Makaron Rządzi Zdrowo

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Masakra jak widzę takie coś, czyli rozkręcanie kampanii w tym przypadku makaronowej to mi się nóż w kabzi otwiera.
Bieganie.pl zostało patronem medialnym ogólnopolskiej kampanii Makaron Rządzi Zdrowo.
Makaron nigdy nie należał do tzw. grupy zdrowych produktów i należeć nie będzie ponieważ jakby nie było jest produktem wysoko przetworzonym, i pisanie że jest zdrowy to głupota ze strony promotora. Makaron powinien być promowany w całkiem inny sposób ale tego już nie zdradzę, odniosło by to większy skutek, poza tym kasze są 7x lepsze niż makaron jakiegoś głupiego koncernu. I nie mówcie mi nic o semolinie bo szkoda czasu na głupoty.
Do jej udziału zaproszone zostały znane osoby ze świata sportu, np:
zaproszone taaaaa :bum:
Makaron z sosem warzywnym trawi się bardzo szybko a jak ktoś chce od razu wyjść na trening to powinien mieć żołądek gdzie nic nie zalega.
Trawi się tak jak wszystko 1,5-2,5h. pffff co to ma być?, wiele ludzi po makaronie ma wzdęcia. Zapłakać się można, najlepiej niech wszystko zostanie tak jak do tej pory, jedyne konstruktywne to są te przepisy he he

pozdro
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No cóż, dobrze że mamy demokracje i każdy ma prawo do posiadania własnego zdania.
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

Zajebisty ludek makaronik :)
a co do przepisu to ja mam obiad w domu zrobić :)
zobaczymy czy posmakuje :)
jass1978
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 862
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:22
Życiówka na 10k: 37:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Jaka piękna akcja społeczna :) Generalnie jestem typem aspołecznym, ale teraz to się zmienia. Makaron rulez! To moja ulubiona (no może jedna z ulubionych potraw). Tak lubię makaron, że mogę go jeść bez niczego. Jedynie to, że jestem skrępowany konwenansami sprawia, że jem go z czymś, ale raczej z bardzo małą ilością dodatków - np. coś w stylu przepisu Naczelnego. Bo jak się za dużo nawali różnych dodaków to smak makaronu ginie.
Acha, i nic mnie tak nie wk...wia jak rozgotowany makaron.
ted:)
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2010, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Farsø(Dania)

Nieprzeczytany post

Jestem glodny,ide sobie zrobic makaron Adama.
7 min. :ble:
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli już makaron, to razowy.
adam77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 521
Rejestracja: 21 mar 2010, 13:28

Nieprzeczytany post

Szczerze powiedziawszy to trudno się nie zgodzić z Fatalem. Jestem ciekawy jaki to zbawienny wpływ ma makaron dla osób chorych i będących na dietach :) Aha, żeby nie było sam lubię makaron i jem go czasami ale bez przesady żeby to było jakieś nie wiadomo co, żeby od razu kampanie rozkręcać :)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 11:35 przez adam77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CríostóirSweeney
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 324
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:56:13
Lokalizacja: Éire

Nieprzeczytany post

F@E pisze:Masakra jak widzę takie coś, czyli rozkręcanie kampanii w tym przypadku makaronowej to mi się nóż w kabzi otwiera.
Bieganie.pl zostało patronem medialnym ogólnopolskiej kampanii Makaron Rządzi Zdrowo.
Makaron nigdy nie należał do tzw. grupy zdrowych produktów i należeć nie będzie ponieważ jakby nie było jest produktem wysoko przetworzonym, i pisanie że jest zdrowy to głupota ze strony promotora. Makaron powinien być promowany w całkiem inny sposób ale tego już nie zdradzę, odniosło by to większy skutek, poza tym kasze są 7x lepsze niż makaron jakiegoś głupiego koncernu. I nie mówcie mi nic o semolinie bo szkoda czasu na głupoty.
Do jej udziału zaproszone zostały znane osoby ze świata sportu, np:
zaproszone taaaaa :bum:
Makaron z sosem warzywnym trawi się bardzo szybko a jak ktoś chce od razu wyjść na trening to powinien mieć żołądek gdzie nic nie zalega.
Trawi się tak jak wszystko 1,5-2,5h. pffff co to ma być?, wiele ludzi po makaronie ma wzdęcia. Zapłakać się można, najlepiej niech wszystko zostanie tak jak do tej pory, jedyne konstruktywne to są te przepisy he he

