Teraz jest Pn, 16 września 2019, 22:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Komentarz do artykułu Trening do Maratonu dla śr. zaawansowa
Nowy postNapisane: N, 8 lipca 2012, 07:38 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Na razie mam za soba pierwsze wybieganie, gdzie przez 2:05 godz. przebieglem 20 km w bardzo, wydawalo by mi sie lekkim i przyjemnym tempem. Na koniec czulem, ze moglbym jeszcze pare km przebiec. Jezeli chodzi o oglne wzmocnienie, to nie mam z tym problemu i rowniez o to dbam.
Chcialbym wlasnie zaczac wybiegania od 20 km i dojsc powiedzmy do 40 km w 8 tyg (o ile dam rade). Czyli tak sredno o 6 km w stosunku do podanych km w treningu. Oczywiscie nic na sile i bede obserwowal czy w pewnym momencie nie jest tego juz za duzo i jak to znosze. Czyli rozumiem, ze poki nie jest to za bardzo meczace/obciazajace to moge tak robic?

Nowy postNapisane: Pt, 13 lipca 2012, 10:39 
Honorowy Red.Nacz.

jarul napisał(a):
Chcialbym wlasnie zaczac wybiegania od 20 km i dojsc powiedzmy do 40 km w 8 tyg (o ile dam rade).

Masz zamiar na treningach biegać po po 40 km?

Nowy postNapisane: Wt, 25 września 2012, 20:09 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam, mam dylemat ze swoim pierwszym startem w maratonie. Mój tegoroczny trening koncentrował się na przygotowaniach do półmaratonów: pierwszy w Berlinie na początku kwietnia (trenowałem 3x w tygodniu), kolejny w sierpniu w Krasnymstawie oraz ostatni w Pile na początku września. Do dwóch ostatnich przygotowywałem się od czerwca wg "szkoły amerykańskiej" trenując 4-5 razy w tygodniu, biegając 40-45 km tygodniowo. Mój plan zakładał po półmaratonie w Pile zwiększenie objętości niedzielnych treningów tak, by na 2 tygodnie przed maratonem w Poznaniu mieć zaliczone wybiegania w granicach 26, 28 km. Niestety z uwagi na konieczność nieco dłuższej regeneracji po ostatnim półmaratonie oraz przeziębieniu w ostatnich dniach praktycznie nie trenowałem długich wybiegań. Zostało niewiele ponad 2 tygodnie do maratonu i jestem w kropce, gdyż wszystkie plany treningowe zakładają zmniejszenie ilości przebieganych kilometrów na 2 tygodnie przed startem, a w moim przypadku najdłuższy "trening" to start w półmaratonie 09 września.Czy w tej sytuacji rozsądny jest start w maratonie? Ps. Zakładałem bieg w granicach 4:00:00, a mój najlepszy wynik w półmaratonie to 1:47:00.

Nowy postNapisane: Pn, 28 stycznia 2013, 23:10 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Czesc,
przygotowuję się do pierwszego maratonu, mam za sobą 3 połówki (najlepszą z czasem 1h53m), proszę o radę w następujących kwestiach:
1/ wg tabeli Danielsa powinienem biegać długie wybiegania w tempie ok 6:37, natomiast moje TM to 5:40. W jakim tempie powinienem biegać pozostałe treningi (wtorek i sobotę)?
2/ chciałbym ew. wpleść w plan treningowy podbiegi (np: w sobotę). Czy taki trening można robić co tydzień czy raczej co dwa tygodnie (żeby uniknąć przetrenowania)?
3/ w innym artykule na bieganie.pl (z 2012.12.28) wyczytałem, że generalnie nie powinno się biegać na treningu dłużej niż 2h30m. Czy w takim razie powinienem ograniczyć wybiegania zaproponowane w tym planie (przy moim tempie) do 23km? Gdybym nie nałożył takiego ograniczenia to 32km biegłbym przez 3h30m, a to chyba sporo za dużo jak na trening.

z góry dziękuję za pomoc.

Nowy postNapisane: Pn, 28 stycznia 2013, 23:33 
Honorowy Red.Nacz.

1, Powinieneś biegać, tak, żeby czuć się komfortowo, zakładam, że będzie to nie szybciej niż 6:10 - 6:20
2. Podbiegi możesz biegać co tydzień ale nie zamieniaj tego w sesje beztlenową - czyli biegaj np 20-30 sekund podbiegu a potem długi odpoczynek - podbieg to ma być siła - więc pracuj ciałem tak, żebyś czuł, że pracują mięśnie a nie że poprostu biegniesz pod górę.
3. To jest kwestia płynna - pokazywałem przykłady gdzie rzeczywiście większość długich biegów to było 2h30, jednak musisz na takim biegu nabrać pewności siebie, że jesteś na maraton gotowy. Nie przejmowałbym się tak dokładnie Danielsowskim 6:37 a poprostu w tempie od 6:40, potem 6:20, potem może 6:10 starałbym się przebiec ze 26 - 28 km co może wyjdzie Ci nawet prawie 3 godziny. To nie jest tak jak 2+2=4, nie ma takich pewnych reguł. Ze dwa takie treningi w odstępie przynajmniej dwóch tygodni mógłbyś zrobić.

