SUPLEMENTY na STAWY

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
BBB
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

stosowaliście jakieś tego typu preparaty (np. z glukozaminą)?

a może macie jakie domowe sposoby wzmacniania stawów?
New Balance but biegowy
tazoo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 29 wrz 2009, 14:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:26:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nieprzeczytany post

1. stosowałem
2. domowych sposobów nie mam
[url=http://runmania.com/rlog/?u=tazoo][img]http://runmania.com/f/8a08b00c9ee276eecbac13751b1319b8.gif[/img][/url]
BBB
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

i co??
przynoszą rezultaty?

słyszałam głosy, że glukozamina jest przereklamowana i zupełnie nie działa. Ale nie znam innych preparatów, które wzmacniały by stawy.

Może ktoś miał kiedyś problemy ze stawami i oprócz rehabilitacji lekarz zalecał jakieś preparaty?
hyzop
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 233
Rejestracja: 07 mar 2010, 12:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Glucosamine Xtra, to w Polsce raczej nie dostaniesz ale Joint(X)PACK sprawuje się bardzo dobrze, skład ma nawet bogatszy.
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

4flex sport?
Awatar użytkownika
giggsy11
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 01 cze 2011, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja osobiście stosuję profilaktycznie Glucosamine flex firmy Olimp. Dobra cena oraz opinie niezłe. Ludzie co stosowali ten preparat w celach leczniczych twierdzą, że im pomógł i faktycznie są to w stanie wyczuć. Mi trudno stwierdzić jak na razie, czy preparat ten dał mi jakieś korzyści. Być może dał, ale jest to nie do wyczucia dla mnie, a może po prostu trzeba poczekać :hej: No, ale podsumowując zastosować, szczególnie profilaktycznie nie zaszkodzi. Dla osób intensywnie uprawiających sport 2 razy w roku akcja glukozamina jak najbardziej wskazana.
"jeżeli czegoś bardzo chcesz to niezbyt odległe to jest"
Compadre
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:42
Życiówka na 10k: 41:55
Życiówka w maratonie: 3:30:26
Kontakt:

Nieprzeczytany post

osobiście polecam Animal Flex firmy Universal Nutrition :)
kazp
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 03 lip 2011, 22:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jednym z lepszych preparatów na rynku jest Flexit drink firmy Nutrend. Do nabycia drogą kupna w sklepach ze "wspomagaczmi" dla osiłków ;) Cenowo wychodzi całkiem nieźle, na poziomie najtańszych suplementów dostępnych w aptekach. Łatwo znaleźć w sieci opis i skład.
Właściwie większość preparatów zawiera te same substancje czynne. Warto więc przeliczyć ile będzie kosztowała miesięczna kuracja (można znaleźć coś od około 30-40zł/mc jak i 150zł/mc), a właściwie krócej niż 3 miesiące nawet nie warto sobie tym głowy zawracać.
BBB
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzieki za odpowiedzi.

Narazie czuję mentalną bariere, żeby isc do sklepu dla "osiłków" ale przejde się do apteki.
Radzioll
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post

Polecam 4flex. Miałem złamanie przeciążeniowe kości śródstopia i super wszystko się zrosło. Zamiennie stosowałem z preparatem Artivit, ale jak dla mnie okropne w smaku.

Warto pomyśleć wcześniej o ochronie stawów, a nie tylko wtedy, kiedy jest już za późno.

Z tańszych preparatów, do długotrwałego stosowania -

http://www.sklepbiegacza.pl/produkt/oli ... e_120_caps

Pozdrawiam
BBB
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2011, 18:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rozmawiałam z ortopedą i w skrócie przedstawił mi to tak:

nie ma udowodnionego działania tych suplementów, producenci mysleli, ze bedą inaczej działać ale DZIAŁAJĄ.

Przydają się przy różnego typu przeciążeniach i urazach związanych z chrząstką stawową (? dokładnie nie wiem czy dobrze zrozumiałam)

W przypadku innych dolegliwości nie pomogą. Ja prawdopodobnie mam coś z łąkotką i zamiast brania sublementow mam skierowanie na rezonans magnetyczny :)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

podobno teraz furorę robi polski wynalazek Kolagen Colvita
iściak
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

DariaB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pic na wode i nabijanie kasy firmom sprzedajacym. Jest to suplement w zwiazku z tym, zadnych solidnych prob klinicznych nie ma.
Glukozamina bardzo latwo i natychmiast trawi sie w zoladku i dwunastnicy, bo jest tam pelno deacetylaz i deaminaz, ktore ja bardzo efektywnie tna do..... glukozy.
Robiono doswiadczenia na szczurach, koniach, podajac znakowana radioaktywnie glukozamine, do stawow (synovial joints) trafialo zaledwie 0.01% w stanie niezmienionym.
"You don't stop running because you get old. You get old because you stop running..."
Jack Kirk aka. Dipsea Demon
Szrank
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdania są bardzo podzielone, tutaj znajdziecie dość obszerną dyskusję na temat glutaminy.

Sławomir Ambroziak, znowu pisze:
Glukozamina jest aminocukrem, budującym tzw. glikozaminoglikany, substancje stnowiące elementy tkanki łącznej. Glukzamina jest głównym składnikiem kwasu hialurowego i jej suplementacja nasila syntezę tej substancji. Kwas hialurowy twoży tzw. maź stawową, jego odbudowa jest szczególnie ważna w sporcie, gdzie stawy pracują bardzo intensywnie. Kwas hialurowy umożliwia przenikanie substancji odżywczych do stawów i innych struktur tkanki łącznej. Suplementacjia glikozaminy daje bardzo dobre efekty w chorobach zwyrodnieniowych i w przeciążeniach, związanych z uprawianiem sportu.
Siarczan chondroidyny jest glikozaminoglikanem, biorącym udział w budowie chrząstki. Też pomaga w chorobach zwyrodnieniowych i w przeciążeniach. Generalnie, glukozamina, chondroidyna i kolagen to najważniejsze substancje, zapewniające włściwą funkcjonalność tkanki łącznej - ścięgien, wiązadeł, powięzi i stawów. Przy dużych przeciążeniach w sprcie, najlepiej stosować łącznie wszystkie 3 suplementy.


Osobiście zażywałem ANIMAL FLEX, po poważnej kontuzji nadgarstka i uważam że po 2 miesięcznej kuracji, wraz z rozsądnym treningiem, ból zmalał, a on stał się bardziej stabilny.
Jednakże cena tego suplementu może odstraszać.
ODPOWIEDZ