pozdro
Popieram kolegę.
Makaron raczej nie należy do zdrowych produktów.
W porównaniu do takich produktów jak gryka zwyczajna, quinoa, konopia, szarłat czy dziki ryż jest tym samym czym namoczmy papier w wodziei i polany oliwą.

@ Adam Klein,

A co z solą w przepisie-mam rozumieć że gotujemy makaron bez soli?

pozdro
Obrazek

Run first, train later...
jass1978
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 862
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:22
Życiówka na 10k: 37:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Makaron raczej nie należy do zdrowych produktów.
W porównaniu do takich produktów jak gryka zwyczajna, quinoa, konopia, szarłat czy dziki ryż jest tym samym czym namoczmy papier w wodziei i polany oliwą.
Konopie to można palić, ale lepiej jeść makaron. Bo zdrowszy.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jass1978 pisze:Jaka piękna akcja społeczna :) .
To nie kampania społeczna tylko akcja promocyjna sponsorowana przez producentów makaronów zrzeszonych w swojej izbie.
Awatar użytkownika
giggsy11
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 01 cze 2011, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jass1978 pisze:To nie kampania społeczna tylko akcja promocyjna sponsorowana przez producentów makaronów zrzeszonych w swojej izbie.
Dokładnie kampania finansowana z funduszu promocji zbóż i przetworów zbożowych, a czy w Izbie zasiadają producenci makaronów tego nie wiem. Skąd masz takie info? Nawet jakby jakaś część zasiadała to nie widzę w tym nic złego. W samej kampanii nie doszukałem się namawiania do użycia makaronu firmy X, Y. Jest ogólnie o makaronie, a nie danego producenta, firmy...

Ale do rzeczy- moim zdaniem dobry makaron nie jest zły :usmiech: Wszystko zależy od tego z czego on będzie zrobiony, jak go przyrządzimy i z czym podamy. Najlepszy makaron to razowy, z pszenicy durum oraz z mąki gryczanej, razowej i ryżowej. Natomiast jeśli przyrządzimy go al dente to będzie on miał niższy IG. Warto też zwrócić uwagę na dodatki, czyli z czym podajemy makaron. Jeśli będzie to np.tłusty sos z mięsem to ni jak to będzie się miało do zdrowego dania. Osobiście bym polecił makaron do codziennej diety. Dla sportowców jest to super opcja np. przed treningiem, szybko można przyrządzić, daje zastrzyk energii. Dla osób nie uprawiających żadnego sportu również nie jest to zła opcja. Makaron jest bardzo sycący, wiec dzięki temu osoby dbające o wagę nie będą musiały tyle po nim podjadać, a przyrządzony np. z warzywami i oliwą będzie zdrowym, pożywnym daniem. Ponadto z takich bonusów to makaron posiada magnez i witaminy z grupy B. Choć producentem nie jestem to polecam, jedzcie makarony :usmiech:

A jak jeszcze przyrządzacie makaron? Ja często z braku składników jadam z twarogiem, miodem/jogurtem i orzechami.
"jeżeli czegoś bardzo chcesz to niezbyt odległe to jest"
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

giggsy11 - cytuj poprawnie, bo to ja powiedziałem, a nie jass1978 .

A makaron bardzo lubię.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Makaron razowy jest OK.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
giggsy11
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 01 cze 2011, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:giggsy11 - cytuj poprawnie, bo to ja powiedziałem, a nie jass1978
Oj, przepraszam oczywiście za ten karygodny bład :lalala:
"jeżeli czegoś bardzo chcesz to niezbyt odległe to jest"
ODPOWIEDZ