Ból kolana

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kasiuniak11133
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim,miesiąc temu podczas treningu poczułam dziwne kłucie w kolanie.
Poszłam do ortopedy ale w zasadzie nic mi nie pomógł, przepisał leki, zrobiłam sobie miesięczną przerwę w bieganiu. Ostatnio wyszłam się przebiec i delikatnie je czuje. Planuje biec półmaraton 31.08.2019.
Czy powinnam go przebiec czy darować sobie?
Co o tym sądzicie?

Będę wdzięczna za wszelkie rady od doświadczonych biegaczy których również dopadła jakas kontuzja.
New Balance but biegowy
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 384
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z własnego, niezbyt dużego doświadczenia mogę steierdzić, że sama przerwa w bieganiu , choćby miesięczna , to może być za mało. Kolano boli a przyczyną może być np ITBS lub inne cholerstwo i tu bez ćwiczeń, rozciągania, wzmacniania, rolowania i kij wie jeszcze czego poprawy nie będzie.
Każdy Ci to powie, że najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dobrego fizjo po diagnozę i zalecenia.
Furman
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2013, 16:36
Życiówka na 10k: 43:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kłucie w kolanie może świadczyć o chondromolacji rzepki - sam się zmagałem z tym dosyć długo (i chyba problem wraca) i objawy były identyczne. Ale przede wszystkim odwiedź dobrego ortopedę/fizjoterapeutę.
Blog: viewtopic.php?f=27&t=59926
Komentarze: viewtopic.php?f=28&t=59927
Kasiuniak11133
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy z taką dolegliwością można biegać czy raczej nie?
U ortopedy byłam, we wtorek idę do fizjoterapeuty. Dziękuje za informacje
Furman
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2013, 16:36
Życiówka na 10k: 43:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak byłaś u ortopedy nie postawił żadnej diagnozy? Nie dał żadnego skierowania na prześwietlenie/USG/rezonans? Nie zalecił przerwy?
Blog: viewtopic.php?f=27&t=59926
Komentarze: viewtopic.php?f=28&t=59927
Kasiuniak11133
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ortopeda przepisał mi leki 'Cartexan' na odbudowę chrząstki. O przerwie w bieganiu nic nie mówił, oczywiście zalecał basen i pływanie. A przerwe w bieganiu sama zrobiłam na miesiąc. Ostatnio zaczęłam robić sobie po 5 km. Czuje delikatnie/ minimalnie kolana, ale jest okej.

Poniżej opis mojego USG:

W prawym stawie kolanowym przerost maziówki nadrzepkowo i ślad echogennego płynu do 5mm. Rzepka w przyparciu bocznym. Niewielki obrzęk jej troczków przyśrodkowych. Wiązadła bez zmian. Łąkotki bez zmian. Dół podkolanowy bez zmian, jedynie niewielki odczyn płynowy w klatce P/PB. Chrząstka stawu z cechami chondromalacji 1-2st.

We wtorek idę na konsultacje z fizjoterapeutą.
ODPOWIEDZ