Oscar Pistorius pojedzie do Daegu

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przyznam się, że zaskoczyły mnie te informacje, bo myślałem że sprawa jest już zamknięta, że to, że on ma przewagę nad pełnosprawnymi jest oczywiste.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Też wydaje mi się, ze ma przewagę. Ciekawe co się stanie gdy za dwa lata pobiegnie 42 s, dopiero będą jaja. Ja mu dobrze życzę ale wydaje mi się, że nie jest to uczciwa konkurencja.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No właśnie, jak na niego patrzę, to wydaje mi się, że ma jeszcze jakiś poziom tkanki tłuszczowej który pokazuje, że nie jest mocno wytrenowany i pewnie ma jeszcze spore rezerwy.
IAAF daje ciała.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

to n ie do końca wina IAAF-u, od decyzji sądu arbiitrażowego przy MKOL w świecie sportu nie ma już żadnej możliwości odwołania. Ciała może dali trzy lata temu gdy przedstawiali swoje stanowisko temu sądowi.

Pistorius przedstawił tam inne badania pokazujące inne elementy np. start gdzie wykazywał, że na nich znacznie traci
Krzysiek
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:44
Życiówka na 10k: 32:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W RPA to same ewenementy jak nie Caster Semenya to Oscar.
10km- 32:26
21.097km- 1:12:03
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

porównanie co najmniej niestosowne.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
bartorz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 25 lip 2010, 09:57
Życiówka na 10k: kiepska

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:No właśnie, jak na niego patrzę, to wydaje mi się, że ma jeszcze jakiś poziom tkanki tłuszczowej który pokazuje, że nie jest mocno wytrenowany i pewnie ma jeszcze spore rezerwy.
IAAF daje ciała.
Właśnie - spójrzcie tutaj - http://emilianonegrini.files.wordpress. ... .jpg?w=510 - gość wygląda bardziej jakby się przymierzał do startu w UFC albo Bellatorze a nie... Daegu :hejhej:
Fredzio_Monroe
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 20 cze 2011, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja jestem zdania, że należy mu się to ;d i bardzo fajnie, że zakwalifikował się do Deagu. Gość ma w jakimś stopniu życie przesrane przez niepełnosprawność, podziwiam go za wytrwałość i dążenie do celu.
I nie wiem ale chyba ludzie piszący w tym wątku nie mają kompletnie kultury i sumienia. Nie wiem, ale według was skoro gość jest niepełnosprawny to nie może normalnie rywalizować, szczególnie, że może i te protezy z włókna dają mu jakąś przewagę, tyle, że wyrządzają tyle samo szkody ; d i nie mówcie mi, że dla takich jest paraolimpiada, bo każdy dobrze wie jak ta impreza jest postrzegana ;d Marzeniem każdego sportowca który ma szanse je spełnić jest wyjazd na IO czy MŚ i tego mu życzę z całego serca.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Fredzio_Monroe pisze:może i te protezy z włókna dają mu jakąś przewagę, tyle, że wyrządzają tyle samo szkody
Ponieważ nie da się wyliczyć ile korzyści rekompensowanych jest przez ile szkód - to nie powinien startować.
Też mu współczuję - ale sorry, to jest otwarcie drogi do niebezpiecznych praktyk.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Fredzio_Monroe pisze:może i te protezy z włókna dają mu jakąś przewagę, tyle, że wyrządzają tyle samo szkody
Ponieważ nie da się wyliczyć ile korzyści rekompensowanych jest przez ile szkód - to nie powinien startować.
Też mu współczuję - ale sorry, to jest otwarcie drogi do niebezpiecznych praktyk.
W pełni się zgadzam. Już można sobie wyobrazić, że za jakiś czas ktoś w imię parcia do rekordu świata amputuje sobie obie nogi i założy mega ultra wyczynowe kończyny. Inne dyscypliny też mogą czuć się zagrożone, bo ktoś ze słabym wzrokiem też chce strzelać na olimpiadzie i dlaczego mają mu w tym przeszkadzać super lornetkowe szkła kontaktowe oraz proteza prawej ręki? Takie czasy, że niektórym tolerancja i poprawność polityczna miesza się ze wszystkim, a zwłaszcza ze zdrowym rozsądkiem.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Prawda to, smutna ale prawda.
Jako człowiekowi współczuję, ale wysyłam na paraolimpiadę.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

IAAF nie ma wyjscia by nie narazic sie prawom czlowieka.

W rywalizacji miesien-technologia ta druga niestety jest gora.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie tak szybko, bo sobie krzywdę zrobisz - można by powiedzieć kalece turlającemu się po schodach dla pełnosprawnych. Do rekordu świata brakuje wciąż jakieś 15 metrów. 43 sekundy ciągle zarezerwowane są dla Bolta tyle, że ten sam sobie ostatnio protezy przyprawia, wożąc się papameleksem po tartanie. Coubertin nie przewidział takiej opcji jak Pistorius ale jego wychowywanie człowieka w duchu pokoju, nadal jest na czasie. Androidy są w sferze fantastyki naukowej, a sprawność ogólna obecnych poczwar pozostawia wiele do życzenie. Niemniej to wystarczy by użyć ich w zdalnie sterowanej wojnie.
Kłopotliwość klasyfikacji pokojowego Pistoriusa, przyprawia o ból głowy. On sam zdawać sobie musi sprawę z odmienności i ewentualny jego złoty medal, nigdy nie będzie miał pełnosprawnego wymiaru. Ale...
Jeśli pojawiają się wątpliwości, to zawsze dobrze zweryfikować idee inicjujące. Wszystko gra dopóki nie zaczynamy się zabijać. Sport jako wentyl bezpieczeństwa może utracić swoją funkcję w obecnym kształcie. Jeżeli kaleka zacznie szybciej wchodzić po schodach do urzędu, to zniknie litość i znaczki dla inwalidów.
W F1 aspekt przetechnicyzowania jest od wielu lat problemem podważającym sens rywalizacji. Lekka wkracza na te same, nieuniknione tory. W operze mieliśmy już "sztucznych" kastratów. Determinacja by ucinać sobie nogi na miejsce dla sztucznych i szybszych, będzie barierą, którą niewielu przekroczy. Na razie...
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

No, jeśli mu się jakaś kontuzja Achillesa nie przyplącze to w finale powinien pobiec :spoczko:

Jarlaxle pisze:W RPA to same ewenementy jak nie Caster Semenya to Oscar.
Qba Krause pisze:porównanie co najmniej niestosowne.
Niestosowne? Analogia sama się narzuca. I nie tylko Jarlaxle ale też Januszewskiemu czy Partyce. Więc raczej to uchodzi :ble:
ODPOWIEDZ