Teraz jest Pt, 18 października 2019, 13:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Usti nad Labem half marathon
Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 21:38 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nic mylnego, mimo startu maratonu o świcie w Dubaju Europejczyków tam ścina. Jest bardzo sucho i mimo,że trasa jest płaska to wymagałoby to aklimatyzacji.

Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 21:50 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Arti napisał(a):
Nic mylnego, mimo startu maratonu o świcie w Dubaju Europejczyków tam ścina. Jest bardzo sucho i mimo,że trasa jest płaska to wymagałoby to aklimatyzacji.

W tym roku na maratonie w Dubaju było 74% wilgotności. To chyba nie jest jakoś bardzo sucho. A na RAK było 76%.

Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 22:05 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Może źle to określiłem. Chodzi o to ,że mocno się odwadniasz i w styczniu to zupełnie nie klimat Europejczyków. Ścina stąd potrzebna aklimatyzacja. To teren pustynny, asfalt też oddaje. Zanim słońce wyjdzie człowiek strasznie wypaca a po wschodzie słońca zaczyna się patelnia. Zatem czołówka ma bardziej kłopoty z mocnym wypacaniem natomiast amatorzy mają sucho i gorąco jak na patelni;) Stąd moje skojarzenie , że sucho. W końcu pustynia;)

Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 22:19 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Arti napisał(a):
Może źle to określiłem. Chodzi o to ,że mocno się odwadniasz i w styczniu to zupełnie nie klimat Europejczyków. Ścina stąd potrzebna aklimatyzacja. To teren pustynny, asfalt też oddaje. Zanim słońce wyjdzie człowiek strasznie wypaca a po wschodzie słońca zaczyna się patelnia. Zatem czołówka ma bardziej kłopoty z mocnym wypacaniem natomiast amatorzy mają sucho i gorąco jak na patelni;) Stąd moje skojarzenie , że sucho. W końcu pustynia;)

O co chodzi z tym, że przed wschodem słońca się bardziej poci? Nie słyszałem o tym

Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 22:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Bardziej odczuwalna jest ta wilgotność. Biegniesz i czujesz się jak w saunie. Jak wyjdzie słońce Tomasz wrażenie ,że robi się sucho i gorąca i masz wrażenie,że z sauny przeniosłeś się do piekarnika. Spędziłem na tej trasie cały możliwy czas stąd miałem okazję sprawdzić jak czuje się biegacz na każdym z etapów;)
Przede mną gdy przewrócił się Bekele na starcie pomyślałem,że spróbuję kawałek z nim pobiec próbując po ciemku zrobić zdjęcie zza pleców ale gdy goniąc czołówkę chyba już grzał po 2:50/km lub szybciej , po kilkuset metrach postanowiłem wrócić do swojego tempa;)

Nowy postNapisane: So, 21 września 2019, 22:30 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Na rozgrzewce była sposobność pobiegać koło Bekele i zdziwiło mnie jak bardzo ciężko wygląda jego ruch i krok z bliska na tle innych maratończyków. A jednak jest w tym bardzo skuteczny w sensie wyników choć szkoda,że ostatnio mu się na trasie nie wiedzie.

Nowy postNapisane: N, 22 września 2019, 07:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ricardo napisał(a):
Teraz wychodzi na to, że jak chce się być pewnym dobrych warunków to np RAK halfmarathon a z maratonów Dubai. Przewidywalna pogoda koło 20°C, płaska trasa. Jak się zrobi bieg w nocy/bardzo wcześnie rano to jeszcze temperatura będzie niższa.

Redukujesz w ten sposób spekulacje. Widać wtedy wyraźniej jakim jesteś biegaczem i co przynosi ci twój trening.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]