Bieganie z wózkiem

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

Kiedy zaczęłyście biegać z Maluszkami?
New Balance but biegowy
sarenka70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 14 lip 2012, 07:57
Życiówka na 10k: 38:03
Życiówka w maratonie: 2:57:35

Nieprzeczytany post

Hej ja zaczelam biegac w trzecim tygodniu po porodzie choc tylko 1km dobiegu do stadionu pozniej mala przewaznie spi(raz lepiej raz gorzeja) ja krece kolka :usmiech: .Nie mam typowego joggera z przodu dwa male kolka ktore troche hamuja choc jeden trening 15,8 km udalo mi sie tez z nim zrobic.W sumie nie lubie biegac z wozkiem bo to calkiem inny styl biegu ale sa dni ze inaczej nie idzie.
raff_pl
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 28 sty 2013, 23:51
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 03:49:24

Nieprzeczytany post

Przy okazji podzielcie sie jeszcze prosze opiniami odnosnie wozkow do biegania. Pewno bede musial takowy nabyc i nie bardzo wiem za czym sie rozgladac. Czy przednie kolko powinno byc sztywne czy skretne? Duze kola to podstawa jak rozumiem, czy oprocz tego jeszcze istotna jest konkretna amortyzacja?
Run damn it!
10k 42:52 21k 1:34:06 42k 3:49:24
Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

Ja mam xlandera xrun z gondola i fotelikiem. Maly ma 13 tygodni i zastanawiam sie nad zabieraniem go w foteliku, ale nie wiem wlasnie na ile to jest dla niego zdrowe. Zalezy mi na bieganiu z nim raz w tygodniu, bo akurat w piatki nie mam go z kim zostawiac, a pogoda robi sie obiecujaca. :)
atalanta
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 02 gru 2010, 20:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

już 23 czerwca, w Radomiu, odbędą się mistrzostwa Polski w biegu z wózkiem :taktak:

http://www.polmaratonradom.pl/index.php ... -z-wozkiem
nitka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, 08:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja zaczęłam biegać z małą w wózku, jak miała 10 miesięcy, ale podobno można już wcześniej - jak dziecko siedzi. Mam croozera i gorąco ten wózek polecam (po zmianie dużego kółka joggingowego na małe można go też używać jako zwykłej spacerówki i przyczepki do roweru). Jedynym minusem jest to, że nie można go rozłożyć do pozycji leżącej, no i jest dość duży, ale za to b. pojemny. Biegania ze zwykłym wózkiem nie polecałabym, chyba że bardzo wolniutko po jakimś mega równym terenie. W joggerach przednie koła są zawsze nieskrętne.
Awatar użytkownika
DOM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2101
Rejestracja: 11 kwie 2008, 07:13
Życiówka na 10k: 34:27
Życiówka w maratonie: 2:36:045
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ze względu na delikatny kręgosłup dziecka nie jest wskazane bieganie poniżej 5-6 miesiąca, chyba że wózek ma specjalny hamak (ale lekarze nie zalecają by biegać poniżej 3 miesiąca, to naprawdę dolna granica). My z pierwszym dzieckiem zaczęliśmy biegać, gdy Młody miał 5 i pół miesiąca i w miarę stabilnie siedział.
Spełniona mama dwóch chłopaków.
Miłośniczka Wings For Life;) i biegów górskich.
DOMwBIEGU.pl
sarenka70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 14 lip 2012, 07:57
Życiówka na 10k: 38:03
Życiówka w maratonie: 2:57:35

Nieprzeczytany post

Ja mam wozek w ktorym Emma lezy plasko, z prawdziwym joggerem to zaczne biegac dopiero jak mala zacznie porzadnie siedziec.
sarenka70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 14 lip 2012, 07:57
Życiówka na 10k: 38:03
Życiówka w maratonie: 2:57:35

Nieprzeczytany post

to my :usmiech: po bieganiu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MOWKA
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2015, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Mam pytanie do mam starszych dzieci- do jakiego wieku Wasze dzieci chciały z Wami biegac (w wózku)?
Moja córa skonczy niedługo 3 latka, biegam z nią czasami w zwykłym wózku spacerowym (ma amortyzatory i pompowane koła).
Ciezko sie prowadzi taki wózek, wiec przymierzam sie do zakupu wózka biegowego... ale czy to ma jeszcze sens?
Jakie wózki nadaja sie dla starszych (cięższych i większych) dzieci?
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Powiedziałabym, że nie ma sensu. Ale pewnie zależy od dziecka i okoliczności ;) Moje dziecko wieku 3 lat korzystało już z wózka sporadycznie, a w wieku 4 lat wózek nie był potrzebny w ogole (przy czym mowie o takim ogolnym korzystaniu, bo nie biegałam z wózkiem). Chyba szkoda kasy, aby na 1 rok kupować nowy wózek, no chyba że masz dziecko wyjątkowo przywiązane do wspólnych treningów, a ponadto jesteś wózkomaniaczką ;)
MOWKA
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2015, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no wlasnie na codzien wozka nie uzywamy, jezdzimy rowerem lub na piechotke... wozek poterzebny bylby tylko do treningów i zawodów. o nowym nie myslalam, raczej jakis uzywany...
Zaczynam zastanawiac sie nad przyczepka rowerowa z f-cja joggera, w razie gdyby wspolne bieganie nie wypalilo to moze rowerowe wycieczki ...
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

wlasnie mialam napisac w tamtym poście, ale mi umknęło. taka przyczepka to lepsza opcja wg mnie. my mamy przyczepkę Chariot, wprawdzie nie biegałam z nią, bo kupilismy stricte do jeżdzenia i ogólnie bieganie z wózkiem to nie dla mnie (wielkie te wszystkie sprzety ;) ) No ale przynajmniej starczy na kilka lat i 2 funkcje. A do niektorych modeli można tez dokupić płozy i na biegówkach jeździć.
Malinowa_malina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 30 paź 2015, 10:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jejku, podziwiam was dziewczyny, mi by było trudno się zebrać i znaleźć czas pomiędzy domem, dzieckiem i jeszcze innymi obowiązkami na bieganie. Ale patrząc na was to chyba znaczy, ze da się to wszystko pogodzić i jeszcze mieć czas dla siebie. Może za jakiś czas uda mi się dołączyć nie tylko do grona mam, ale też i biegaczek z wózkami. :)
Gratuluję wam dzieci i wyjątkowej motywacji!!!! :)
Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

Mój syn jeździł w wozku do dwóch lat. Nie było szans, żeby jeździł dłużej. Teraz ma prawie 3 i zdecydowanie woli rower biegowy. Nie da sie zaplanować jakiegoś dłuższego biegania, ale przy bieganiu dla zabawy obydwoje mamy frajde :)
ODPOWIEDZ