Usti nad Labem half marathon

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Nic mylnego, mimo startu maratonu o świcie w Dubaju Europejczyków tam ścina. Jest bardzo sucho i mimo,że trasa jest płaska to wymagałoby to aklimatyzacji.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Nic mylnego, mimo startu maratonu o świcie w Dubaju Europejczyków tam ścina. Jest bardzo sucho i mimo,że trasa jest płaska to wymagałoby to aklimatyzacji.
W tym roku na maratonie w Dubaju było 74% wilgotności. To chyba nie jest jakoś bardzo sucho. A na RAK było 76%.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Może źle to określiłem. Chodzi o to ,że mocno się odwadniasz i w styczniu to zupełnie nie klimat Europejczyków. Ścina stąd potrzebna aklimatyzacja. To teren pustynny, asfalt też oddaje. Zanim słońce wyjdzie człowiek strasznie wypaca a po wschodzie słońca zaczyna się patelnia. Zatem czołówka ma bardziej kłopoty z mocnym wypacaniem natomiast amatorzy mają sucho i gorąco jak na patelni;) Stąd moje skojarzenie , że sucho. W końcu pustynia;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Może źle to określiłem. Chodzi o to ,że mocno się odwadniasz i w styczniu to zupełnie nie klimat Europejczyków. Ścina stąd potrzebna aklimatyzacja. To teren pustynny, asfalt też oddaje. Zanim słońce wyjdzie człowiek strasznie wypaca a po wschodzie słońca zaczyna się patelnia. Zatem czołówka ma bardziej kłopoty z mocnym wypacaniem natomiast amatorzy mają sucho i gorąco jak na patelni;) Stąd moje skojarzenie , że sucho. W końcu pustynia;)
O co chodzi z tym, że przed wschodem słońca się bardziej poci? Nie słyszałem o tym
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Bardziej odczuwalna jest ta wilgotność. Biegniesz i czujesz się jak w saunie. Jak wyjdzie słońce Tomasz wrażenie ,że robi się sucho i gorąca i masz wrażenie,że z sauny przeniosłeś się do piekarnika. Spędziłem na tej trasie cały możliwy czas stąd miałem okazję sprawdzić jak czuje się biegacz na każdym z etapów;)
Przede mną gdy przewrócił się Bekele na starcie pomyślałem,że spróbuję kawałek z nim pobiec próbując po ciemku zrobić zdjęcie zza pleców ale gdy goniąc czołówkę chyba już grzał po 2:50/km lub szybciej , po kilkuset metrach postanowiłem wrócić do swojego tempa;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Na rozgrzewce była sposobność pobiegać koło Bekele i zdziwiło mnie jak bardzo ciężko wygląda jego ruch i krok z bliska na tle innych maratończyków. A jednak jest w tym bardzo skuteczny w sensie wyników choć szkoda,że ostatnio mu się na trasie nie wiedzie.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12347
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Teraz wychodzi na to, że jak chce się być pewnym dobrych warunków to np RAK halfmarathon a z maratonów Dubai. Przewidywalna pogoda koło 20°C, płaska trasa. Jak się zrobi bieg w nocy/bardzo wcześnie rano to jeszcze temperatura będzie niższa.
Redukujesz w ten sposób spekulacje. Widać wtedy wyraźniej jakim jesteś biegaczem i co przynosi ci twój trening.
ODPOWIEDZ