobry wynik poniżej 3:30.......oooo :hahaha: :hahaha:
_________________________________


Moja walka Blog biegowy Marcina

Komentarze
ODPOWIEDZ