Nowy postNapisane: Cz, 14 marca 2013, 17:57 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Mam już za sobą pierwszy maraton w 4:12:10 i marzę o finishu poniżej 4h. Mam też za sobą 3 miesiące leczenia kontuzji po tym maratonie, bo zbyt szybko zwiększyłam kilometraż treningów. Mądrzejsza o te doświadczenia ;) postanowiłam rozpocząć przygotowania już teraz. Do Maratonu Warszawskiego mam 6 m-cy i zastanawiam się nad planem treningowym z 4 treningami w tygodniu. Ten plan wydaje się pasować, o ile go sobie wydłużę w taki sposób, żeby niedzielne długie biegi wydłużać wolniej ;). Zastanawiam się nad tempami tych treningów... Pierwszy sprawdzian będzie na PW za tydzień i wyjaśni się kwestia aktualnego TM. A co w pozostałe dni? Jak biegać "dwa spokojne około godzinne biegi" i przebieżki? Ile powyżej/poniżej aktualnego TM?

Nowy postNapisane: So, 23 marca 2013, 22:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Przepraszam za, być może, banalne pytanie, ale nie do końca rozumiem na czym ma polegać ten "sprawdzian" czy "test". Wyjaśni ktoś?

Movescount

Nowy postNapisane: So, 23 marca 2013, 22:58 
Honorowy Red.Nacz.

Olala, przepraszam, ze nie odpowiedziałem, nie zauważyłem wcześniej pytania przytoczony pogodą. :)
Tempa wolne maja być poprostu wolne i tyle, masz czuć pełen komfort, łatwość konserwacji.

W temacie sprawdzianów: sprawdzian to bieg gdzie zmuszając sie do maksymalnego wysiłku, pokazujesz na jakim jesteś w tym momencie poziomie, to może być dyszka, polmararon.

Nowy postNapisane: N, 24 marca 2013, 00:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Wielkie dzięki.

Movescount

Nowy postNapisane: Pn, 13 maja 2013, 12:36 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam,
Zacząłem przygotowania zgodnie z tym planem treningowym.
Jestem średnim biegaczem – 10km robię przeważnie w 51min

Cel:
Chciałbym za 4 miesiące (wrzesień) przebiec mój pierwszy Maraton Warszawski (po pierwsze dobiec do mety :oczko: , gdyby udało mi się tego dokonać w czasie ok 4h to byłoby świetnie! :usmiech: )

Pierwszy tydzień biegania zgodnie z tym planem za mną.

Pytania:
1. Nie mogę biegać w czwartek, więc biegam Wtorek i Środę. 50min luźnego biegania to dla mnie ok 8/9km. – Czy przesunięcie biegu w tempie maratońskim z Czwartku na Środę jest tutaj jakimś poważnym nadużyciem?
2. Jeżeli maraton chcę przebiec w ok 4h to moje tempo maratońskie jest na poziomie ok. 5.6min/km? Czy jakoś inaczej się to liczy?
3. Mogę biegać ok 15-18 km bez większego zmęczenia natomiast po tym dystansie często czuję ogromny spadek mocy - moja największa obawa jest właśnie taka -czy ten plan treningowy pozwoli mi na odpowiednie przygotowanie się do maratonu i tak długiego biegu?

Z góry dziękuję za wszelkie porady!

Pozdr
Marcin

Nowy postNapisane: Cz, 13 czerwca 2013, 16:50 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam

Postanowiłem, że mimo prawie zerowego doświadczenia w biegach na długich dystansach spróbuję przygotować się do Maratonu Warszawskiego (29.09) - mam dokładnie 15,5 tygodnia do startu. Dwa miesiące temu wystartowałem w moim pierwszym biegu na 10 km w Barcelonie (celem było zejście poniżej 55 minut - czas 50:57 z dużym podbiegiem).

Po tym biegu miałem 4 tygodnie przerwy, a w maju biegałem rekreacyjnie 3 razy w tygodniu dystanse 5-10 km przy średnim tempie 5:40. Przy przeglądaniu Internetu natknąłem się na wiele opinii, że 14-16 tygodni to zdecydowanie za mało na przygotowania jeśli nie ma się doświadczenia przy biegach długodystansowych.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy mimo zerowego doświadczenia w biegach długodystansowych, ten trening pozwoli mi przygotować się i ukończyć maraton w Warszawie? Dodatkowy cel, który chciałbym sobie wyznaczyć to pokonanie dystansu w mniej niż 4 godziny? Może ktoś był w podobnej sytuacji kiedyś?

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie:-)

Przemek

Nowy postNapisane: Cz, 13 marca 2014, 10:38 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Jestem w treningu w 5 miesiącu maraton 18.05.br, planuje maraton krakowski 18.05.br
na jestem zadowolony że wybrałem ten plan ale po efektach go ocenie

Nowy postNapisane: Wt, 3 lutego 2015, 11:51 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

To naprawdę dobry plan. W ubiegłym roku zrobiłem go dwa razy - Cracowia Maraton i Poznań i . I w bieżącym roku to powtórzę.

Nowy postNapisane: Cz, 5 lutego 2015, 12:51 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Skoro dwa razy zadziałał to mam nadzieję że u mnie też się sprawdzi :)

Nowy postNapisane: Wt, 7 lipca 2015, 18:37 
Dyskutant
Dyskutant

Witam wszystkich.
Proszę napiszcie jak wyglądał wasz wynik w maratonie vs czas na jaki przygotowywaliście się się wg tego planu.
Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]