Komentarz do artykułu Trudne zmiany sztafety II - Zalewski mówi o braku powołania

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1723
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Najlepszy wynik sezonu w kraju i gość nie jedzie na MŚ... :niewiem: Ciekawe jakimi kryteriami kierował się Związek... :niewiem:

Niemniej ten fragment wypowiedzi brzmi buńczucznie i wydaje się mżonką.
Jakie są według Ciebie perspektywy rozwoju polskich 400 metrów?
Perspektywy rozwoju polskich 400 m? Po ostatnim biegu w Chorzowie nabrałem dużo wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim odwagi - biegnąc za Stevenem Gardinerem (Gardiner wygrał Memoriał Skolimowskiej z 3. wynikiem na listach światowych: 44.14 - przyp. red.). Dotarło do mnie że bieganie poniżej 45 sekund jest realne i tak bliskie.
Z perspektywy kibica wyglądało, że to jest przepaść :ojnie:
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trzeba być ambitnym. A przykład Kołeczek pokazuje, że można, niestandardowo choćby
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1723
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3259
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

O ja jebię jakie lakoniczne wypowiedzi XD
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

jak dla mnie, te formułki pana Dyrektora, które w zasadzie nic nie wyjaśniają, tak naprawdę wyjaśniły wszystko... :hej:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim wyjaśniło ,że decyzja nie jest podejmowana jednoosobowo jak wielu sądziło.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Przede wszystkim wyjaśniło ,że decyzja nie jest podejmowana jednoosobowo jak wielu sądziło.
Jakoś od razu o naszej polityce pomyślałem, ale tu nie politykujemy :lalala:
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wywiad dla GW więcej wyjaśnia. Moim zdaniem to dowód na zlekcewazenie bieganie.pl albo zmęczenie pytaniami o to. Niemniej PR PZLA jak zwykle z minionej epoki. Do piachu.

Obiektywnie Zalewski się spóźnił na zawody i ponosi tego konsekwencje.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie jest jednoosobowo podejmowana. Bo albo ją zaakceptujcie albo ja odchodzę ze stanowiska. I co wtedy? Przecież gdyby ten "trener" zgłosił Zalewskiego to byłby w tej reprezentacji. Kryteria powinny być jasne, a nie ocenne. Skoro jest najlepszy po wynikach, to co tu rzeźbić? Co ten Krawczuk reprezentuje, bo nie interesuje się biegami? :hejhej:
Może wypowie się?
Na jakie zawody się spóźnił? Przyjechał później (czy w ogóle Lisowski i Zarząd dopytywał dlaczego? Może były sprawy ważniejsze tego dnia?), ale to chyba nie przeszkodziło w bieganiu?
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie no... Serio? I co z tego, że decyzja podejmowana jest "w większym gronie" tudzień "pan Tomasz Majewski..." Z całym szacunkiem - a jakie kompetencje etc ma pan Tomasz Majewski (oczywiście ex gwiazda kuli i świetny zawodnik) do oceny czy lepiej na zaowdy na 400m wziąć Krawczuka czy Zalewskiego? Może jedynie opierać się na ocenie i rekomendacji przedstawionej przez tego czy innego trenera -> w tym wypadku oparł się na rekomendacji trenera Lisowskiego. Całe to gadanie o wieloosobowym podejmowaniu decyzji to jest jedynie rozmywanie odpowiedzialności - co wniosą ludzie od zupełnie innych dyscyplin? Czy są w stanie ocenić formę startową zawodnika (biorąc pod uwagę cykl treningowy + ew. superkompesację etc)? Nikt nigdzie też nie napisał, dlaczego Karol Zalewski spóźnił się na DME - bo to może być całkiem istotne w tej sytuacji. Aktualnie to ja widzę bardzo silny charakter (w osobie trenera) vs silny charakter zawodnika - i niestety nie spotkali się pośrodku.

