Wózek do biegania

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Agucha
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2013, 21:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziewczynki,jak w temacie.Mam 6 miesięczną córeczkę(i syna 5 lat)i chciałabym biegać wieczorami(nie lubię rano)Mój mąż pracuje popołudniami i wraca póznym wieczorem,więc jedynym dla mnie rozwiązaniem pozostaje wózek.Przymierzam się do zakupu x-lander x-run 3 kołowy.Pytanie do dziewczyn które próbowały-czy to ma sens.Obawiam się,że to pchanie wózka w biegu jest nienaturalne(niemożność swobodnego poruszania rękami) Co o tym myślicie?A może jakaś inna marka wózka?
New Balance but biegowy
nitka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, 08:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja polecam bieganie z wózkiem. Podobno powinno się biec, pchając wózek raz jedną ręką, raz drugą, ale ja w zasadzie prawie cały czas trzymam go dwiema rękami i wcale mi to nie przeszkadza w biegu, nie wpływa też na prędkość. Mam Croozera i b. jestem zadowolona. Jedynym problemem w bieganiu z wózkiem jest to, by dzidzia chciała współpracować, ale półroczniak nie powinien jeszcze stwarzać trudności;-)
alka87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018, 11:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też na początku miałam obawy, czy w ogóle polubię bieganie z wózkiem. Tym bardziej, że kiedyś nawet trucht wokół osiedla był czymś, co co budziło we mnie raczej mieszane uczucia. Ale gdy już kupiłam wózek i zobaczyłam, jak moje dziecko się cieszy na każde wyjście z domu, to jakoś polubiłam ten sport. Teraz nie wyobrażam sobie bez tego życia. Też zastanawiałam się nad zakupem X Landera, ale ostatecznie wybór padł na Thule Urban Glide https://wozimysie.pl/thule-urban-glide-gondola Przekonała mnie dołączona do zestawu gondola :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A dajcie spokój kurde 3000 prawie za wózek :bum: Chyba by mnie musiało za mocno na wybieganiu przymrozić, żeby wydać tyle na wózek :hahaha: Chociaż przyznaje, że duże koła są fajne :taktak: ale 3000 mówię stanowcze nie! Wolę używanego x-landera z 400 :hahaha:
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Do czego ty xlandera chcesz porównać? Spróbuj xlanderem ostro skręcić, wjechać na krawężnik, do lasu, przewieź dziecko podczas deszczu, spróbuj podpiąć do roweru. To zupełnie inna liga.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak mam wydać na wózek 3000 żeby biegać z dzieckiem, to wolę wydać 400 i z nim nie biegać tylko chodzić na spacery, a biegać mogę sam.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Jak mam wydać na wózek 3000 żeby biegać z dzieckiem, to wolę wydać 400 i z nim nie biegać tylko chodzić na spacery, a biegać mogę sam.

Wysłane z mojego SM-A510F .
I dlatego to jest strefa kobiet, ponieważ faceci pewnych rzeczy nie są w stanie zrozumieć. :bum:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Weź, bo pękniesz tak się nadymasz :hahaha:

Zastanawiałem się nad wózkiem biegowym, ale w tej cenie to podziękuję. Wolę spacerować i biegać sam.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Weź, bo pękniesz tak się nadymasz :hahaha:
To nie było miłe, a powiem wręcz, że obraźliwe.

Wracając do sprawy. Kobieta nierzadko nie ma tego komfortu żeby zostawić z kimś dziecko. Albo z nim wyjdzie pobiegać, albo nie pobiega wcale. Za to niejeden mężczyzna gdy planuje zakup nowego auta, nie zastanawia się zbytnio gdy uzna, że coś mu jest potrzebne.

W moim mieście, co tydzień widzę jak w Parkrun bierze udział pewna mama pchająca przed sobą przyczepkę rowerową.
http://tiny.pl/gnl3k
Trudno mi powiedzieć, czy to jest wygodne, czy nie, ponieważ nie miałam okazji się przekonać, jednak coś chyba musi być na rzeczy, skoro ten wózeczek tak często widuję. Być może jest to jakaś opcja?
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Twoja wypowiedź też do miłych nie należała więc jesteśmy kwita.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Twoja wypowiedź też do miłych nie należała więc jesteśmy kwita.

Wysłane z mojego SM-A510F .
W którym miejscu Cię obraziłam, który wyraz tak Cię poruszył? To prawda, że potrzeby kobiet i mężczyzn są różne, dlatego też ten dział nazywa się "Strefa Kobiet - dziewczyny to nasze miejsce". Jeśli nadal zamierzasz mnie obrażać, zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bianka16 pisze:I dlatego to jest strefa kobiet, ponieważ faceci pewnych rzeczy nie są w stanie zrozumieć. :bum:
Wprowadzasz tym stwierdzeniem rozmówcę do poziomu osoby z którą nie warto dyskutować i sama przez swoją płeć stawiasz się w tej "konfrontacji" na pozycji wyższej. Kobiety której "zwykły facet" nie jest w stanie zrozumieć. Równoznacznie sygnalizujesz, że nie jest to miejsce dla mnie, stąd i mój komentarz o Twoim "nadymanie się".

Może i mój komentarz nie jest miły, ale i daleki od obrażania Cię.



Wysłane z mojego SM-A510F .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyraźnie czytam, że jest to Strefa Kobiet, chyba że się mylę. Nie ja tak nazwałam ten dział, więc skargę można składać do autorki.
Ja nie porozmawiam z Tobą z pewnością o budowie samolotu, bo się nie znam. Dopuszczam jednak do siebie tę myśl, że różnica płci nie jest bezpodstawna i różnica pojmowania danych tematów i danych rzeczy jest oczywista, tak samo jak priorytety.
Wystarczy zajrzeć do książki Ann Moir, Davida Jessel'a pt" Płeć mózgu" lub też Johna Graya "Mężczyżni są z Marsa, kobiety z Wenus" aby zrozumieć, że nie jest to kwestia wywyższania się, czy jak to nazwałeś "nadymania się", tylko różnice w pojmowaniu i postrzeganiu spraw. Nie ja tak to urządziłam lecz natura. Można się z nią sprzeczać, bić, czuć się pokrzywdzonym, poniżonym, czy zdołowanym lub można przyjąć, że tak jest a wtedy lepiej się tę drugą stronę rozumie.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ty niestety założyłaś, że ja nie jestem w stanie Cię zrozumieć więc nawet nie chce mi się starać.

To, że dział nazywa się jak się nazywa nie oznacza, że jest on zakazany dla płci przeciwnej co oczywiscie nie oznacza, że nie możesz tak uważać.

Aha, z Twojej wypowiedzi wynika, że nie mogę się znać na wózkach i zapewne dzieciach też. No cóż... :lalala:

Wysłane z mojego SM-A510F .
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niczego nie zrozumiałeś, szkoda, no trudno.
ODPOWIEDZ