Bół ściągna achillesa - 2 nogi jednocześnie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
kluivert83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2018, 16:00
Życiówka na 10k: 39:05
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej. Mam świadomość że na ten temat jest już mnóstwo postów, są już porady oraz specjalny artykuł podsumowujący całość problemów. Przeczytałem z uwagą każdą informację, próbowałem już kilku rzeczy ale zdecydowałem się napisać mimo wszystko ponieważ jest uważam że moja dolegliwość różni się nie co od tych i być może przyczyna jest po innej stronie

Biegam od 3 lat i zawsze w ASICS ponieważ są dla mnie wygodne [mam szeroką stopę]. Wymieniam mniej więcej po 1 roku użytkowania. B
Moje obecne buty:
CUMULUS-21 [od 02.2019] - raz w tygodniu na dłuższe wybieganie [15-20 km]
GT 2000-6 [od 05.2019] - 2lub 3 razy w tygodniu [siła biegowa, interwały podbiegi itd]
DS TRAINER-23 [od 7.2019] - raz na 2 tygodnie w zawodach lub podczas testowych szybkich odcinków

Wazę 82 kg przy 183 cm a moje wyniki to mniej więcej 19 minut na 5 km, 41 minut na 10 km, 95 minut w półmaratonie

Po jednym z interwałów zaczął mnie boleć ścięgno achillesa. Odpuściłem 2 tygodnie ale to niewiele dało ponieważ po powrocie od razu zaczął mnie boleć ścięgno w jednej i drugiej nodze. Nie mam żadnych zgrubień, obrzęków. Podejrzewam zapalenia ścięgna ale dziwne wydaje mi się że praktycznie naraz bolą mnie nogi w tym samym miejscu. Gdybym rozgrzeje mięsień mogę bez problemu trenować ale następnego dnia ból ścięgna przy każdym kroku nie pozwala normalnie funkcjonować.

Bardzo proszę o ew. porady
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Możesz mieć początki zapalenia, a zgrubienie małe/Ty nie wiesz jak wymacać, bo ja też uważałem, że nie mam, a jak poszedłem do fizjo to mi dokładnie pokazał gdzie się płyn zbierał.

Czy po nocy masz sztywne łydki? Zejdź z kilometrażu i nie rób jednostek po których jest gorzej, biegaj jak coś jakieś luźne biegi na podtrzymanie. Mnie fizjo zapytał, czy ćwiczę siłę (tak jak pisałem w wątku dot. ścięgna Achillesa). Dał ćwiczenia i zaprosił za miesiąc, półtora. Pomogło.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
kluivert83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2018, 16:00
Życiówka na 10k: 39:05
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej. A co uważacie o wstrzykiwaniu komórek krwi w miejsce urazu?
Polecał mi to jeden znajomy i w internecie jest dużo informacji o tym ale nie koniecznie na portalach biegowych.
Nazywa się to chyba: leczenie osoczem bogatopłytkowym

Bardzo proszę o uwagi i wskazówki
Mapo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2018, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czołem.
proponował mi to jakiś czas temu ortopeda (achillesy), ale jakoś mnie nie przekonał. Trochę to kosztuje, a nie potrafił dać gwarancji, że pomoże. Twierdził, że jednym pomaga, z kolei inni nie zauważają poprawy.
Awatar użytkownika
Styles
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2016, 19:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ponad rok zmagałem się z ahillesem. Zawsze gdy myślałem, że już wszystko wróciło do normy to po paru biegach znowu pojawiał się ból, zapalenie i znowu przerwa od biegania. Znojomy, który nawet nie biega rzucił hasłem że może mam złe buty. I wtedy mnie olśniło, że może faktycznie, powód może być tak oczywisty a ja go nawet pod uwagę nie brałem. Biegałem w Asicsach Windhawk. Dla próby zmieniłem na jakieś tanie Kalenji i od pół roku biegam regularnie bez żadnej kontuzji.
Wiem, że to może być tylko mój przypadek, ale ból dwóch ahillesów w tym samym czasie? Wydaje się podejrzane.
ODPOWIEDZ