Ot, to moje zdanie - oczywiście mogę się mylić.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Pewnie jest jednoosobowo podejmowana. Bo albo ją zaakceptujcie albo ja odchodzę ze stanowiska. I co wtedy? Przecież gdyby ten "trener" zgłosił Zalewskiego to byłby w tej reprezentacji. Kryteria powinny być jasne, a nie ocenne. Skoro jest najlepszy po wynikach, to co tu rzeźbić? Co ten Krawczuk reprezentuje, bo nie interesuje się biegami? :hejhej:
Może wypowie się?
Na jakie zawody się spóźnił? Przyjechał później (czy w ogóle Lisowski i Zarząd dopytywał dlaczego? Może były sprawy ważniejsze tego dnia?), ale to chyba nie przeszkodziło w bieganiu?
Odpowiedzi na te pytania znajdują się w cytowanych i linkowanych wywiadach.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:Nie no... Serio? I co z tego, że decyzja podejmowana jest "w większym gronie" tudzień "pan Tomasz Majewski..." Z całym szacunkiem - a jakie kompetencje etc ma pan Tomasz Majewski (oczywiście ex gwiazda kuli i świetny zawodnik) do oceny czy lepiej na zaowdy na 400m wziąć Krawczuka czy Zalewskiego? Może jedynie opierać się na ocenie i rekomendacji przedstawionej przez tego czy innego trenera -> w tym wypadku oparł się na rekomendacji trenera Lisowskiego. Całe to gadanie o wieloosobowym podejmowaniu decyzji to jest jedynie rozmywanie odpowiedzialności - co wniosą ludzie od zupełnie innych dyscyplin? Czy są w stanie ocenić formę startową zawodnika (biorąc pod uwagę cykl treningowy + ew. superkompesację etc)? Nikt nigdzie też nie napisał, dlaczego Karol Zalewski spóźnił się na DME - bo to może być całkiem istotne w tej sytuacji. Aktualnie to ja widzę bardzo silny charakter (w osobie trenera) vs silny charakter zawodnika - i niestety nie spotkali się pośrodku.

Ot, to moje zdanie - oczywiście mogę się mylić.
Zgodnie z wywiadem i rzeczywistością decyzja podejmowana jest przez kilkuosobowy zarząd a do tego jak wskazano opierano się na opinii szefa bloku sprintu zatem obala to tezę ,że decyzja jednoosobowa na podstawie rekomendacji trenera. Wszystko to zawarte jest w oświadczeniu z PZLA. Warto też zauważyć,że to nie chodzi czy to są osoby z innych dyscyplin ale to osoby np różnych kompetencji jak szkolenie itp.To nie jest grono przypadkowych ludzi. Wskazano też,że spóźnienie Karola nastąpiło głównie z powodu późniego wrócenia z zagrancznych zawodów dzień wcześniej czy nawet wieczorem i późniejsze dojechanie na DME dnia następnego.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arti pisze:
marek84 pisze:Nie no... Serio? I co z tego, że decyzja podejmowana jest "w większym gronie" tudzień "pan Tomasz Majewski..." Z całym szacunkiem - a jakie kompetencje etc ma pan Tomasz Majewski (oczywiście ex gwiazda kuli i świetny zawodnik) do oceny czy lepiej na zaowdy na 400m wziąć Krawczuka czy Zalewskiego? Może jedynie opierać się na ocenie i rekomendacji przedstawionej przez tego czy innego trenera -> w tym wypadku oparł się na rekomendacji trenera Lisowskiego. Całe to gadanie o wieloosobowym podejmowaniu decyzji to jest jedynie rozmywanie odpowiedzialności - co wniosą ludzie od zupełnie innych dyscyplin? Czy są w stanie ocenić formę startową zawodnika (biorąc pod uwagę cykl treningowy + ew. superkompesację etc)? Nikt nigdzie też nie napisał, dlaczego Karol Zalewski spóźnił się na DME - bo to może być całkiem istotne w tej sytuacji. Aktualnie to ja widzę bardzo silny charakter (w osobie trenera) vs silny charakter zawodnika - i niestety nie spotkali się pośrodku.

Ot, to moje zdanie - oczywiście mogę się mylić.
Zgodnie z wywiadem i rzeczywistością decyzja podejmowana jest przez kilkuosobowy zarząd a do tego jak wskazano opierano się na opinii szefa bloku sprintu zatem obala to tezę ,że decyzja jednoosobowa na podstawie rekomendacji trenera. Wszystko to zawarte jest w oświadczeniu z PZLA. Warto też zauważyć,że to nie chodzi czy to są osoby z innych dyscyplin ale to osoby np różnych kompetencji jak szkolenie itp.To nie jest grono przypadkowych ludzi. Wskazano też,że spóźnienie Karola nastąpiło głównie z powodu późniego wrócenia z zagrancznych zawodów dzień wcześniej czy nawet wieczorem i późniejsze dojechanie na DME dnia następnego.
Gdzie w tym wywiadzie wskazano powód spóźnienia? Czy wyobrażasz sobie, że szef bloku sprintu sprzeciwia się trenerowi Lisowskiemu i nakazuje mu uwzględnić zawodnika, którego ten nie chce? Przecież to nie zadziała w żadnej DRUŻYNIE i nikt tak nie zrobi. Nie no, pewnie można się podpierać tym, że 8 kolejnych osób podpisało - można by też znaleźć i 6 jeszcze kolejnych, natomiast to niczego nie zmieni. Najsmutniejsze jest, że dotyczy to naszego aktualnie najlepszego zawodnika w dyscyplinie, gdzie mamy szanse na medale na poziomie europejskim (sztafeta).
biegam ultra i w górach :)
ODPOWIEDZ