ajajaj! kontuzje..

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Neeks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 10:34

Nieprzeczytany post

Kochane dziewczyny, krotko i na temat. Nigdy nie biegalam, zawsze chcialam, nigdy nie moglam ubiec 5 minut. moglam isc na Spin 45 min hard core, na step to samo, ale bieg - nic z tego. jednka postanowilam 'nauczyc' sie biegac podczas korony, sporo czasu wolnego. biegalam z aplikacja 5K, jendak szybko znudzilo mi sie ze tylko 3x w tyg. biegalam 4x nawet 5x i wiecej niz bylo w aplikacji. np gdy byl dzien gdzie bylo biegane 8 minut, ja robilam trening 2x. zawsze trening byl pol godziny, nie wiecej jednak.

najpierw nabawilam sie bolu jakby w pachwinie chociaz bardzoen myslalalm ze to biodro. usisk przy kucaniu. nie biegalam 3 tygodnie. teraz jak juz sie nauczylam biegac i moge sobie jogowac pol godzinki to po treningu lekko czuje to, ale nie jak wtedy..

jest inny problem. lydka. boli mnie bardzo. non stop juz teraz. chodzic nie moge. bol jest jakby w polowie lydki, od wewnetrznej strony. jakby tuz przy kosci, gdy uciskam to nawet czuje jakies zgrubienie (wybaczcie moja nieznajomosc anatomi i slaby opis).. najlepsze jest to, ze znow nie biegam tydzien a bol nie ustaje, smaruje, masuje.. boli - czy to naderwany miesien?

staram sie zawsze rozciagnac i rozgrzac przed bieganie. moze przesadzilam te 8 tygodni? sama nie wiem.

czy kupic sobie opaske uciskajaca? przestac biegac?

pracowalam na to 8 tygodniu, i kurde mam no :(
poradzcie cokolwiek

buziaki, Neeks
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Połowa łydki, przy kości to brzmi trochę jak naderwany mięsień plaszczkowaty. Jesteś w stanie robić wzniosy na palcach na tej nodze?
Sprawdź też shin splins jeżeli ból idzie bardziej z kosci.
Neeks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 10:34

Nieprzeczytany post

dzieki za odpowiedz. tak moge wznosic sie na palcach ale boli.
ale bardziej boli gdy chce zrobic krok lewa noga (kontuzja jest w prawej), boli gdy wstaje (chociaz jak siedze to czuje tez), gdu robie ten krok do przody ta noga to jest ok, ale jak ona zostaje w tyle bo krok robi lewa noga, to bol w tej prawej sie nasila...

shin splin? jak to sprawdzic? wybacz, jestem totalny amator
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