Teraz jest Pt, 22 listopada 2019, 15:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: elektrod 40 po 42
Nowy postNapisane: Wt, 18 września 2018, 20:43 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

18.09.2018

BS
dystans 7,16 km
czas 00:41:07
średnie tempo 5:44 min/km
RI 55

Krótki kontrolny bieg bez historii. Czuję jak mi powoli forma spada bez tych szybszych jednostek co potwierdza Running Index i Runalize.

Nowy postNapisane: Pt, 21 września 2018, 10:06 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

20.09.2018

BS 2,7 km
2 x 2 km I po ok 4:30 min/km (8:53, 8:57) p. 3' trucht
BS 3,43 km
--------------
łączny dystans 10,53 km
czas 00:58:26
średnie tempo 5:32 min/km
RI 56

Kilka ostatnich dni rolowałem nogi i smarowałem maścią i mam wrażenie, że troszkę lepiej, choć to nie w 100 %, a że niecierpliwy jestem to postanowiłem pobiec coś szybszego. W planie miało być 3 x 2km, ale już nie dałem rady trzeciego. Pierwszy odcinek poszedł fajnie i pomyślałem, że będzie oki, ale już od początku drugiego odcinka szło strasznie ciężko i przy końcówce głowa odpuściła. Trzeciego nawet nie zaczynałem. Forma lekko spadła przez tą kontuzję co widać w takich biegach. Chyba najbliższy start za 2 tygodnie potraktuję treningowo, a bieg na sub45 zostawię na 11 listopada.

Nowy postNapisane: N, 23 września 2018, 12:24 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

23.09.2018

BS 2,6 km
3 x 1,6 km P (4:47, 4:48, 4:37 min/km) p. 2'30" trucht
BS 2,65 km
--------------
łączny dystans 10,82 km
czas 00:59:16
średnie tempo 5:28 min/km
RI niezanotowany

W sobotę nie pobiegałem bo nie znalazłem wolnej chwili i dzisiaj postanowiłem pobiegać progowy w trzech częściach. Progowy według Danielsa wyznaczyłem na ok 4:45. Ostatni odcinek w końcówce przyspieszyłem lekko. Dał bym radę pewnie jeszcze 1 taki odcinek zrobić. Zobaczymy jak staw skokowy po tym biegu się zachowa bo ciągle coś tam odczuwam, raz bardziej raz mniej. W przyszłym tygodniu odwiedzę fizjo.
Tydzień zamykam z przebiegiem zaledwie 28,5 km.

Nowy postNapisane: Wt, 25 września 2018, 13:09 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

25.09.2018

BS
dystans 11,47 km
czas 01:00:31
średnie tempo 5:16 min/km
RI 57

Wybrałem się na bieg rano po 7 i na początku brakowało mi rękawiczek bo ręce mi zmarzły, ale po ok 2 km już było ciepło. Miałem dzisiaj zrobić zwykły BS, ale tak mi się dobrze biegło i czułem moc, że po 4 km przyspieszyłem i następne 5 km zrobiłem po ok 4:57 min/km. Dawno mi się tak fajnie nie biegało, a po ostatnich kilku treningach gdzie czułem spadek formy to taki bieg bardzo cieszy.

Nowy postNapisane: Cz, 27 września 2018, 10:03 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

Dzisiaj miałem zrobić interwały 5 x 1 km, ale po wtorkowym biegu znowu odezwała się kontuzja stawu skokowego i zdecydowałem odpuścić sobie na kilka dni bieganie, bo ani w pełni nie biegam, ani noga się nie chce wyleczyć. Jestem umówiony do fizjo na 5.10, a w międzyczasie zrobię RTG lub USG i do czasu wizyty przerwa w bieganiu. Może będzie motywacja do ćwiczeń w domu.

Nowy postNapisane: Cz, 18 października 2018, 21:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek
Dawno nie pisałem bo nie było o czym. Od ostatniego wpisu cały czas doskwiera mi staw skokowy. W między czasie zrobiłem RTG, USG i rezonans magnetyczny stawu. Dzisiaj byłem u ortopedy i czeka mnie najprawdopodobniej artroskopia stawu. Są jakieś zmiany pourazowe więzozrostu piszczelowo-strzałkowego i więzadła strzałkowo-skokowego i coś tam trzeba wydłubać i naprawić. Ortopeda skierował mnie do innego o specjalności w stawie skokowym i tam dalej będę działał. Czyli czeka mnie dłuższa przerwa w bieganiu.

Nowy postNapisane: Pt, 15 lutego 2019, 17:46 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

Od ostatniego wpisu biegowo niewiele się zmieniło. Miałem kilka prób biegowych, ale kostka bolała i odpuszczalem sobie bieganie. Ostatnio to czułem kostkę przy zwykłym chodzeniu.
Ale to już przeszłość (mam taką nadzieję). Dzisiaj miałem artroskopie stawu skokowego z usunięciem wyrośli kostnej i mam nadzieję, że jest po problemie. Teraz tylko rehabilitacja i powolne wchodzenie na obroty.

Tytuł: Re: elektrod - powrót do formy
Nowy postNapisane: So, 2 marca 2019, 10:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

Minęły 2 tygodnie od zabiegu. Szwy już ściągnięte, rany się goją, chodzę już płynnie bez kul i bez kuśtykania. Zakres ruchu w stawie skokowy jest na poziomie 70%. W środę mam wizytę u fizjoterapeuty. Bólów sprzed zabiegu nie czuje, ale obciążenia są narazie małe. Jest szansa że za 2-3 tygodnie zacznę powoli od lekkich marszobiegów. Już nie mogę się doczekać.

Z okazji 'nowego początku' zamierzam sprawić sobie prezent w postaci nowego zegarka. Mój polar M400 już mi się znudził mimo, że teoretycznie wystarcza mi w moim bieganiu. Zresztą już od dawna nosiłem się z wymianą zegarka i gdyby nie kontuzja to pewnie miałbym od premiery Polara Vantage V. Teraz jak czytam wątek o nim to mam watpliwosci i myślę o nim jeszcze bo szkoda mi platformy Flow i kompletnie nie wiem nic o innych zegarkach.

Tytuł: Re: elektrod - walka z kontuzjami
Nowy postNapisane: Pn, 2 września 2019, 12:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Obrazek

To się troszkę posypałem z kontuzjami i na razie odstawiam bieganie. Na przełomie kwietnia i maja jak już staw skokowy dochodził do siebie i zamierzałem powoli wracać do lekkich truchtów, zaczęło mnie boleć prawe kolano po wewnętrznej stronie. Na początku troszkę zbagatelizowałem bo myślałem, że troszkę przeciążyłem prawe kolano oszczędzając lewy staw skokowy i samo przejdzie. Później były wizyty u rehabilitantów i ćwiczenia, masaże itd. Nic nie przynosiło skutku. W sierpniu wizyta u ortopedy i po wysłuchaniu objawów podejrzenie o uszkodzenie łękotki przyśrodkowej co potwierdził później rezonans kolana. Także ten... Czeka mnie teraz artroskopia i wycięcie części łękotki i rehabilitacja. Jak wrócę kiedyś do biegania to pewnie już typowo rekreacyjnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]